Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dader schietpartij in gayclub VS krijgt vijf keer levenslang

Dader schietpartij in gayclub VS krijgt vijf keer levenslang

COLORADO SPRINGS (ANP) - Een 23-jarige man is in de Verenigde Staten veroordeeld tot vijf keer levenslange gevangenisstraf zonder de mogelijkheid van vervroegde vrijlating. Anderson Lee Aldrich opende op 19 november 2022 gewapend met een geweer en een pistool het vuur in Club Q, een gayclub in de Amerikaanse stad Colorado Springs.

Bij de schietpartij kwamen vijf mensen om het leven en raakten tientallen anderen gewond voor hij door bezoekers werd overmeesterd. Andrich bekende maandag schuld aan vijf gevallen van moord en 46 pogingen tot moord.

Dit was onderdeel van een overeenkomst die de openbare aanklagers met hem hadden gesloten omdat ze een slepend proces wilden voorkomen. De aanklacht telde aanvankelijk meer dan 300 punten, maar door de overeenkomst werd een aantal ervan gecombineerd, schrijft de New York Times.

In overeenstemming met de overeenkomst veroordeelde de rechter Aldrich tot vijf keer levenslang voor de moorden, plus meer dan 2200 jaar extra achter de tralies voor de pogingen tot moord.

Aldrich, die zich als non-binair identificeert, was een bekende van de politie. Hij was in juni 2021 al een keer opgepakt omdat zijn moeder had gemeld dat hij had gedreigd een bom te laten ontploffen en haar iets te zullen aandoen. Zij weigerde echter te getuigen waarna de zaak werd verworpen.

Meer uit Buitenland

Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

6 minuten geleden
Jordaanse koning ook uitgenodigd voor vredesraad Gaza

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.

30 minuten geleden
Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

1 uur geleden
Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

5 uur geleden
Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

7 uur geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

8 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

9 uur geleden