Dader schietpartij in gayclub VS krijgt vijf keer levenslang
COLORADO SPRINGS (ANP) - Een 23-jarige man is in de Verenigde Staten veroordeeld tot vijf keer levenslange gevangenisstraf zonder de mogelijkheid van vervroegde vrijlating. Anderson Lee Aldrich opende op 19 november 2022 gewapend met een geweer en een pistool het vuur in Club Q, een gayclub in de Amerikaanse stad Colorado Springs.
Bij de schietpartij kwamen vijf mensen om het leven en raakten tientallen anderen gewond voor hij door bezoekers werd overmeesterd. Andrich bekende maandag schuld aan vijf gevallen van moord en 46 pogingen tot moord.
Dit was onderdeel van een overeenkomst die de openbare aanklagers met hem hadden gesloten omdat ze een slepend proces wilden voorkomen. De aanklacht telde aanvankelijk meer dan 300 punten, maar door de overeenkomst werd een aantal ervan gecombineerd, schrijft de New York Times.
In overeenstemming met de overeenkomst veroordeelde de rechter Aldrich tot vijf keer levenslang voor de moorden, plus meer dan 2200 jaar extra achter de tralies voor de pogingen tot moord.
Aldrich, die zich als non-binair identificeert, was een bekende van de politie. Hij was in juni 2021 al een keer opgepakt omdat zijn moeder had gemeld dat hij had gedreigd een bom te laten ontploffen en haar iets te zullen aandoen. Zij weigerde echter te getuigen waarna de zaak werd verworpen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.
45 minuten geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.
1 uur geledenPALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.
2 uur geledenROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona. Israël zegt in een reactie dat dat besluit weinig gevolgen zal hebben.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "geschokt" te zijn door de Italiaanse premier Giorgia Meloni, omdat ze zou weigeren de Amerikanen te helpen bij de oorlog in Iran. De twee hadden de afgelopen jaren een goede relatie, maar nu uit Trump zijn teleurstelling.
2 uur geledenMERSIN (ANP/DPA) - De Turkse oud-oppositieleider Kemal Kiliçdaroğlu heeft bijna een jaar gevangenisstraf opgelegd gekregen voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan, aldus zijn advocaat. Hij leidde dertien jaar de grootste oppositiepartij CHP en deed mee aan de presidentsverkiezingen in 2023.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan nauwer samenwerken bij het produceren en aankopen van wapens. Duitsland gaat betalen voor honderden Amerikaanse Patriot-raketten en Duitse luchtafweer voor Oekraïne. En Oekraïne gaat zijn kennis en kunde over drone-oorlogvoering meer met Duitsland delen, hebben de Oekraïense president en de Duitse bondskanselier afgesproken.
3 uur geleden