DAF-moeder laat trucks autonoom rijden tussen Houston en Dallas
EINDHOVEN (ANP) - De Amerikaanse truckbouwer Paccar, moederbedrijf van DAF, is in de Verenigde Staten een proef gestart met zelfrijdende vrachtwagens. In samenwerking met logistiek- en transportbedrijf FedEx worden autonoom rijdende trucks ingezet op de route tussen Dallas en Houston. De afstand tussen de steden is zo'n 400 kilometer.
Paccar ging begin dit jaar een samenwerking aan met technologiebedrijf Aurora, dat gespecialiseerd is in autonoom rijden. De trucks zullen voor FedEx pakketten tussen de steden vervoeren over het reguliere wegennet. Ondanks dat de trucks autonoom rijden is er wel een chauffeur aan boord, die als het nodig is de controle direct kan overnemen.
Volgens een woordvoerder van DAF zijn er nog geen concrete plannen om een dergelijke proef in Europa op te zetten. Dat komt onder andere door andere regels, een niet vergelijkbaar wegennet en omdat de techniek die in Amerikaanse trucks wordt gebruikt niet één op één door DAF kan worden overgenomen. Paccar richt zich met DAF in Europa onder meer op het verbeteren van de aandrijflijnen. DAF kan evengoed profiteren van de uitkomsten van de kennis die in de veldtest in de VS wordt opgedaan.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.
1 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
7 uur geleden