Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dader massamoord in kinderdagverblijf Thailand pleegt zelfmoord

Dader massamoord in kinderdagverblijf Thailand pleegt zelfmoord

BANGKOK (ANP/RTR) - Ruim dertig personen zijn om het leven gekomen bij een aanslag door een ex-politieagent op een kinderdagverblijf in het noorden van Thailand. De 34-jarige dader heeft kort na het bloedbad zelfmoord gepleegd. Onder de slachtoffers zijn kinderen en volwassenen, melden Thaise media over de schietpartij. De dader zou ook zijn vrouw en kind hebben gedood.

In Thailand zijn massale schietpartijen zeldzaam. Twee jaar geleden doodde een soldaat die boos was over een vastgoeddeal minstens 29 mensen.

Wel is het wapenbezit in Thailand hoog in vergelijking met sommige andere landen in de regio. Daarnaast zijn er veel illegale wapens die het land werden binnengesmokkeld uit door conflicten verscheurde buurlanden.

Meer uit Buitenland

'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

24 minuten geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

8 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

9 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

9 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

10 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

10 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

11 uur geleden