
Dader schietpartij in gayclub VS krijgt vijf keer levenslang
COLORADO SPRINGS (ANP) - Een 23-jarige man is in de Verenigde Staten veroordeeld tot vijf keer levenslange gevangenisstraf zonder de mogelijkheid van vervroegde vrijlating. Anderson Lee Aldrich opende op 19 november 2022 gewapend met een geweer en een pistool het vuur in Club Q, een gayclub in de Amerikaanse stad Colorado Springs.
Bij de schietpartij kwamen vijf mensen om het leven en raakten tientallen anderen gewond voor hij door bezoekers werd overmeesterd. Andrich bekende maandag schuld aan vijf gevallen van moord en 46 pogingen tot moord.
Dit was onderdeel van een overeenkomst die de openbare aanklagers met hem hadden gesloten omdat ze een slepend proces wilden voorkomen. De aanklacht telde aanvankelijk meer dan 300 punten, maar door de overeenkomst werd een aantal ervan gecombineerd, schrijft de New York Times.
In overeenstemming met de overeenkomst veroordeelde de rechter Aldrich tot vijf keer levenslang voor de moorden, plus meer dan 2200 jaar extra achter de tralies voor de pogingen tot moord.
Aldrich, die zich als non-binair identificeert, was een bekende van de politie. Hij was in juni 2021 al een keer opgepakt omdat zijn moeder had gemeld dat hij had gedreigd een bom te laten ontploffen en haar iets te zullen aandoen. Zij weigerde echter te getuigen waarna de zaak werd verworpen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Ook Spanje zal nog dit jaar het door de NAVO-landen afgesproken defensiebudget halen, belooft premier Pedro Sánchez. Zijn linkse regering trekt na lang aarzelen daarvoor nog dit jaar 10,5 miljard euro extra uit.
25 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse koningin Sonja (87) is ontslagen uit het ziekenhuis in Oslo. Het Noorse hof meldt dinsdag dat onderzoeken hebben uitgewezen dat de situatie weer normaal is. De koningin zal de rest van de week herstellen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse colleges en universiteiten veroordelen massaal de "ongekende overheidsbemoeienis en politieke inmenging" van de regering-Trump. Zij spreken in een open brief van een gevaar voor het hoger onderwijs in de Verenigde Staten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woont de uitvaart bij van paus Franciscus. Dat heeft haar woordvoerder bevestigd. Ook voorzitter van de EU-leiders António Costa gaat naar de uitvaart, laat zijn woordvoerder weten.
2 uur geledenROME (ANP) - De VN-organisatie die gaat over voedselhulp heeft alarm geslagen over de gevolgen van ernstig geldgebrek in Ethiopië. "Het Wereldvoedselprogramma (WFP) ziet zich genoodzaakt om in mei de behandeling van 650.000 ondervoede vrouwen en kinderen stop te zetten vanwege onvoldoende financiering", staat in een verklaring.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - De uitvaart van paus Franciscus vindt zaterdag om 10.00 uur plaats bij de Sint-Pietersbasiliek, meldt het Vaticaan. De Argentijnse paus overleed maandag op 88-jarige leeftijd.
3 uur geledenROME (ANP) - Het lichaam van de overleden paus wordt woensdag om 09.00 uur overgebracht naar de Sint-Pietersbasiliek. Daar kunnen gelovigen afscheid nemen van Franciscus, die maandag op 88-jarige leeftijd overleed.
3 uur geleden