D66 wil verplichte coronatest voor reizigers naar Bonaire
DEN HAAG (ANP) - Reizigers naar Bonaire zouden voor vertrek verplicht moeten worden een negatieve coronatest te overleggen. Dat voorstel doen D66-fractieleider Rob Jetten en Kamerlid Jan Paternotte woensdag tijdens het coronadebat in de Tweede Kamer.
Met een verplichte test wil de regeringspartij D66 het Caribische eiland beter beschermen tegen het coronavirus. Landen als Aruba en Curaçao kunnen zelf eisen dat bezoekers zich voor vertrek laten testen. Bonaire mag dat als bijzondere gemeente niet.
Bonaire kan zich volgens D66 geen uitbraak veroorloven. Het eiland heeft helemaal geen intensive care. Ernstig zieken zouden overgebracht moeten worden naar bijvoorbeeld Aruba, Curaçao en Colombia, maar die landen laten nauwelijks patiënten van buitenaf toe.
Economische ramp
Daarnaast zou een uitbraak een economische ramp betekenen. Bonaire leunt zwaar op het toerisme en dat zou dan direct weer op slot moeten. D66 wijst op de situatie op Aruba, waarvoor sinds afgelopen weekeinde weer een oranje reisadvies geldt omdat het virus er snel om zich heen grijpt.
D66 geeft het kabinet verder in overweging het marineschip Zr. Ms. Karel Doorman opnieuw naar het Caribisch gebied te sturen. De snelle toename van het aantal besmettingen op Sint-Maarten en Aruba geeft daartoe aanleiding, vindt de partij.
De Karel Doorman was vanaf eind april ook al enige tijd in het gebied. Mariniers verleenden op Sint-Maarten bijstand bij onder meer het vervoer van zieken en de handhaving van de openbare orde. Het schip keerde eind juni terug naar Nederland.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
14 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
1 dag geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
1 dag geleden