Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dader schietpartij Duitsland met 6 doden belde zelf politie

Dader schietpartij Duitsland met 6 doden belde zelf politie

ROT AM SEE (ANP) - De dader van de schietpartij in het Zuid-Duitse Rot am See, waardoor vrijdag zes doden vielen, heeft de politie na die daad zelf gebeld. Dat maakte de politie bekend op basis van eerste onderzoek. De 26-jarige man meldde dat hij meerdere mensen had doodgeschoten.

De politie hield de verdachte kort daarna aan in het pand waar de schietpartij plaatsvond. In en bij het gebouw, waarin ook een restaurant is gevestigd, werden de lichamen van drie mannen (36, 65 en 69) en drie vrouwen (36, 56 en 62) ontdekt. Twee lichamen lagen in het restaurant, vier andere daarbuiten.

Onder de doden zijn de vader en de moeder van de schutter. Wat de verwantschap van de schutter met de andere slachtoffers is, is niet bekend. Ook waren er twee zwaargewonden, aldus de politie, die uitgaat van een familiemoord.

Volgens de politie had de schutter een wapenvergunning voor een schietsportvereniging. Hij gebruikte een semi-automatisch pistool met het kaliber 9 millimeter. De schutter heeft nog geen verklaring afgelegd.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

53 minuten geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

1 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

1 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

2 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

4 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

5 uur geleden