Daders moord op Amerikaanse zwarte jogger opnieuw veroordeeld
BRUNSWICK (ANP/RTR) - De drie Amerikaanse mannen die vorig jaar zijn veroordeeld voor de moord op de zwarte jogger Ahmaud Arbery zijn in een tweede proces in de Amerikaanse staat Georgia schuldig bevonden aan onder meer het plegen van een haatmisdrijf en poging tot ontvoering.
Travis McMichael, zijn vader en hun buurman zitten al een levenslange straf uit. De buurman mag na dertig jaar cel gratie proberen te vragen. Maar bij deze veroordeling voor moord lieten aanklagers een mogelijk racistisch motief achterwege. Een jury heeft nu in een nieuw proces besloten dat er sprake was van een haatmisdrijf. Hierop kan een levenslange celstraf staan. De straf wordt op een later moment uitgesproken.
Het drietal doodde Arbery (25) in Georgia begin 2020. Ze achtervolgden de jogger in pick-ups en schoten hem van dichtbij dood met een jachtgeweer. De buurman filmde de achtervolging en de moord. De veroordeelden beweerden dat ze dachten dat Arbery een inbreker was, maar hadden hier geen bewijs voor.
De beelden van de moord deden de ronde op internet. De verdachten waren toen nog op vrije voeten. De dood van Arbery zorgde voor protesten in de plaats Brunswick, waar de moord plaatsvond. Ook werd zijn naam aangehaald bij demonstraties na de dood van George Floyd, een zwarte Amerikaan die in mei 2020 tijdens zijn arrestatie werd gedood door een witte agent.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
7 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
1 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenCANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.
2 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin beschuldigt het Verenigd Koninkrijk van betrokkenheid bij een Oekraïense aanval op Brjansk, een stad circa 350 kilometer ten zuidwesten van Moskou. Daarbij vielen dinsdag zeker zes doden en raakten tientallen mensen gewond.
4 uur geleden