DAF breidt uit met assemblagefabriek voor elektrische trucks
EINDHOVEN (ANP) - Truckfabrikant DAF breidt uit in Eindhoven met een assemblagefabriek voor elektrische trucks. Die is gebouwd in een hal die DAF nog over had op zijn terrein. Dit voorjaar moeten de eerste DAF XD- en XF Electric-trucks van de band rollen. Dat zijn volledig elektrische voertuigen met een actieradius van meer dan 500 kilometer.
DAF maakt al een paar jaar elektrische trucks. Maar daarbij werkte het bedrijf tot nu toe samen met VDL. Dat partnerschap is door de uitbreiding niet meer nodig want nu kan DAF de elektrische trucks helemaal zelf in elkaar zetten. Een woordvoerder legt uit dat er al enkele proefwagens zijn gemaakt. Maar het duurt nog even voor de echte productie kan beginnen.
De verwachtingen zijn hooggespannen. DAF verwacht dit jaar een paar honderd elektrische trucks te kunnen maken. Omdat de vraag naar dit soort voertuigen steeds meer lijkt toe te nemen, gaat het bedrijf ervan uit dat de productie komende jaren kan oplopen naar enkele duizenden per jaar.
De nieuwe assemblagefabriek biedt werk aan tientallen mensen. Die heeft DAF geworven onder personeel dat al bij het bedrijf aan de slag was. Het is wel de verwachting dat er komende jaren nog meer mensen nodig zijn. DAF is in Eindhoven op dit moment goed voor een kleine 5000 voltijdsbanen. Wereldwijd zijn dat er 9700. Hoeveel geld er met de uitbreiding is gemoeid, wordt niet naar buiten gebracht.
Meer uit Financieel
YANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.
48 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
21 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
1 dag geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
1 dag geleden