Dader bloedbad Canada had eerst vriendin gegijzeld
TORONTO (ANP/RTR/AFP) - De man die 22 mensen doodde in Canada, begon zijn moordpartij nadat zijn vriendin aan hem was ontsnapt. Zij verstopte zich 's nachts in een bos bij Portapique (Nova Scotia) en belde de volgende ochtend het alarmnummer, maakte de politie bekend.
Canadese media berichten dat het stel ruzie had gekregen. De 51-jarige Gabriel Wortman zou zijn vriendin vervolgens hebben mishandeld en vastgebonden. De politie trad niet in detail over wat de vrouw precies is aangedaan.
"Deze vrouw kon ontsnappen en dat kan de aanleiding zijn geweest voor deze gebeurtenissen", zei een hoge politiemedewerker op een persconferentie. De politie kan echter niet uitsluiten dat Wortman eerder al plannen had gemaakt om een bloedbad aan te richten.
De ontsnapte vriendin kon de politie vertellen dat haar partner zich vermomde als een politieman en ook beschikte over een nagemaakte politiewagen. Wortman was toen al aan het moorden geslagen. De politie schoot hem uiteindelijk na een klopjacht van 13 uur dood.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, slachtoffers in 3e alinea
52 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Honderden brandweerlieden bestrijden een grote bosbrand in het bos van Fontainebleau, ten zuidoosten van Parijs. Het vuur heeft zich verspreid over zo'n 800 hectare en was in de nacht van zondag op maandag nog niet onder controle.
54 minuten geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - Nieuwe luchtaanvallen hebben Iran en Koeweit, een bondgenoot van de VS, zondagavond opgeschud. De aanvallen, die nog niet zijn opgeëist, vonden plaats enkele uren nadat Iran en de Verenigde Staten voor de derde keer deze week vuur hadden uitgewisseld. De controle over de Straat van Hormuz was opnieuw het centrale thema.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de twee aardbevingen die Venezuela op 24 juni troffen, is opgelopen tot 4490. Dat meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez op Telegram.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk heeft voor het eerst een jaarlijkse herdenking gehouden voor Alfred Dreyfus, een Joodse legerofficier die eind negentiende eeuw ten onrechte werd veroordeeld voor hoogverraad. Exact 120 jaar geleden erkende het hoogste Franse hof van beroep Dreyfus' onschuld.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische verkiezingen zijn definitief op 27 oktober, heeft de coalitie van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt. Dat is de laatste datum waarop de verkiezingen volgens de wet moeten worden gehouden.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zondag zeker zes mensen gedood, onder wie een 9-jarig meisje. Dat meldden Palestijnse hulpdiensten. Het meisje kwam om het leven door Israëlisch vuur dat gericht was op het vluchtelingenkamp Al-Bureij, in het hart van de kuststrook. Het Israëlische leger zei niet op de hoogte te zijn van het incident.
11 uur geleden