Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 wil opheldering kabinet over besluit onkruidverdelger

D66 wil opheldering kabinet over besluit onkruidverdelger

DEN HAAG (ANP) - D66-Kamerlid Anne-Marijke Podt wil van het kabinet opheldering over de afwegingen die het heeft gemaakt om in Europa niet tegen verlenging van het gebruik van onkruidverdelger glyfosaat te stemmen. Tegen de wens van de Tweede Kamer in, onthield Nederland zich van stemming. In het tv-programma Zembla zegt demissionair landbouwminister Piet Adema dat hij in het kabinet heeft gepleit om tegen verlenging te stemmen, zoals de Kamer wilde, maar daarvoor onvoldoende steun kreeg.

Podt heeft een Kamerdebat aangevraagd, waar naast Adema ook minister Mark Harbers (Infrastructuur en Waterstaat) tekst en uitleg moet geven over de afwegingen die er in het kabinet zijn gemaakt. Volgens Zembla wilde Harbers voor verlenging stemmen, zo concludeert het programma op basis van documenten die zij via een beroep op de Wet open overheid (Woo) heeft gekregen. Het Kamerlid heeft over de kwestie ook vragen aangemeld voor het wekelijks vragenuurtje van de Tweede Kamer.

Landbouwminister Adema heeft persoonlijk geworsteld met de standpuntbepaling rondom verlenging van de onkruidverdelger, zegt een woordvoerder van Adema tegen het ANP. Dat lag aan de wisselende berichten over de gezondheidsrisico's bij blootstelling aan glyfosaat.

Het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb) stelde in een advies dat het middel veilig is, terwijl de wetenschap verdeeld is over de risico's. Daarnaast lag er een motie van de Tweede Kamer die het kabinet opriep tegen te stemmen, verduidelijkt de woordvoerder van Adema.

Meer uit Politiek

Heinen benadrukt: meerderheid in Tweede Kamer voor belastingplan

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën benadrukt voorafgaand aan de ministerraad dat er een meerderheid lonkt voor het belastingplan in de Tweede Kamer. In de Eerste Kamer is die nog niet in zicht, maar dat is volgens Heinen pas later aan de orde. "We doen het stap voor stap. Eerst moet er gestemd worden in de Tweede Kamer."

11 uur geleden
Yeşilgöz: gesprek belastingplan heeft langer geduurd dan nodig

DEN HAAG (ANP) - De gesprekken over het belastingplan hebben wat vicepremier Dilan Yeşilgöz betreft "langer geduurd dan strikt noodzakelijk". De VVD-bewindsvrouw vindt dat er "goede dingen" in het plan staan, maar ze begrijpt ook dat partijen er niet "100 procent" tevreden mee zijn. "Het is ook niet 100 procent wat ik had gewild."

12 uur geleden
Coalitiepartijen praten apart met oppositie over belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.

1 dag geleden
Minister positief over voorstel verbod politieke dubbelfuncties

DEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.

1 dag geleden
Jetten: aanpassingen van belastingplan nu aan Kamer

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.

1 dag geleden
Markuszower steunt belastingplan om verkiezingen te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.

1 dag geleden
Minister herkent kritiek van ombudsman op boerenbeleid

DEN HAAG (ANP) - Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kan zich vinden in de kritiek van de Nationale ombudsman dat de overheid de afgelopen jaren onbetrouwbaar is geweest voor boeren. "Het klopt, net zoals de Ombudsman constateert dat boeren en tuinders al te lang te maken hebben met voorstellen die te vaak veranderen."

2 dagen geleden