Dader moord op Fritz von Weizsäcker krijgt 12 celstraf en tbs
BERLIJN (ANP/DPA) - Ongeveer acht maanden na de dodelijke aanval op de arts Fritz von Weizsäcker, de jongste zoon van de Duitse ex-president Richard von Weizsäcker, is de dader veroordeeld voor moord. Een rechtbank in Berlijn legde de 57-jarige man een gevangenisstraf op van twaalf jaar en bepaalde tevens dat hij in een psychiatrisch ziekenhuis wordt opgenomen.
Bij de uitspraak is rekening gehouden met een verminderde toerekeningsvatbaarheid, anders zou een levenslange gevangenisstraf worden opgelegd, aldus de rechtbank.
De man uit Andernach in Rijnland-Palts werd ook veroordeeld voor poging tot moord op een politieagent. De politieagent, die privé aanwezig was bij de lezing in Berlijn waar Von Weizsäcker werd neergestoken, wilde de aanvaller stoppen en raakte ernstig gewond.
Messteek
Fritz von Weizsäcker (59) werd op 19 november 2019 door een messteek in de nek gedood. De daad leidde in het hele land tot afschuw.
Het Openbaar Ministerie zag haat tegen de familie van het slachtoffer, in het bijzonder de voormalige bondspresident, als motief voor de moord. De officier van justitie had 14 jaar cel geëist en plaatsing in een psychiatrisch ziekenhuis.
De veroordeelde, die als inpakker in een logistiek centrum werkte, had de misdaad bekend, maar geen spijt getoond.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán is door voorzitter van de EU-leiders António Costa terechtgewezen. In een brief aan Orbán schrijft Costa dat leiders gebonden zijn aan hun besluit, als daarover consensus is bereikt. De EU-leiders zijn in december unaniem akkoord gegaan met een lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. De Hongaarse premier blokkeert dit nu. Dat kan niet, stelt Costa. Hij roept Orbán op zijn blokkade tegen de lening op te heffen.
48 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Sinds het begin van dit jaar zijn er zeker 606 migranten omgekomen in de Middellandse Zee, meldt de VN-migratieorganisatie IOM. Sinds het agentschap cijfers hierover begon bij te houden in 2014 zijn er niet eerder zoveel doden gevallen aan het begin van het jaar.
49 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson is meegenomen uit zijn huis door de Britse politie. Dat meldt de Britse krant The Times. De politie laat weten een 72-jarige man te hebben gearresteerd.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse blokkade tegen een nieuw EU-sanctiepakket tegen Rusland en een lening van 90 miljard euro aan Oekraïne drijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas welhaast tot wanhoop. En met haar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken die maandag in Brussel vergaderden. De Europese Commissie werkt hard aan een oplossing, vertellen EU-bronnen, maar het is niet zeker of die er snel komt.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Bij de federale operatie tegen de Mexicaanse kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, en door de daaropvolgende onrust zijn in totaal zeker 74 mensen om het leven gekomen. Dat zei de Mexicaanse minister van Veiligheid Omar Hamid García Harfuch maandag.
1 uur geleden