Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 wil duidelijkheid over onderzoek Julio Poch

D66 wil duidelijkheid over onderzoek Julio Poch

DEN HAAG (ANP) - Minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) moet vaart zetten achter een onderzoek naar de gang van zaken rond de Argentijns-Nederlandse piloot Julio Poch. Dat vindt Tweede Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma (D66).

Het onderzoek dat Grapperhaus instelde loopt al een jaar, en er is geen termijn of einddatum voor gesteld. "We zijn een jaar verder, ik begin wat ongeduldig te worden", zegt Sjoerdsma. Hij wil onder meer van de minister weten of hij bereid is alsnog zo'n termijn aan het onderzoek te koppelen. Het onderzoek wordt uitgevoerd Ad Machielse, voormalig advocaat-generaal bij de Hoge Raad.

"Het is goed om twee dingen duidelijk te krijgen", zegt Sjoerdsma. "Eén, wanneer verwacht Grapperhaus of Machielse de resultaten van het onderzoek? En waarom duurt het al een jaar?"

Poch zat acht jaar lang onschuldig vast in Argentinië, waar hij werd verdacht van oorlogsmisdaden ten tijde van het regime van oud-dictator Videla. Hij verwijt de Nederlandse staat dat die Argentinië heeft geholpen hem in handen te krijgen.

Meer uit Binnenland

Anjet Daanje op longlist International Booker Prize

LONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.

1 uur geleden
Gemeenten noemen AI-stemhulp Keus een gevaarlijk experiment

DEN HAAG (ANP) - De met kunstmatige intelligentie gemaakte stemhulp Keus is offline gehaald na kritiek. Dat is een goede zaak, reageert de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). "Dit is een gevaarlijk experiment als het om verkiezingen gaat: je beïnvloedt de kiezers en het democratisch proces."

1 uur geleden
Aantal mensen met oogletsel door vuurwerk nog verder toegenomen

UTRECHT (ANP) - Door ongelukken met vuurwerk rond de jaarwisseling hebben dit jaar 215 mensen oogletsel opgelopen, het hoogste aantal in twaalf jaar. Het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) meldt dat op basis van alle registraties van behandelaars. De helft van alle gewonden was 17 jaar of jonger. Voor een op de drie slachtoffers is het letsel blijvend, laat de beroepsvereniging van oogartsen weten.

1 uur geleden
Landelijke intocht Sinterklaas dit jaar in Brabantse Grave

HILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.

2 uur geleden
BoerBurgerBeweging moet terug naar de kern, zeggen Friese BBB'ers

LEEUWARDEN (ANP) - Alle BBB-fracties in Friesland vinden dat de partij "terug naar de kern" moet. De fracties in de Provinciale Staten en het waterschap (Wetterskip Fryslân) hebben samen met de BBB'ers in de acht Friese gemeenten waar de partij meedoet aan de raadsverkiezingen een statement gepubliceerd over de ontstane "onrust" over de koers van de BoerBurgerBeweging. Oud-vicepremier Mona Keijzer verliet de BBB omdat niet zij, maar Henk Vermeer boegbeeld Caroline van der Plas opvolgt als partijleider in de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Asielminister op eerste werkdag met spoed naar debat Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) moet op zijn eerste werkdag met spoed naar de Eerste Kamer voor een debat. Dat komt omdat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in de problemen zou komen als een wet over het opslaan van biometrische gegevens, zoals vingerafdrukken van asielzoekers, niet wordt verlengd vóór 1 maart. Eerste Kamerleden zijn niet te spreken over de gang van zaken.

3 uur geleden
Komend weekend geen treinverkeer van en naar Amsterdam Zuid

AMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.

4 uur geleden