Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dader moord op Fritz von Weizsäcker krijgt 12 celstraf en tbs

Dader moord op Fritz von Weizsäcker krijgt 12 celstraf en tbs

BERLIJN (ANP/DPA) - Ongeveer acht maanden na de dodelijke aanval op de arts Fritz von Weizsäcker, de jongste zoon van de Duitse ex-president Richard von Weizsäcker, is de dader veroordeeld voor moord. Een rechtbank in Berlijn legde de 57-jarige man een gevangenisstraf op van twaalf jaar en bepaalde tevens dat hij in een psychiatrisch ziekenhuis wordt opgenomen.

Bij de uitspraak is rekening gehouden met een verminderde toerekeningsvatbaarheid, anders zou een levenslange gevangenisstraf worden opgelegd, aldus de rechtbank.

De man uit Andernach in Rijnland-Palts werd ook veroordeeld voor poging tot moord op een politieagent. De politieagent, die privé aanwezig was bij de lezing in Berlijn waar Von Weizsäcker werd neergestoken, wilde de aanvaller stoppen en raakte ernstig gewond.

Messteek

Fritz von Weizsäcker (59) werd op 19 november 2019 door een messteek in de nek gedood. De daad leidde in het hele land tot afschuw.

Het Openbaar Ministerie zag haat tegen de familie van het slachtoffer, in het bijzonder de voormalige bondspresident, als motief voor de moord. De officier van justitie had 14 jaar cel geëist en plaatsing in een psychiatrisch ziekenhuis.

De veroordeelde, die als inpakker in een logistiek centrum werkte, had de misdaad bekend, maar geen spijt getoond.

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

7 minuten geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

1 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

2 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

2 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

3 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

3 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

5 uur geleden