D66 wint op alle Waddeneilanden, maar is niet overal de grootste
NES (ANP) - D66 heeft op alle Waddeneilanden flink gewonnen bij de verkiezingen. Op Terschelling en Vlieland is de partij ook de grootste geworden met 18,6 en 21 procent van de stemmen. Op Schiermonnikoog is GroenLinks-PvdA de grootste geworden, op Ameland het CDA en op het Noord-Hollandse Texel de VVD.
Ook het CDA heeft op de Waddeneilanden flinke winst geboekt. NSC is, zoals bijna overal in het land te zien is, bijna volledig verdwenen. De PVV heeft op alle eilanden minder stemmen gekregen dan twee jaar geleden.
De Fryske Nasjonale Partij heeft weinig stemmen gekregen op de Waddeneilanden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Volgens de voorlopige prognose van de Verkiezingsdienst van het ANP haalt D66 27 zetels en de PVV 25 zetels. De prognose is gemaakt op basis van 197 van de 346 uitslagen en 49,9 procent van de getelde stemmen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - D66 is de grootste partij geworden in Utrecht met 26,7 procent van de stemmen. Daarmee verslaat de partij van Rob Jetten GroenLinks-PvdA nipt, die partij kreeg 26,1 procent van de stemmen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV is bij de Tweede Kamerverkiezingen in Rotterdam voorbijgestreefd door zowel D66 als GroenLinks-PvdA. De partij van Geert Wilders ging van 21,5 naar 15,8 procent en is daarmee de derde partij in de havenstad. Twee jaar geleden was ze daar nog de grootste.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Nieuw Sociaal Contract (NSC) heeft woensdag een grote nederlaag geleden in Enschede, de thuisstad van oprichter Pieter Omtzigt. In 2023 kreeg hij daar 27,7 procent van de stemmen, nu nog maar 1 procent.
2 uur geledenUITHOORN (ANP) - De rellen en onvrede rond de komst van een asielzoekerscentrum, zoals in de gemeenten Uithoorn, Sliedrecht en Het Hogeland eerder deze maand, lijken geen grote invloed te hebben gehad op de uitslag in die plaatsen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twentse kiezers stapten bij de verkiezingen van twee jaar geleden massaal over van het CDA naar Nieuw Sociaal Contract (NSC) van Twentenaar Pieter Omtzigt. Bij de Kamerverkiezingen van woensdag zijn ze teruggekeerd op het oude nest.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA lijdt een gevoelig verlies in Amsterdam, maar blijft er met 27,4 procent van de stemmen nog wel de grootste partij. Forse winst is er in de hoofdstad voor D66, dat er met 23,4 procent nu de tweede partij is. Dat blijkt uit een tussenstand op basis van 80 procent van de stemmen.
2 uur geleden