D66 wil Rianne Letschert als nieuwe informateur
DEN HAAG (ANP) - D66 wil dat Rianne Letschert de nieuwe informateur wordt. Een woordvoerder van de partij bevestigt een bericht van BNR daarover. Letschert is bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht en moet Sybrand Buma opvolgen als informateur.
In de volgende fase van de kabinetsformatie schuift de VVD aan bij D66 en CDA. Ze gaan onderhandelen op basis van een stuk dat D66 en CDA eerder hebben geschreven. Volgens Buma kan er gekeken worden naar zowel een meerderheids- als een minderheidskabinet.
In Den Haag is Letschert geen onbekende. Ze is onder meer voorzitter van het Nationaal Groeifonds waarmee het kabinet 11 miljard euro investeert in projecten die moeten bijdragen aan het duurzame verdienvermogen van Nederland. Ook zat Letschert in de onafhankelijke commissie die onderzoek deed naar de Nederlandse steun aan rebellengroepen in Syrië.
Rector magnificus
Letschert studeerde internationaal recht aan de Universiteit van Tilburg en was daar ook hoogleraar. Ze stapte in 2016 over naar de Universiteit Maastricht om daar rector magnificus te worden. Ze is daar sinds november 2021 voorzitter van het college van bestuur. In 2018 was Letschert formateur van een nieuw college in Maastricht.
De Tweede Kamer debatteert woensdag over het eindverslag van informateur Buma. Dan zal D66-leider Rob Jetten Letschert voordragen als nieuwe informateur.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ondanks de ernstige droogte is van een officiële landelijke crisis nog geen sprake. Het Managementteam Watertekorten (MTW) oordeelde donderdag dat die stap nog niet nodig is, en dat er nu geen nieuwe grootschalige maatregelen komen.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het wordt minder vanzelfsprekend dat militairen hulp leveren aan burgers. Als er oorlog uitbreekt, zijn de meeste militairen nodig om Nederland en bondgenoten te verdedigen, schrijft defensieminister Dilan Yeşilgöz aan de Tweede Kamer. Ze gaat afspraken die hierover in 2007 zijn gemaakt, herzien.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toenmalig minister Mariëlle Paul (VVD) van Sociale Zaken hield in oktober 2025 een besluit over het loon van arbeidsmigranten bewust stil tot na de Tweede Kamerverkiezingen. Het gaat om het besluit dat voor werkgevers de optie openhoudt om een deel van het minimumloon voor arbeidsmigranten in te houden voor huisvesting.
6 dagen geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Premier Rob Jetten zei tijdens de opening van een hoogspanningsstation in Antwerpen dat Nederland en België meer moeten samenwerken voor stroomproductie. Het gaat volgens Jetten onder meer over waterstof, kern- en windenergie.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die afgelopen week vanuit Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta zijn gegaan en van daaruit eventueel naar Nederland komen om asiel aan te vragen, worden teruggestuurd naar Spanje, schrijft asielminister Bart van den Brink in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de CDA-minister is er voor zover bekend niemand vanuit Ceuta doorgereisd naar Spanje of een ander land.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten moedigt jonge lhbti'ers aan daar openlijk voor uit te komen. Zijn boodschap aan hen "gaat terug naar mijn eigen ervaring toen ik 15, 16 was en dacht: o mijn hemel, ga ik ooit openlijk mezelf durven zijn. Het ís spannend, maar het wordt eigenlijk alleen maar beter zodra je die stap hebt durven zetten. En dat geldt eigenlijk ook nog steeds anno 2026 in Nederland", zei hij tegen een ANP-verslaggever.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Pride is zowel een feest als een protest. Dat zei burgemeester Femke Halsema zaterdagochtend tegen een ANP-verslaggever voorafgaand aan de Canal Parade.
1 week geleden