Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dader schietpartij in gayclub VS krijgt vijf keer levenslang

Dader schietpartij in gayclub VS krijgt vijf keer levenslang

COLORADO SPRINGS (ANP) - Een 23-jarige man is in de Verenigde Staten veroordeeld tot vijf keer levenslange gevangenisstraf zonder de mogelijkheid van vervroegde vrijlating. Anderson Lee Aldrich opende op 19 november 2022 gewapend met een geweer en een pistool het vuur in Club Q, een gayclub in de Amerikaanse stad Colorado Springs.

Bij de schietpartij kwamen vijf mensen om het leven en raakten tientallen anderen gewond voor hij door bezoekers werd overmeesterd. Andrich bekende maandag schuld aan vijf gevallen van moord en 46 pogingen tot moord.

Dit was onderdeel van een overeenkomst die de openbare aanklagers met hem hadden gesloten omdat ze een slepend proces wilden voorkomen. De aanklacht telde aanvankelijk meer dan 300 punten, maar door de overeenkomst werd een aantal ervan gecombineerd, schrijft de New York Times.

In overeenstemming met de overeenkomst veroordeelde de rechter Aldrich tot vijf keer levenslang voor de moorden, plus meer dan 2200 jaar extra achter de tralies voor de pogingen tot moord.

Aldrich, die zich als non-binair identificeert, was een bekende van de politie. Hij was in juni 2021 al een keer opgepakt omdat zijn moeder had gemeld dat hij had gedreigd een bom te laten ontploffen en haar iets te zullen aandoen. Zij weigerde echter te getuigen waarna de zaak werd verworpen.

Meer uit Buitenland

Doorzoekingen rond voormalige woning ex-prins Andrew afgerond

LONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.

47 minuten geleden
Noorse koning Harald (89) opgenomen in ziekenhuis

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".

1 uur geleden
Iran: akkoord met VS binnen bereik, mits diplomatie voorop staat

TEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.

3 uur geleden
Diplomatieke aanvaring Frankrijk-VS lijkt gesust na telefoontje

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.

3 uur geleden
Parlementslid: 179 mensen vrij onder Venezolaanse gratiewet

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben tot nu toe 179 gevangenen vrijgelaten onder een nieuwe amnestiewet. Daarnaast hebben 3000 mensen die op borgtocht vrij waren gratie gekregen, meldt Jorge Arreaza die namens het parlement toezicht houdt op de vrijlatingen.

3 uur geleden
Museumdirecteur Des Cars vertrekt bij het Louvre

PARIJS (ANP/RTR) - De president van het Louvre, Laurence des Cars, is opgestapt. Ze heeft haar ontslag aangeboden en de Franse president Emmanuel Macron heeft dat geaccepteerd. Een reden voor het vertrek noemt het presidentieel paleis niet, maar daartoe werd wel opgeroepen naar aanleiding van de geruchtmakende juwelenroof uit het Parijse museum in oktober.

4 uur geleden
Slowakije: weer olie via Droezjba-pijpleiding vanaf donderdag

BRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije verwacht donderdag weer Russische olie te ontvangen via de Droezjba-oliepijplijn. Die aanvoerlijn via Belarus en Oekraïne naar onder meer Slowakije, Hongarije en Tsjechië raakte in januari beschadigd, waarna de olielevering werd gestaakt. Zowel Oekraïne als Rusland legt de verantwoordelijkheid voor die aanval bij de ander.

4 uur geleden