Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66'er Van Ginneken verlaat Twitter, dat 'samenleving gijzelt'

D66'er Van Ginneken verlaat Twitter, dat 'samenleving gijzelt'

DEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken, die namens D66 het woord voert op digitale onderwerpen in de Tweede Kamer, verlaat Twitter. Zij laat dat weten op het sociale mediaplatform. "Geprogrammeerde polarisatie", de negativiteit op het sociale medium en de invloed die tweets hebben op de journalistiek, leiden volgens Van Ginneken tot "een giftige mix die onze samenleving gijzelt".

"Het is genoeg geweest", schrijft het Kamerlid in een uitgebreide verklaring. Twitter is volgens haar "een plek waar mensen elkaar de maat nemen, negatief afschilderen en beledigen. Of erger. Een plek waar trollenlegers en haatbots actief zijn" en tegenstellingen vergroten. Van Ginneken, de eerste transgender vrouw in de Tweede Kamer, liet ook een reeks agressieve en transfobe tweets aan haar adres zien als voorbeeld.

D66 volgt Twitter al langer kritisch. Het platform zit in zwaar weer sinds het enkele weken werd overgenomen door Tesla-oprichter Elon Musk. Twitter wordt evenwel veel door journalisten en politici gebruikt. Van Ginneken zegt gewaarschuwd te zijn dat ze zonder Twitter minder zichtbaar is als politica. "Dat durf ik aan", aldus het Kamerlid. Bovendien zit ze wel nog op andere sociale media.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Rotterdam: bereikbaarheid wordt nog groter probleem

ROTTERDAM (ANP) - Bereikbaarheid wordt een nog groter probleem voor de regio Rotterdam. Dat zei burgemeester Carola Schouten tijdens het Miljoenenontbijt in Rotterdam. De burgemeester van Rotterdam ziet dat het kabinet in de miljoenennota een stap zet met investeringen in onderhoud, "maar het is bij lange na niet genoeg".

49 minuten geleden
OM: ook 'wapenarsenaal' in ontplofte kelderbox Amsterdam-Osdorp

AMSTERDAM (ANP) - In de kelderbox aan de Remijden in Amsterdam-Osdorp waar op 12 juni een explosie was, lag ook een "wapenarsenaal", zei de officier van justitie woensdag tijdens een eerste openbare zitting in de rechtbank in Amsterdam.

1 uur geleden
Politie deelt nog weinig over onderzoek naar spoorsabotage

DEN HAAG (ANP) - De politie deelt woensdagochtend weinig informatie over het onderzoek naar de sabotages op het spoor van dinsdag. Volgens een woordvoerster wordt met onder andere het Openbaar Ministerie uitgezocht "wat er allemaal loopt". "We zijn hard bezig. Het is heel groot, omvangrijk, op verschillende plekken in het land, dus we zijn alles goed aan het nagaan. Het loopt volop."

1 uur geleden
Kosovaars protest in Den Haag bij uitspraak tegen oud-president

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag betuigen woensdagochtend honderden Kosovaren hun steun aan de voormalige president Hashim Thaçi. In het Kosovotribunaal even verderop horen Thaçi en drie andere voormalige kopstukken van het Bevrijdingsleger van Kosovo (UÇK) hun straf.

1 uur geleden
Zeven XR-demonstranten vervolgd na Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - Zeven XR-demonstranten die na actievoeren op Prinsjesdag werden aangehouden, worden vervolgd. Dat laat een politiewoordvoerder woensdag weten. Drie van hen werden dinsdag vastgehouden en zijn om 17.00 uur vrijgelaten.

1 uur geleden
ProRail: in de nacht geen nieuwe buizen op het spoor gezien

UTRECHT (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag heeft spoorbeheerder ProRail geen nieuwe buizen op het spoor gevonden. In de avond werd op het spoor tussen Apeldoorn en Deventer nog wel een buis aangetroffen. Dinsdag, Prinsjesdag, zorgde materiaal zoals buizen en kabels dat op meer dan 35 plekken op de spoorrails was gelegd voor een flinke ontregeling van het treinverkeer.

1 uur geleden
Ingrijpen door provincie dreigt voor zeven gemeenten Zuid-Holland

DEN HAAG (ANP) - Voor zeven gemeenten in Zuid-Holland dreigt een ingreep door de provincie. Al zeker drie jaar voldoen ze niet aan hun taak wat betreft de huisvesting van asielzoekers met een verblijfsvergunning, zogeheten statushouders. Van zes gemeenten was dat al bekend en ook Lansingerland heeft nu een laatste waarschuwing gekregen van de provincie.

2 uur geleden