Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 wil dat Russische ambassadeur wordt uitgezet

D66 wil dat Russische ambassadeur wordt uitgezet

DEN HAAG (ANP) - De ambassadeur van Rusland in Den Haag moet het land worden uitgezet. Dat vindt Sjoerd Sjoerdsma (D66). Volgens het Kamerlid van de regeringspartij is "duidelijk dat het Rusland onder Poetin nooit meer een samenwerkingspartner kan zijn". Hij reageert op het internationaal onderzoeksteam JIT dat meldt dat er "sterke aanwijzingen" zijn dat de Russische president akkoord is gegaan met de levering van het raketsysteem waarmee vlucht MH17 uit de lucht is geschoten.

"We moeten een streep trekken nu Poetin’s betrokkenheid bij MH17 is aangetoond en zijn oorlog tegen Oekraïne voortzet", zegt Sjoerdsma. Hij roept het kabinet daarom op de ambassadeur uit te zetten en "daarbij ook andere Europese landen te vragen dit te doen". Rusland ontkent betrokken te zijn geweest bij het neerhalen van MH17.

Het uitzetten van een ambassadeur is een zeer uitzonderlijke maatregel en gebeurt hoogst zelden. Het komt vaker voor dat lagere diplomaten op een ambassade worden uitgezet bijvoorbeeld omdat ze beschuldigd worden van spionage. Nederland heeft vorig jaar maart nog zeventien Russische diplomaten uitgezet. Dat gebeurde nadat Rusland het buurland Oekraïne was binnengevallen op 24 februari een jaar geleden. De uitgezette Russen waren inlichtingenofficieren. Rusland wees daarop als vergelding weer Nederlandse diplomaten het land uit.

Meer uit Politiek

Schoof: goed nieuws dat Revolutionaire Garde op terreurlijst komt

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof vindt het "goed nieuws" dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben besloten de Iraanse Revolutionaire Garde op de lijst van terroristische organisaties te zetten. "Nederland heeft hier jarenlang voor gepleit", memoreert de partijloze premier in een tweet.

3 uur geleden
Van Weel: over maand besluit nieuw EU-sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - Onder de EU-ministers van Buitenlandse Zaken is brede steun om snel een nieuw sanctiepakket op te leggen aan Rusland, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Niet in de laatste plaats omdat de situatie voor Oekraïners onleefbaar is door de kou. Het is Oekraïne daarnaast niet duidelijk hoe serieus Rusland is in de onderhandelingen over vrede.

4 uur geleden
D66, VVD en CDA ronden coalitieakkoord af na input fracties

DEN HAAG (ANP) - De partijleiders van D66, VVD en CDA hebben donderdag het coalitieakkoord helemaal afgemaakt. Zij hebben nog een paar "kleine aanpassingen" gemaakt na terugkoppeling uit de fracties. Die fracties hadden het akkoord woensdagavond al goedgekeurd.

7 uur geleden
Van Marum wacht onderzoek af over overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum van Digitalisering wil nog niets zeggen over mogelijk overheidsingrijpen rond de verkoop van Solvinity, het bedrijf achter DigiD. Hij wacht onderzoeken van twee toezichthouders af.

8 uur geleden
Stagevergoeding verplichten kan, maar minister ziet ook dilemma's

DEN HAAG (ANP) - Het wettelijk verplichten van stagevergoedingen is mogelijk, maar brengt ook "wezenlijke dilemma's" met zich mee, laat demissionair onderwijsminister Gouke Moes weten aan de Tweede Kamer. Een Kamermeerderheid wil zo'n wettelijke verplichting voor stagiairs, maar het definitieve besluit laat Moes over aan zijn opvolger.

9 uur geleden
Ook Van Oosten vindt verbetering strafrecht 'wel erg lang' duren

DEN HAAG (ANP) - Het duurt "wel erg lang" om problemen in de strafrechtketen op te lossen, vindt ook demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD). Tegelijkertijd zei hij dat er hard aan wordt gewerkt, en kon hij de Tweede Kamer weinig meer beloven dan dat. De strafrechtketen bestaat uit alle organisaties die ervoor zorgen dat strafbare feiten worden opgespoord, berecht en bestraft.

9 uur geleden
Van Weel: Iraanse Garde op terroristenlijst zetten is belangrijk

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) heeft er goede hoop op dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag ermee instemmen de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de Europese terrorismelijst te zetten. Met het dodelijke geweld tegen Iraanse demonstranten heeft het Iraanse regime "een behoorlijke grens" overschreden, zei hij voor het begin van de vergadering met zijn EU-collega's. Het is belangrijk om de ruggengraat van de Iraanse overheid als terroristische organisatie te beschouwen, zei hij in Brussel.

10 uur geleden