Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dag van de waarheid voor KLM en vakbonden

Dag van de waarheid voor KLM en vakbonden

AMSTERDAM (ANP) - Vakbonden voor personeel bij KLM moeten zaterdag voor 12.00 uur hebben aangegeven of ze akkoord gaan met een langere periode van loonoffers. Van het antwoord van de bonden hangt veel af. Mogelijk komt het kabinet bij het uitblijven van een akkoord niet over de brug met financiële noodsteun voor de noodlijdende luchtvaartmaatschappij.

Vrijdag kwamen KLM en de vakbonden voor crisisoverleg bijeen. Minister van Financiën Wopke Hoekstra had eerdere voorstellen voor bezuinigingen bij de maatschappij afgekeurd. Groen licht uit Den Haag is nodig voor een tweede tranche uit het pakket van noodleningen en kredietgaranties van 3,4 miljard euro.

Hoekstra vindt de looptijd van afspraken tussen KLM en vakbonden over de versobering van de arbeidsvoorwaarden te kort. Die overeenkomsten beslaan slechts een periode van anderhalf tot twee jaar. De bewindsman eist dat loonmatigingen voor alle KLM'ers moeten duren zolang het steunpakket loopt, namelijk tot 2025.

KLM wil dat vakbonden een zogeheten 'commitment clausule' ondertekenen, waarin ze beloven ook na 2022 akkoord te gaan met bezuinigingen op loon. Om 12.00 uur informeert de maatschappij het ministerie van Financiën of de handtekeningen van alle bonden binnen zijn.

Of dat lukt, hangt nog af van intern beraad bij vakbonden. Enerzijds zijn ze zich ervan bewust dat KLM omvalt als de financiële hulp achterwege blijft, nu de vliegmaatschappij door de coronapandemie gigantische verliezen lijdt. Maar ze voelen zich ook voor het blok gezet, omdat ze in minder dan één dag moeten beslissen over loonmatigingen die veel langer duren dan eerder verwacht.

Meer uit Financieel

Qantas: directe vluchten tussen Sydney en New York in 2028

SYDNEY (ANP/DPA) - Vanaf medio 2028 vinden er voor het eerst commerciële directe vluchten plaats tussen Sydney en New York. Dat heeft de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas bekendgemaakt.

15 minuten geleden
Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

2 uur geleden
Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

2 uur geleden
Wall Street sluit gemengd, olieprijs lager na overleg VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.

4 uur geleden
VEB: intrekking bod op Arcadis begrijpelijk na afwijzen gesprek

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.

6 uur geleden
Frankrijk breidt maatregelen uit tegen hoge brandstofprijzen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

MONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.

6 uur geleden