Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dag van de Revolutie geen feestdag meer in Suriname

Dag van de Revolutie geen feestdag meer in Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Anders dan de afgelopen tien jaar is 25 februari, de Dag van de Revolutie, vanaf dit jaar geen vrije dag meer in Suriname. Met dit besluit wil de regering van president Chan Santokhi duidelijk maken dat Suriname een democratische rechtstaat is waar geen ruimte is voor een staatsgreep, staat in de toelichting bij het besluit.

Op 25 februari 1980 pleegde Desi Bouterse de zogenoemde sergeantencoup. Bouterse, die later president van Suriname werd, pleegde de staatsgreep samen met vijftien andere sergeanten.

Hoewel er in Suriname veel verschillende meningen zijn over het nut en de gevolgen van de staatsgreep van 1980, is het voor Santokhi duidelijk dat 25 februari als vrije dag moet worden afgeschaft. De ontwrichting van de rechtstaat als gevolg van de coup is zo groot geweest dat deze dag niet meer als een feestdag gezien kan worden, aldus de regering.

Meer uit Buitenland

Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

1 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

1 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

3 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

3 uur geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

7 uur geleden
Meer dan 900 doden door noodweer in Indonesië

BANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.

8 uur geleden
Afghanistan meldt burgerdoden door Pakistaanse aanval aan grens

SPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.

10 uur geleden