Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 ziet nog geen akkoord over stikstof

D66 ziet nog geen akkoord over stikstof

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 snapt niet dat landbouwminister Carola Schouten van een akkoord met de boeren spreekt over de stikstofproblematiek. "Het is heel goed dat de minister aan tafel is gegaan met de boeren, maar ik zie niet meer dan een gespreksverslag", zei Kamerlid Tjeerd de Groot voorafgaand aan een debat over stikstof.

Schouten maakte woensdagochtend bekend afspraken te hebben gemaakt met het Landbouwcollectief, waarin een aantal organisaties zich hebben verenigd. Maar volgens De Groot, die zich eerder dit jaar de woede van de agrarische sector op de hals haalde door voor halvering van de veestapel te pleiten, is Schouten te voorbarig. Volgens De Groot bevat het "gespreksverslag" nog "heel veel zaken die gewoon nog niet zijn afgesproken in het kabinet".

Een van de afspraken is dat er geen "generieke krimp" van de veestapel komt, schreef Schouten aan de Kamer. Dat wil De Groot van tafel. "Ik wil van de minister duidelijk horen dat de krimp van de veestapel nog steeds op de agenda staat, en dat daar nog nadere afspraken over worden gemaakt. De suggestie, als dat er geen inkrimping van de veestapel zou zijn, ik wil dat de minister dat corrigeert."

Zijn uitspraken kwamen De Groot op felle kritiek van andere partijen te staan. Roelof Bisschop (SGP) concludeerde dat De Groot "een bom onder het kabinet" legt. SP'er Frank Futselaar viel hem bij. William Moorlag (PvdA) snapt niet dat De Groot "een set afspraken probeert weg te redeneren".

De andere regeringspartijen zien dat anders. De afspraken moeten nog worden uitgewerkt, benadrukken ze. Dan zal meer duidelijk worden.

Meer uit Politiek

Jetten over stikstof: D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn als het om stikstof gaat, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij woensdag over dit onderwerp in gesprek ging als onderdeel van het formatieproces. CDA'er Bontenbal: "We gaan er gewoon zakelijk, inhoudelijk naar kijken vandaag."

45 minuten geleden
Nieuwe Kamervoorzitter Van Campen: ongelooflijk mooie eer

Den Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.

14 uur geleden
Jetten wilde 'een van de twee Tommen' als Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij dat VVD'er Thom van Campen de nieuwe Kamervoorzitter is. In een korte reactie zei de premierskandidaat dat zijn partij vooral hoopte dat "een van de twee Tommen zou winnen". Daarmee doelt hij op Van Campen en Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA).

15 uur geleden
Bosma teleurgesteld na nederlaag, maar blijft in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Vertrekkend voorzitter van de Tweede Kamer Martin Bosma noemt het een "enorme teleurstelling" dat hij de komende kabinetsperiode niet meer de Kamervoorzitter is. "Ik was graag doorgegaan", zei hij in een reactie tegen het ANP.

15 uur geleden
VVD'er Van Campen (35) verkozen tot nieuwe Tweede Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - VVD'er Thom van Campen (35) is dinsdag verkozen tot de nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij kreeg in de derde stemmingsronde 79 stemmen. Zijn concurrent en zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV, 61) bleef steken op 69.

15 uur geleden
Van der Lee (GL-PvdA) valt in tweede ronde af als Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) wordt geen voorzitter van de Tweede Kamer. Hij moest het in de tweede ronde afleggen tegen Thom van Campen (VVD) en Martin Bosma (PVV).

16 uur geleden
D66 en CDA spreken woensdag over stikstof, natuur en landbouw

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66 en CDA spreken woensdag met experts over stikstof, landbouw en natuur. Rob Jetten (D66), Henri Bontenbal (CDA), hun secondanten en informateur Sybrand Buma (CDA) praten eerst met twee landbouworganisaties en het Interprovinciaal Overleg (IPO), daarna met twee natuurorganisaties en als derde met specialisten van het Planbureau voor de Leefomgeving en de universiteiten van Utrecht en Wageningen. De dag wordt afgesloten met een gesprek met een afvaardiging van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

17 uur geleden