Dader dodelijke schietpartij Tel Aviv omgebracht na achtervolging
TEL AVIV (ANP) - De man die ervan wordt verdacht donderdag in de Israëlische stad Tel Aviv twee mensen te hebben doodgeschoten, is na een achtervolging door de Israëlische politie om het leven gebracht. Dat gebeurde vrijdagochtend na een schietpartij, meldt The Jerusalem Post.
In een bar in het centrum van Tel Aviv kwamen donderdagavond zeker twee personen om het leven, twaalf anderen raakten gewond. Vier mensen zouden in kritieke toestand naar het ziekenhuis zijn gebracht. De schutter, volgens de Israëlische krant een man van Palestijnse afkomst, was urenlang op de vlucht.
Zeker duizend politieagenten, geholpen vanuit de lucht door een helikopter met schijnwerper, gingen op jacht naar de aanslagpleger. Bewoners werden opgeroepen binnen te blijven. "Een terrorist opende van dichtbij het vuur en ging er daarna te voet vandoor", aldus een woordvoerster. Dat gebeurde in een café in een drukke winkelstraat. De vermoedelijke schutter werd later in het stadsdistrict Jaffa om het leven gebracht.
Het is de laatste aanslag in een serie, die in een maand tijd aan dertien mensen het leven heeft gekost. Het is de ergste uitbarsting van geweld in Israël in jaren. De Palestijnse groepering Hamas prees de gewelddadige actie donderdag.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky heeft bevolen snel meer stroom uit het buitenland te importeren. Volgens zijn energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement afgelopen week dat de energievoorziening "heel moeilijk" is en dat er nog maar genoeg brandstof is voor een week of drie.
32 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider, ayatollah Ali Khamenei, noemt de Amerikaanse president Donald Trump een crimineel voor het "veroorzaken van slachtoffers, schade en laster jegens het Iraanse volk" tijdens de protesten in het land. Iran geeft de VS al langer de schuld van het geweld in Iran.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Na de brand in Crans-Montana zamelen kapsalons in Frankrijk en andere Europese landen haar in voor pruiken voor de gewonden, schrijft de Franse zender BFMTV. Op nieuwjaarsnacht brak er brand uit in een café waar veel jongeren waren. Hierbij vielen 40 doden en raakten 116 mensen gewond.
2 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is afgesneden van communicatie na een politie-inval in zijn huis, meldt zijn partij NUP. Eerder gingen er geruchten dat hij was ontvoerd door het leger. De partij plaatste vrijdagavond laat op X dat Wine met geweld was meegenomen in een helikopter, maar dat werd even later weer verwijderd.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Er is een minimale toename van het internetverkeer in Iran, meldt internetwaakhond NetBlocks. Al ruim een week is het internet in Iran geblokkeerd, maar NetBlocks meldt in de nacht van vrijdag op zaterdag dat zo'n 2 procent van de Iraniërs toegang tot het internet lijkt te hebben. Dat is meer dan in de afgelopen dagen.
8 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota heeft besloten dat de inzet van agenten van de vreemdelingenpolitie ICE in Minneapolis aan banden wordt gelegd, schrijven The New York Times en The Washington Post. ICE-agenten mogen geen vreedzame demonstranten meer arresteren, geen pepperspray meer inzetten tegen demonstranten en geen automobilisten arresteren die auto's van ICE-agenten volgen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen om boven Mexico en Midden-Amerika "voorzichtig" te zijn vanwege "militaire activiteiten". De waarschuwing geldt ook boven landen als Colombia, Panama en Ecuador en is tot halverwege maart van kracht.
9 uur geleden