
Dader dodelijke schietpartij Tel Aviv omgebracht na achtervolging
TEL AVIV (ANP) - De man die ervan wordt verdacht donderdag in de Israëlische stad Tel Aviv twee mensen te hebben doodgeschoten, is na een achtervolging door de Israëlische politie om het leven gebracht. Dat gebeurde vrijdagochtend na een schietpartij, meldt The Jerusalem Post.
In een bar in het centrum van Tel Aviv kwamen donderdagavond zeker twee personen om het leven, twaalf anderen raakten gewond. Vier mensen zouden in kritieke toestand naar het ziekenhuis zijn gebracht. De schutter, volgens de Israëlische krant een man van Palestijnse afkomst, was urenlang op de vlucht.
Zeker duizend politieagenten, geholpen vanuit de lucht door een helikopter met schijnwerper, gingen op jacht naar de aanslagpleger. Bewoners werden opgeroepen binnen te blijven. "Een terrorist opende van dichtbij het vuur en ging er daarna te voet vandoor", aldus een woordvoerster. Dat gebeurde in een café in een drukke winkelstraat. De vermoedelijke schutter werd later in het stadsdistrict Jaffa om het leven gebracht.
Het is de laatste aanslag in een serie, die in een maand tijd aan dertien mensen het leven heeft gekost. Het is de ergste uitbarsting van geweld in Israël in jaren. De Palestijnse groepering Hamas prees de gewelddadige actie donderdag.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag oordeelt dat Israël hulp van de Verenigde Naties in de Palestijnse gebieden moet toestaan en faciliteren. Dat is inclusief de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA), aldus een niet-bindend advies van de hoogste VN-rechtbank.
12 minuten geledenCHARKIV (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Bij een Russische droneaanval op een kleuterschool in Charkiv is zeker één dode gevallen, meldt Ihor Terechov, de burgemeester van die stad, op Telegram. Ook raakten minstens zeven mensen gewond. Op beelden die het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken deelt op X, is te zien hoe kinderen in veiligheid worden gebracht nadat het pand in brand is gevlogen. Volgens het ministerie werden zeker vijftig kinderen geëvacueerd.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israël heeft opnieuw dertig lichamen van overleden Palestijnse gevangenen overgedragen aan de autoriteiten in de Gazastrook. Daarmee komt het totaal aantal teruggebrachte Palestijnse lichamen sinds het ingaan van het staakt-het-vuren op 195.
1 uur geledenHAWTHORNE (ANP/AFP) - SpaceX heeft meer dan 2500 Starlink-apparaten uitgeschakeld in de buurt van plekken in Myanmar waarvan wordt vermoed dat er scamcentra gevestigd zijn. Dat maakte de operationeel onderdirecteur van het Amerikaanse techbedrijf Lauren Dreyer bekend op X.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Schepen van NAVO-landen hebben een Russisch oorlogsschip gevolgd dat door het Kanaal tussen Frankrijk en Engeland voer, meldt de Britse marine. Ook een Nederlandse helikopter werd ingezet om het vaartuig te schaduwen.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky steunt het idee van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om de huidige frontlijn in Oekraïne als uitgangspunt te nemen in de onderhandelingen met Rusland. Volgens Zelensky is dat voorstel een "goed compromis".
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in de Noorse hoofdstad Oslo aangekomen. Hij heeft daar een ontmoeting met premier Jonas Gahr Støre, meldt zijn regering. Waar de ontmoeting over gaat, is niet bekendgemaakt.
4 uur geleden