Daders ontkomen na plofkraak in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Op het Osdorpplein in Amsterdam is in de nacht van maandag op dinsdag rond 03.00 uur een plofkraak gepleegd bij een geldautomaat. De politie meldt dat de vermoedelijke daders zijn ontkomen, waarschijnlijk op een scooter. Ze lieten een gele Fiat Panda ter plekke achter na de explosie.
Het is onbekend hoe groot de schade is. Of de daders geld hebben buitgemaakt is evenmin duidelijk. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) doet onderzoek.
In Utrecht wist de politie een vermoedelijke poging tot een plofkraak te verijdelen. Twee personen die waren binnengedrongen bij een supermarkt waar een geldautomaat stond, werden op aanwijzing van alerte getuigen aangehouden.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De 36-jarige verdachte Arny R. uit Rotterdam blijft vastzitten voor betrokkenheid bij de dood van Emiel den Hollander, de tweelingbroer van zangeres S10. Dat heeft de rechtbank in Haarlem besloten.
54 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FNV heeft nogmaals bij Qbuzz aangedrongen om op te komen voor de veiligheid van chauffeurs die op de openbare buslijnen rond Emmen en Ter Apel rijden. Volgens de vakbond doet de werkgever te weinig om overlast en onveilige situaties te voorkomen, ondanks een convenant dat in 2022 is getekend.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 23-jarige Fouad B. uit Heemskerk blijft in de cel voor het schoppen en slaan tegen het hoofd en het lichaam van een minderjarige Haarlemmer (17). Beelden daarvan werden in september online gedeeld door een groep jongeren uit Beverwijk en Heemskerk, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio de deuren een dag sloten.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het Nationaal Ouderenfonds heeft voor de elfde editie van De Grote Kerstkaartenactie bijna een kwart miljoen kerstkaarten voor ouderen verwerkt. Een kerstkaart ontvangen kan volgens de organisatie een "lichtpuntje voor kerst" zijn voor ouderen die zich eenzaam voelen.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Slachtofferhulp Nederland heeft maandag ongeveer dertig mensen ondersteund in groepsopvang Het Venster in Nunspeet, onder wie vijf of zes kinderen. Op de Elburgerweg reed in de avond een 56-jarige bestuurster uit die plaats in op een groep mensen. Een woordvoerder zegt dat onder de ooggetuigen die het ongeval van heel dichtbij hebben gezien, ook een aantal kinderen zijn.
2 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster van de auto die maandagavond inreed op een groep mensen in Nunspeet ligt in het ziekenhuis, meldt een politiewoordvoerster. Hoe zij eraan toe is, weet ze niet, maar "de medische zorg heeft voorrang op het verloop van het onderzoek", laat ze weten.
3 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - De overleden persoon die in de nacht van maandag op dinsdag in een woning in Zaltbommel is gevonden, is een vrouw. Degene die werd aangehouden is een man, meldt de politie dinsdagochtend.
3 uur geleden