D66'er In 't Veld wil snel duidelijkheid bestuur over MeToo-zaak
DEN HAAG (ANP) - Het partijbestuur van D66 moet "nu heel snel duidelijkheid" geven over de MeToo-zaak waar vorig jaar onderzoek naar is gedaan, zegt Sophie in 't Veld, leider van de D66-delegatie in Brussel, in het programma Buitenhof. De Volkskrant meldde dit weekeinde dat naast het openbare onderzoek naar de kwestie, waarbij de man om wie het om ging wordt vrijgepleit, er een vertrouwelijke bijlage bestaat, waarin wel degelijk wordt geconcludeerd dat hij zich schuldig maakte aan "grensoverschrijdende gedragingen".
Het nieuwe bestuur heeft gezegd nog eens naar beide stukken te kijken, om te zien of er niet toch andere conclusies getrokken moeten worden. De lobbyist en invloedrijke D66'er Frans van Drimmelen zou een voormalig medewerkster onder meer hebben gestalkt en gechanteerd, staat volgens de krant in de vertrouwelijke bijdrage.
In 't Veld is kritisch op het oude bestuur. "Dat dit niet de manier is waarop je met dit soort dingen moet omgaan, dat lijkt me duidelijk", zegt de D66-prominent in het programma Buitenhof. "Er zit een nieuw bestuur sinds het eind van vorig jaar. Ik heb het idee dat zij adequater optreden dan het vorige bestuur, maar dit is wel het moment waarop ze zullen moeten laten zien dat ze echt gaan handelen."
D66 moet laten zien dat de partij een veilige werkomgeving is en dat melders worden beschermd, vindt de Europese politica. "Dit moet duidelijk anders." Bij Buitenhof zei In 't Veld verder dat ze "weet dat er ook andere gevallen spelen" van mogelijk wangedrag. Daar wordt volgens haar al "op een goede manier" naar gekeken.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is bereid om een militaire bijdrage te leveren om de vrije doorvaart in de Straat van Hormuz weer mogelijk te maken na het beëindigen van de vijandelijkheden. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) donderdag tijdens een videovergadering van veertig landen over de situatie in de zeestraat.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag 4,5 jaar cel geëist tegen Inez Weski. Justitie vervolgt de 71-jarige oud-advocate voor deelname aan de criminele organisatie van haar oud-cliënt Ridouan Taghi.
5 uur geledenASSEN (ANP) - De twee gouden armbanden en de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti, die zijn teruggevonden na de kunstroof uit het Drents Museum in Assen, gaan zo snel mogelijk terug naar Roemenië. De kunstschatten verlieten donderdag na de persbijeenkomst onder gewapende politiebegeleiding het museum.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) van Aruba heeft het dossier over de verdwijningszaak van Natalee Holloway overgedragen aan het OM in Amsterdam. Dit volgt op de aangifte die de moeder van Holloway in Nederland heeft gedaan tegen Joran van der Sloot. Het OM heeft het dossier nodig om die aangifte te kunnen beoordelen.
6 uur geledenASSEN (ANP) - De beroemde gouden helm die in januari vorig jaar werd gestolen uit het Drents Museum in Assen, is een klein beetje ingedeukt. Het gaat niet om een onherstelbare beschadiging. Dit meldde de directeur van het museum, Robert van Langh, donderdag tijdens een persconferentie. Daarin werd bekend dat de helm en twee van de drie gestolen gouden armbanden zijn teruggevonden.
7 uur geleden