Daders moord op Amerikaanse zwarte jogger opnieuw veroordeeld
BRUNSWICK (ANP/RTR) - De drie Amerikaanse mannen die vorig jaar zijn veroordeeld voor de moord op de zwarte jogger Ahmaud Arbery zijn in een tweede proces in de Amerikaanse staat Georgia schuldig bevonden aan onder meer het plegen van een haatmisdrijf en poging tot ontvoering.
Travis McMichael, zijn vader en hun buurman zitten al een levenslange straf uit. De buurman mag na dertig jaar cel gratie proberen te vragen. Maar bij deze veroordeling voor moord lieten aanklagers een mogelijk racistisch motief achterwege. Een jury heeft nu in een nieuw proces besloten dat er sprake was van een haatmisdrijf. Hierop kan een levenslange celstraf staan. De straf wordt op een later moment uitgesproken.
Het drietal doodde Arbery (25) in Georgia begin 2020. Ze achtervolgden de jogger in pick-ups en schoten hem van dichtbij dood met een jachtgeweer. De buurman filmde de achtervolging en de moord. De veroordeelden beweerden dat ze dachten dat Arbery een inbreker was, maar hadden hier geen bewijs voor.
De beelden van de moord deden de ronde op internet. De verdachten waren toen nog op vrije voeten. De dood van Arbery zorgde voor protesten in de plaats Brunswick, waar de moord plaatsvond. Ook werd zijn naam aangehaald bij demonstraties na de dood van George Floyd, een zwarte Amerikaan die in mei 2020 tijdens zijn arrestatie werd gedood door een witte agent.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
55 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
6 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
7 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
9 uur geleden