Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 wil dat Russische ambassadeur wordt uitgezet

D66 wil dat Russische ambassadeur wordt uitgezet

DEN HAAG (ANP) - De ambassadeur van Rusland in Den Haag moet het land worden uitgezet. Dat vindt Sjoerd Sjoerdsma (D66). Volgens het Kamerlid van de regeringspartij is "duidelijk dat het Rusland onder Poetin nooit meer een samenwerkingspartner kan zijn". Hij reageert op het internationaal onderzoeksteam JIT dat meldt dat er "sterke aanwijzingen" zijn dat de Russische president akkoord is gegaan met de levering van het raketsysteem waarmee vlucht MH17 uit de lucht is geschoten.

"We moeten een streep trekken nu Poetin’s betrokkenheid bij MH17 is aangetoond en zijn oorlog tegen Oekraïne voortzet", zegt Sjoerdsma. Hij roept het kabinet daarom op de ambassadeur uit te zetten en "daarbij ook andere Europese landen te vragen dit te doen". Rusland ontkent betrokken te zijn geweest bij het neerhalen van MH17.

Het uitzetten van een ambassadeur is een zeer uitzonderlijke maatregel en gebeurt hoogst zelden. Het komt vaker voor dat lagere diplomaten op een ambassade worden uitgezet bijvoorbeeld omdat ze beschuldigd worden van spionage. Nederland heeft vorig jaar maart nog zeventien Russische diplomaten uitgezet. Dat gebeurde nadat Rusland het buurland Oekraïne was binnengevallen op 24 februari een jaar geleden. De uitgezette Russen waren inlichtingenofficieren. Rusland wees daarop als vergelding weer Nederlandse diplomaten het land uit.

Meer uit Politiek

Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.

10 minuten geleden
Kamer stemt tegen bezuinigingen op gehandicaptenzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.

52 minuten geleden
Minister wil einde verblijfsvergunning bij fraude met nepouders

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.

54 minuten geleden
PVV en Groep Markuszower bij een op vijf moties oneens met elkaar

DEN HAAG (ANP) - Sinds de Groep Markuszower van de PVV is afgesplitst, was die groep het bij ruim één op de vijf moties oneens met de PVV. Dat blijkt uit gegevens die de Tweede Kamer heeft aangeleverd op verzoek van het ANP. Van de 679 moties waarover de Kamer stemde, was in 147 gevallen de PVV tegen en de Groep Markuszower voor, of andersom.

2 uur geleden
Ook excuses Van Weel om communicatie over dossier-Lisa

DEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.

21 uur geleden
Asielminister verscherpt toezicht op straat in Emmen na overlast

TER APEL (ANP) - Na aanhoudende berichten over overlastgevende asielzoekers in Emmen zet minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) extra mensen in om het toezicht op straat te verscherpen. Tijdens zijn eerste bezoek als bewindsman aan het aanmeldcentrum in Ter Apel maakte hij bekend zes buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en een teamleider in te zetten en bovendien de toezichtteams op straat met acht mensen te versterken.

23 uur geleden
Nieuwe asielminister wil 'rust, reinheid, regelmaat' in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee weken na zijn aanstelling bracht asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag zijn eerste werkbezoek aan het aanmeldcentrum van Ter Apel, om daar "rust, reinheid, regelmaat" te beloven. Burgemeester Jaap Velema vindt het snelle bezoek "een goede eerste stap voor het opbouwen van een vertrouwensrelatie". Maar hij is ook afwachtend. "Het zal allemaal wel even moeten blijken."

1 dag geleden