Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 wil verplichte coronatest voor reizigers naar Bonaire

D66 wil verplichte coronatest voor reizigers naar Bonaire

DEN HAAG (ANP) - Reizigers naar Bonaire zouden voor vertrek verplicht moeten worden een negatieve coronatest te overleggen. Dat voorstel doen D66-fractieleider Rob Jetten en Kamerlid Jan Paternotte woensdag tijdens het coronadebat in de Tweede Kamer.

Met een verplichte test wil de regeringspartij D66 het Caribische eiland beter beschermen tegen het coronavirus. Landen als Aruba en Curaçao kunnen zelf eisen dat bezoekers zich voor vertrek laten testen. Bonaire mag dat als bijzondere gemeente niet.

Bonaire kan zich volgens D66 geen uitbraak veroorloven. Het eiland heeft helemaal geen intensive care. Ernstig zieken zouden overgebracht moeten worden naar bijvoorbeeld Aruba, Curaçao en Colombia, maar die landen laten nauwelijks patiënten van buitenaf toe.

Economische ramp

Daarnaast zou een uitbraak een economische ramp betekenen. Bonaire leunt zwaar op het toerisme en dat zou dan direct weer op slot moeten. D66 wijst op de situatie op Aruba, waarvoor sinds afgelopen weekeinde weer een oranje reisadvies geldt omdat het virus er snel om zich heen grijpt.

D66 geeft het kabinet verder in overweging het marineschip Zr. Ms. Karel Doorman opnieuw naar het Caribisch gebied te sturen. De snelle toename van het aantal besmettingen op Sint-Maarten en Aruba geeft daartoe aanleiding, vindt de partij.

De Karel Doorman was vanaf eind april ook al enige tijd in het gebied. Mariniers verleenden op Sint-Maarten bijstand bij onder meer het vervoer van zieken en de handhaving van de openbare orde. Het schip keerde eind juni terug naar Nederland.

Meer uit Binnenland

Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

5 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

6 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

7 uur geleden
Frenna meest beluisterde artiest op Spotify

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.

7 uur geleden
Provincie Utrecht: wolf op Utrechtse Heuvelrug doodgeschoten

UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.

8 uur geleden
Noodlijdend Limburgs vliegveld presenteert weer nieuwe directeur

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).

8 uur geleden
Drenten met aardbevingsschade ervaren meer stress en wantrouwen

UTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.

9 uur geleden