Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 wil dat burger wetsvoorstel kan aanpassen

D66 wil dat burger wetsvoorstel kan aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Burgers moeten wijzigingen kunnen indienen bij de behandeling van een wetsvoorstel, vindt coalitiepartij D66. Met een zogenoemd 'burgeramendement' moeten Nederlanders direct invloed kunnen uitoefenen tijdens het wetgevingstraject.

Met amendementen kunnen Tweede Kamerleden aspecten van wetsvoorstellen wijzigen. Die mogelijkheid moet er ook zijn voor burgers, indien ze genoeg handtekeningen halen, vindt D66-Kamerlid Joost Sneller. "Met het burgeramendement versterken wij onze democratie."

Als het aan Sneller ligt, start het kabinet een experiment van twee jaar met het burgeramendement. Iemand die zo'n amendement wil indienen moet zeker 70.000 handtekening krijgen. Zoveel stemmen zijn ongeveer nodig voor een zetel in de Tweede Kamer. D66 wil dat dit digitaal geregeld wordt, zodat burgers makkelijk mee kunnen doen.

De initiatiefnemer kan zo'n amendement zelf verdedigen in de Tweede Kamer. Die persoon zal wel de hulp van zeker één partij of eenmansfractie moeten inschakelen: in de grondwet staat dat alleen een Kamerlid een amendement kan indienen. Het voorstel heeft daarnaast gewoon een meerderheid nodig.

Meer uit Binnenland

Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

57 minuten geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

1 uur geleden
Festival Amsterdam definitief afgelast, eis organisator afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.

2 uur geleden
Drie arrestaties bij demonstraties rond azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.

3 uur geleden
WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

5 uur geleden
Festival in Amsterdam spant kort geding aan na annulering

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.

6 uur geleden
Veel politie in Ter Apel bij demonstraties asielzoekerscentrum

TER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Dat ziet een ANP-verslaggever. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond.

6 uur geleden