Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 wil asielverzoeken buiten Europese grenzen beoordelen

D66 wil asielverzoeken buiten Europese grenzen beoordelen

DEN HAAG (ANP) - D66 wil dat vluchtelingen buiten de grenzen van Europa asiel aanvragen. Zo kunnen mensen die geen kans maken op asiel eerder geweigerd worden. De partij verandert hiermee van standpunt over asiel.

Het is aan VN-vluchtelingenagentschap UNHCR om aanvragen te beoordelen, aldus D66. Canada werkt op een vergelijkbare manier.

Voor deze systeemwijziging is een aanpassing van het VN-vluchtelingenverdrag nodig. Die internationale afspraken bepalen dat landen verplicht zijn om asielaanvragen te behandelen. In de regel is D66 een partij die internationale verdragen niet snel aanpast, maar partijleider Rob Jetten vindt dat het tijd is voor 'modernisering', zegt hij in een interview met het Algemeen Dagblad.

Nieuw model

Het nieuwe model moet volgens D66 "snel, strikt en rechtvaardig" zijn. Daar horen ook veilige, gecontroleerde routes bij, om mensensmokkelaars de pas af te snijden. In de tussentijd wil D66 een hardere aanpak voor overlastgevers, die gaan bijvoorbeeld naar een gesloten opvang.

Volt-leider Laurens Dassen bekritiseert de draai van D66. Op Bluesky schrijft hij: "D66 papegaait nu, net als de VVD, de PVV na voor electoraal gewin. En daarmee krijgen we meer van hetzelfde."

Meer uit Politiek

Jetten roept OVSE op om druk op Rusland te houden voor vrede

DEN HAAG (ANP) - De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) moet druk op Rusland houden, zodat het land kiest voor een staakt-het-vuren en onderhandelingen om tot een duurzame vrede te komen. Die oproep deed premier Rob Jetten zaterdag op de openingsdag van de Parlementaire Assemblee van de OVSE in Den Haag.

2 dagen geleden
Van den Brink neemt volgende stap tegen asielweigergemeenten

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten die geen asielopvang organiseren, moeten langskomen bij het ministerie van Asiel. Minister Bart van den Brink zegt in radioprogramma Dit is de Dag dat hij volgende week "de volgende stap" zet in het escalatieproces bij de eerste gemeenten. Welke gemeenten dat zijn, maakt Van den Brink dan ook bekend.

3 dagen geleden
Staatssecretaris wil jonge daders niet zwaarder straffen

DEN HAAG (ANP) - Er moeten geen hogere straffen komen voor daders tussen de 12 en 17 jaar, vindt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66). Onder meer het vorige kabinet-Schoof wilde de maximale straffen voor 14- en 15-jarigen verhogen, maar Van Bruggen ziet dat niet zitten.

3 dagen geleden
Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan, schrijft minister Rianne Letschert van Wetenschap in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de D66-minister zijn de proeven nog nodig voor onder meer de ontwikkeling van geneesmiddelen.

3 dagen geleden
Volgende coronaverhoren met De Jonge, Keijzer en Maurice de Hond

DEN HAAG (ANP) - In de laatste verhoorweek voor de zomerstop verschijnen onder meer oud-zorgminister Hugo de Jonge, voormalig staatssecretaris van Economische Zaken Mona Keijzer en opiniepeiler Maurice de Hond voor de parlementaire enquêtecommissie corona. De verhoren staan in het teken van vaccinaties en het coronatoegangsbewijs.

3 dagen geleden
Meerdere getuigen bedreigd rond coronaverhoren

DEN HAAG (ANP) - Meerdere getuigen die zijn opgeroepen door de parlementaire enquêtecommissie corona zijn fysiek en digitaal bedreigd. Dat gebeurde vooruitlopend op hun verhoor en soms ook daarna. "Onacceptabel", vindt commissievoorzitter Daan de Kort. "Onze tolerantie voor dit verwerpelijke gedrag is nul en we zijn in contact met politie en beveiliging hierover." De woordvoerder van de commissie kan niet zeggen of er aangifte is gedaan. Dat is aan de bedreigde personen zelf.

3 dagen geleden
Kabinet steekt 450 miljoen euro in ondergrondse waterstofopslag

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet steekt 450 miljoen euro uit het Klimaatfonds in de bouw van een ondergrondse opslag voor waterstof. Dat meldt klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Waterstof kan gebruikt worden om energie uit bijvoorbeeld zon en wind op te slaan en is daarmee van groot belang voor de omschakeling van fossiele naar hernieuwbare energie.

3 dagen geleden