Dader moord op Fritz von Weizsäcker krijgt 12 celstraf en tbs
BERLIJN (ANP/DPA) - Ongeveer acht maanden na de dodelijke aanval op de arts Fritz von Weizsäcker, de jongste zoon van de Duitse ex-president Richard von Weizsäcker, is de dader veroordeeld voor moord. Een rechtbank in Berlijn legde de 57-jarige man een gevangenisstraf op van twaalf jaar en bepaalde tevens dat hij in een psychiatrisch ziekenhuis wordt opgenomen.
Bij de uitspraak is rekening gehouden met een verminderde toerekeningsvatbaarheid, anders zou een levenslange gevangenisstraf worden opgelegd, aldus de rechtbank.
De man uit Andernach in Rijnland-Palts werd ook veroordeeld voor poging tot moord op een politieagent. De politieagent, die privé aanwezig was bij de lezing in Berlijn waar Von Weizsäcker werd neergestoken, wilde de aanvaller stoppen en raakte ernstig gewond.
Messteek
Fritz von Weizsäcker (59) werd op 19 november 2019 door een messteek in de nek gedood. De daad leidde in het hele land tot afschuw.
Het Openbaar Ministerie zag haat tegen de familie van het slachtoffer, in het bijzonder de voormalige bondspresident, als motief voor de moord. De officier van justitie had 14 jaar cel geëist en plaatsing in een psychiatrisch ziekenhuis.
De veroordeelde, die als inpakker in een logistiek centrum werkte, had de misdaad bekend, maar geen spijt getoond.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.
6 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
7 uur geleden