DAF breidt uit met assemblagefabriek voor elektrische trucks
EINDHOVEN (ANP) - Truckfabrikant DAF breidt uit in Eindhoven met een assemblagefabriek voor elektrische trucks. Die is gebouwd in een hal die DAF nog over had op zijn terrein. Dit voorjaar moeten de eerste DAF XD- en XF Electric-trucks van de band rollen. Dat zijn volledig elektrische voertuigen met een actieradius van meer dan 500 kilometer.
DAF maakt al een paar jaar elektrische trucks. Maar daarbij werkte het bedrijf tot nu toe samen met VDL. Dat partnerschap is door de uitbreiding niet meer nodig want nu kan DAF de elektrische trucks helemaal zelf in elkaar zetten. Een woordvoerder legt uit dat er al enkele proefwagens zijn gemaakt. Maar het duurt nog even voor de echte productie kan beginnen.
De verwachtingen zijn hooggespannen. DAF verwacht dit jaar een paar honderd elektrische trucks te kunnen maken. Omdat de vraag naar dit soort voertuigen steeds meer lijkt toe te nemen, gaat het bedrijf ervan uit dat de productie komende jaren kan oplopen naar enkele duizenden per jaar.
De nieuwe assemblagefabriek biedt werk aan tientallen mensen. Die heeft DAF geworven onder personeel dat al bij het bedrijf aan de slag was. Het is wel de verwachting dat er komende jaren nog meer mensen nodig zijn. DAF is in Eindhoven op dit moment goed voor een kleine 5000 voltijdsbanen. Wereldwijd zijn dat er 9700. Hoeveel geld er met de uitbreiding is gemoeid, wordt niet naar buiten gebracht.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Premier Narendra Modi van India wil meer chipfabrieken en kerncentrales in het land. Het zijn maatregelen die de Indiase economie verder moeten ontwikkelen, liet hij weten in een toespraak bij de viering van de onafhankelijkheid. Modi ging ook indirect in op de grote protesten tegen de geringe economische kansen voor jongeren, die uitbraken na een schandaal rond uitgelekte examens. De regeringsleider kondigde gratis opleidingen en examentrainingen aan voor miljoenen jongeren in India.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Apple opgeroepen om geen geheugenchips van Chinese fabrikanten te kopen, meldt The Wall Street Journal. Dezelfde zakenkrant meldde onlangs dat het techbedrijf interesse heeft in chips van het Chinese CXMT.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Een honderdtal vluchten van EasyJet zijn zaterdag en zondag in Frankrijk geannuleerd wegens een aangekondigde staking van cabinepersoneel.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen de handel uitgegaan. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe macro-economische cijfers over Amerikaanse consumenten. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de winkelverkopen in juli onverwachts waren gedaald vergeleken met de maand ervoor.
20 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische bussenfabrikant Ebusco kampt nog altijd met financiële problemen. Het bedrijf meldt bij zijn halfjaarresultaten dat inspanningen om de situatie te verbeteren "betekenisvolle vooruitgang" laten zien, maar dat de financiële positie van Ebusco "sterk beperkt" blijft. Dit maakt het volgens Ebusco onzeker of het zijn bedrijfsactiviteiten nog wel kan blijven voortzetten.
20 uur geledenCARMEL-BY-THE-SEA (ANP) - Het Nederlandse sportwagenmerk Spyker heeft vrijdag in Californië zijn nieuwe sportwagen C8 Preliator XXV gepresenteerd. Daarmee wil ondernemer Victor Muller het merk dat enkele jaren weg is geweest opnieuw op de kaart zetten.
22 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Duitse webshop About You is ook geraakt door het datalek bij CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door vakmedium Logistiek.nl. Eerder werd al bekend dat onder meer de Bijenkorf en bol.com last hebben van het incident.
22 uur geleden