Daders ontkomen na plofkraak in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Op het Osdorpplein in Amsterdam is in de nacht van maandag op dinsdag rond 03.00 uur een plofkraak gepleegd bij een geldautomaat. De politie meldt dat de vermoedelijke daders zijn ontkomen, waarschijnlijk op een scooter. Ze lieten een gele Fiat Panda ter plekke achter na de explosie.
Het is onbekend hoe groot de schade is. Of de daders geld hebben buitgemaakt is evenmin duidelijk. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) doet onderzoek.
In Utrecht wist de politie een vermoedelijke poging tot een plofkraak te verijdelen. Twee personen die waren binnengedrongen bij een supermarkt waar een geldautomaat stond, werden op aanwijzing van alerte getuigen aangehouden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zorgt het noodweer voor veel wateroverlast. De veiligheidsregio vraagt mensen de hulpdiensten alleen nog te bellen bij direct gevaar, om zo de meldkamer niet te overbelasten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op verschillende plekken in Nederland is brand uitgebroken door blikseminslag. In het hele land geldt code oranje vanwege zware onweersbuien, die gepaard gaan met bliksem.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een concert van Lil Kleine in het Olympisch Stadion in Amsterdam is zaterdagavond voortijdig gestopt wegens het slechte weer. Een bezoeker van het concert heeft dat laten weten aan het ANP.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er rijden zaterdagavond en zondagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. Door een blikseminslag op het traject is de treindienst verstoord. Wel kunnen reizigers nog naar Gouda, dat halverwege de twee steden ligt.
7 uur geledenSCHARENDIJKE (ANP) - Een medewerker van Concert at Sea die last had van de gevolgen van een blikseminslag bij het terrein van het festival blijft een nacht ter observatie in het ziekenhuis. Dat heeft de organisatie laten weten. Volgens de organisatie maakt deze medewerker het goed.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel het land is code oranje van kracht wegens zware onweersbuien, meldt het KNMI. Eerst gold dit weeralarm in slechts vier provincies (Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel), maar dat is uitgebreid.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landelijke technische storing bij Rijkswaterstaat van zaterdag is verholpen. "Alle systemen werken weer", zegt een woordvoerster van de weg- en waterbeheerder. Volgens haar heeft de storing niet geleid tot grote ongeregeldheden in het verkeer en op het water.
8 uur geleden