Dader aanslagen Parijs en Brussel tegen zijn zin naar Franse cel
BRUSSEL (ANP/AFP) - Salah Abdeslam, de bekendste dader van de terreuraanslagen in Parijs in 2015 en Brussel in 2016, is van België naar Frankrijk overgebracht. Hij moet tegen zijn zin in een Franse cel zijn levenslange gevangenisstraf uitzitten, zegt zijn advocaat.
De 34-jarige Abdeslam had de Belgische rechter gevraagd om hem niet over te dragen en zijn straf in België te mogen uitdienen. Maar het Belgische Openbaar Ministerie wachtte die uitspraak niet af. Anders had Abdeslam volgens het federaal parket misschien vrij kunnen komen "en dat willen we natuurlijk te allen tijde vermijden".
Abdeslam zat in België twintig jaar cel uit. Die is hem opgelegd voor het beschieten van de politie toen die zijn onderduikadres binnenviel. Voor zijn aandeel in de bomaanslagen van 2016 op de nationale luchthaven Zaventem en in het Brusselse metrostation Maalbeek kreeg hij geen extra straf, omdat hij voor de aanslagen in Parijs van een paar maanden eerder al levenslang kreeg. Die straf duurt in principe ook echt levenslang.
Dat uitzichtloze bestaan onder de strenge Franse gevangenisregels is onmenselijk, vindt Abdeslam. Hij wil in België blijven. Levenslang gestraften kunnen in België na een aantal jaren vragen om vrijlating.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingspoging opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
16 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
7 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
8 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
9 uur geleden