Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Daders moord op Amerikaanse zwarte jogger opnieuw veroordeeld

Daders moord op Amerikaanse zwarte jogger opnieuw veroordeeld

BRUNSWICK (ANP/RTR) - De drie Amerikaanse mannen die vorig jaar zijn veroordeeld voor de moord op de zwarte jogger Ahmaud Arbery zijn in een tweede proces in de Amerikaanse staat Georgia schuldig bevonden aan onder meer het plegen van een haatmisdrijf en poging tot ontvoering.

Travis McMichael, zijn vader en hun buurman zitten al een levenslange straf uit. De buurman mag na dertig jaar cel gratie proberen te vragen. Maar bij deze veroordeling voor moord lieten aanklagers een mogelijk racistisch motief achterwege. Een jury heeft nu in een nieuw proces besloten dat er sprake was van een haatmisdrijf. Hierop kan een levenslange celstraf staan. De straf wordt op een later moment uitgesproken.

Het drietal doodde Arbery (25) in Georgia begin 2020. Ze achtervolgden de jogger in pick-ups en schoten hem van dichtbij dood met een jachtgeweer. De buurman filmde de achtervolging en de moord. De veroordeelden beweerden dat ze dachten dat Arbery een inbreker was, maar hadden hier geen bewijs voor.

De beelden van de moord deden de ronde op internet. De verdachten waren toen nog op vrije voeten. De dood van Arbery zorgde voor protesten in de plaats Brunswick, waar de moord plaatsvond. Ook werd zijn naam aangehaald bij demonstraties na de dood van George Floyd, een zwarte Amerikaan die in mei 2020 tijdens zijn arrestatie werd gedood door een witte agent.

Meer uit Buitenland

Starmer zegt ondanks druk dat hij doorgaat met land besturen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."

50 minuten geleden
EU-buitenlandchef Kallas: defensieproductie moet fors omhoog

BRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.

1 uur geleden
Parlementariër: Iran kan uranium verder verrijken bij aanval

TEHERAN (ANP) - De Iraanse parlementariër Ebrahim Rezaei zegt dat Iran uranium zou kunnen verrijken tot 90 procent als het land nog een keer wordt aangevallen. De woordvoerder voor de parlementaire commissie Nationale Veiligheid en Buitenlands Beleid zegt dat dit besproken zal worden in het parlement.

1 uur geleden
Britse minister: vertrek premier Starmer staat nog niet vast

LONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.

2 uur geleden
Zes doden bij Israëlische luchtaanval in zuiden Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.

4 uur geleden
Volledige Epstein-bestand tentoongesteld in New York

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.

6 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op Kyiv na verlopen bestand

KYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.

6 uur geleden