Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 wil opheldering over invloed Koninklijk Huis in zaak-Poch

D66 wil opheldering over invloed Koninklijk Huis in zaak-Poch

DEN HAAG (ANP) - D66 wil opheldering van premier Mark Rutte over mogelijke beïnvloeding van het Koninklijk Huis in de zaak van de Nederlands-Argentijnse piloot Julio Poch. Tweede Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma doelt op een telefoontje dat in 2007 mogelijk is gepleegd vanuit 'koninklijke kringen' over het onderzoek naar Poch. Een commissie die de zaak-Poch onderzocht, maakt melding van het telefoontje maar stelt tegelijk dat ze geen bewijs ervoor heeft gevonden.

De D66'er vindt de mogelijke beïnvloeding van het Koninklijk Huis van een strafproces "het meest explosieve" uit het rapport van de commissie-Machielse. Hij wil Rutte dinsdag in het vragenuurtje aan de tand voelen over de kwestie en tegelijk aandringen op een nader onderzoek naar dit onderdeel. "Kennelijk was men in die kringen al op de hoogte van het onderzoek naar de mogelijke betrokkenheid van Poch bij dodenvluchten in Argentinië. Dit gaat heel erg ver."

Over de algemene conclusie van de commissie dat de overheid rechtmatig heeft gehandeld, wil Sjoerdsma ook meer weten. Hij wijst erop dat de onderliggende stukken nog niet naar de Tweede Kamer zijn gegaan. "We hebben de afgelopen jaren voortdurend om stukken gevraagd, maar kregen die niet of zwartgelakte versies." Ook wat SP-Kamerlid Michiel van Nispen betreft gaan de stukken direct naar de Tweede Kamer.

Jarenlang is de Kamer "niet tijdig, niet juist en niet volledig" geïnformeerd over de zaak-Poch, zegt Van Nispen. Hij heeft het rapport met "zwijgende verontwaardiging" gelezen. In het rapport staat volgens hem veel te weinig over de informatie aan de Kamer en ook de precieze betrokkenheid van het Koninklijk Huis "kan de commissie niet verklaren. Of ze dat te verwijten is, dat weet ik niet." De socialist wil snel in gesprek met justitieminister Ferd Grapperhaus, ook als dat betekent dat er een debat moet worden ingepland in de komende twee weken. Daarna gaat de Kamer met verkiezingsreces.

Meer uit Binnenland

Marcouch: uitspraken Ye geen reden om vergunning te weigeren

ARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.

4 uur geleden
Politie: neerstorten vliegtuigje Middelburg waarschijnlijk bewust

RITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.

6 uur geleden
Selectie PSV op Stadhuisplein voor huldiging

EINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.

7 uur geleden
Nederland krijgt vijfde Patriot-luchtverdedigingsbatterij

VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.

9 uur geleden
Advocaat zedenzaak zwembadstagiair: geen bewijs voor verkrachting

ZUTPHEN (ANP) - De advocaat van een 21-jarige man uit Zelhem (Gelderland) die ervan wordt verdacht dat hij als stagiair tijdens zwemlessen veertien jonge kinderen heeft misbruikt, zegt dat er geen bewijs in het dossier zit voor seksueel "binnendringen". Dat bleek dinsdag tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Zutphen. Justitie vervolgt de man in elf gevallen voor verkrachting.

9 uur geleden
Inspectie: vorig jaar 42 overtredingen bij telers wietexperiment

DEN HAAG (ANP) - De tien telers die meedoen aan het wietexperiment en daarom hennep of hasj mogen produceren, gaan regelmatig de fout in. De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft het afgelopen jaar 46 inspecties uitgevoerd bij deze wiettelers, stelde daarbij 42 overtredingen vast en legde 32 sancties op. In vier gevallen moesten telers een boete betalen.

10 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak moord Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.

12 uur geleden