Daders steekpartij Groningen mogelijk verwond door politie
GRONINGEN (ANP) - De twee daders die woensdagavond een politieagent zeer ernstig hebben verwond bij een steekpartij in Groningen, zijn mogelijk zelf ook gewond geraakt bij het incident. Bij de confrontatie hebben de agenten geweld gebruikt om zich te verdedigen. De zoektocht naar de twee verdachten is nog volop gaande, aldus de politie.
De agent werd woensdagavond na 22.00 uur tijdens een avondklokcontrole aan de Van Houtenlaan meerdere keren in zijn hoofd en hals gestoken. Volgens een woordvoerder van de politie ligt hij met levensgevaarlijke verwondingen in het ziekenhuis. Een andere agent raakte lichtgewond en heeft intussen het ziekenhuis verlaten.
De verdachten gingen er lopend vandoor en lieten twee fietsen en vermoedelijk een Adidas-pet achter op de plaats delict. Het onderzoek naar camerabeelden loopt en de politie zal die onmiddellijk publiceren als daarop de verdachten te zien zijn. De politie vraagt de daders daarom om zich op eigen initiatief op het bureau te melden. Volgens de politie gaat het om twee witte jongens, waarvan een Engels sprak. Ze waren donker gekleed, één had een opgerolde muts. De andere heeft krullend haar en had een rugzak bij zich.
Via Burgernet roept de politie getuigen op zich te melden.
"Dit komt heel hard binnen", zei vice-voorzitter Hans Schoones van politievakbond ANPV eerder donderdag. Hij begrijpt niet dat agenten die een op het oog normale controle houden, zo ernstig mishandeld worden. "Zoiets verwacht je niet in Nederland. Het is buiten alle proporties. Voor nu is het belangrijkste dat de agent het overleeft."
Schoones hoopt dat de daders zichzelf aangeven. "En als ze dat niet doen dat onze collega's hen alsnog weten aan te houden."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Friesland, Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing tot 07.00 uur actief.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
13 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
13 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
14 uur geleden