
Dader Sydney had het volgens politie mogelijk op vrouwen gemunt
SYDNEY (ANP/RTR) - De man die zaterdag in het Australische Sydney zes mensen doodstak in een winkelcentrum, had het mogelijk voorzien op vrouwen. Volgens de politie waren vijf dodelijke slachtoffers vrouwen, net als de meeste van de twaalf gewonden.
"Het is voor mij en voor de rechercheurs duidelijk dat we dat moeten onderzoeken, de dader richtte zich op vrouwen en ontweek mannen", aldus de politiecommissaris van de staat New South Wales tegenover de Australische publieke omroep. "De beelden spreken voor zich, dat is zeker iets waar wij naar zullen kijken." De enige man die bij de steekpartij omkwam, was een beveiliger van het winkelcentrum.
De politie maakte eerder bekend dat de 40-jarige dader psychische problemen had en bekend was bij de politie. Volgens zijn ouders, die de daad van hun zoon "absoluut afschuwelijk" hebben genoemd, had hij die mentale problemen al sinds zijn tienerjaren. De man werd tijdens de steekpartij doodgeschoten door een politieagente.
Meer uit Buitenland
ROME/DUBAI (ANP/RTR) - Syrië kampt met een uitzonderlijke droogte en na een chaotische machtswisseling met zeer ernstige voedseltekorten. Dit stelt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties (WFP).
11 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, wordt aangeklaagd voor vier verkrachtingen. Dat heeft het Openbaar Ministerie in Oslo maandag bekendgemaakt.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In aanloop naar het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het Witte Huis gaat ook weer aandacht uit naar zijn kleding. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat het Witte Huis heeft geïnformeerd of Zelensky dit keer een pak draagt als hij president Donald Trump ontmoet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Europese leiders spreken elkaar maandag voor hun ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Er zijn geen details bekendgemaakt.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De natuurbranden in Spanje hebben dit jaar meer dan 343.000 hectare in de as gelegd, een nieuw record voor het land, aldus cijfers van het Europees bosbrandagentschap EFFIS. Dat is een gebied iets groter dan de provincie Zuid-Holland of bijna een half miljoen voetbalvelden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance woont de ontmoeting bij van zijn politieke baas Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Dat zegt een ingewijde tegen het Amerikaanse ABC News.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft het visum ingetrokken van de Israëlische parlementariër Simcha Rothman, lid van een van de coalitiepartijen. Hij is tegen een Palestijnse staat en voor de Israëlische annexatie van de bezette Westelijke Jordaanoever.
2 uur geleden