Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 wil arbeidsmigrant tijdelijk naar Nederland halen

D66 wil arbeidsmigrant tijdelijk naar Nederland halen

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet de komst van arbeidsmigranten uit bijvoorbeeld Marokko gemakkelijker maken, vindt D66. Nederland zit te springen om ICT'ers en andere vakmensen en daarin kan zo worden voorzien, hoopt de regeringspartij. Als arbeidsmigranten legaal naar Nederland kunnen komen, riskeren ze bovendien niet langer de levensgevaarlijke oversteek van de Middellandse Zee in de 'drijvende doodskisten' van mensensmokkelaars.

Het is niet de bedoeling dat een arbeidsmigrant in Nederland blijft, onderstreept Tweede Kamerlid Maarten Groothuizen. Dat is ook niet in het belang van zijn of haar vaderland, dat de kennis en kunde van terugkerende vakmensen goed kan gebruiken. Na uiterlijk vier jaar zouden arbeidsmigranten daarom terug moeten.

Om de terugkeer aantrekkelijker te maken, wil D66 het pensioen en andere rechten die migranten hebben opgebouwd na die vier jaar ineens uitkeren. Dat zou misschien in het land van herkomst kunnen, om hen nog meer aan te moedigen. Dat land van herkomst moet wel meewerken aan de terugkeer, anders zou Nederland minder arbeidsmigranten uit dat land moeten toelaten.

Meer uit Politiek

Yeşilgöz: geen link begroting Sjoerdsma en terrorismevoorstel

DEN HAAG (ANP) - Er is geen link tussen het besluit om de begroting van minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) dit jaar bij te plussen en de beslissing om verder te gaan met het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme. Dat zei vicepremier en VVD-leider Dilan Yeşilgöz vrijdag.

24 minuten geleden
Provincies grijpen 'liever niet in' bij huisvesting statushouders

DEN HAAG (ANP) - Hoewel een groot aantal gemeenten al jarenlang te weinig huizen regelt voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning, willen provincies "liever niet" ingrijpen. Ze proberen gemeenten zo goed mogelijk te helpen om oplossingen te vinden, zeggen ze in een rondgang door het ANP. Provincies zijn wettelijk verplicht om erop toe te zien dat gemeenten aan hun taken voldoen. Het Rijk bepaalt ieder halfjaar hoeveel statushouders een gemeente moet huisvesten.

1 uur geleden
Aartsen wil komende jaren 75.000 extra asielzoekers aan het werk

DEN HAAG (ANP) - Mensen met een verblijfsvergunning en kansrijke asielzoekers moeten na drie maanden al aan het werk kunnen, vindt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie). In de komende vier jaar moeten 75.000 extra nieuwkomers een betaalde baan hebben, stelt hij zichzelf ten doel.

2 uur geleden
Van Dissel soms 'kriegelig' over hoe specifiek de adviesvraag was

DEN HAAG (ANP) - Als het Outbreak Management Team (OMT) adviesvragen kreeg rondom coronamaatregelen, bijvoorbeeld vanuit het ministerie van Volksgezondheid, waren die soms zo specifiek dat "je je daar kriegelig bij voelde", zei Jaap van Dissel vrijdag. Volgens de toenmalige OMT-voorman was het niet altijd mogelijk dat het team adviesvragen kon beantwoorden.

2 uur geleden
Maatregelen tegen corona kwamen niet te laat, vindt Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - Landelijke maatregelen om de gevolgen van corona te beteugelen kwamen in 2020 niet te laat, vindt Jaap van Dissel. Volgens de toenmalige RIVM-directeur en voorman van het Outbreak Management Team (OMT) volgden die logischerwijs nadat duidelijk werd dat ook mensen zonder klachten besmettelijk waren.

3 uur geleden
Van den Brink: asielweigergemeente moet in gesprek met buren

DEN HAAG (ANP) - Als een gemeente geen asielopvang wil regelen, moet die daarover in gesprek met buurgemeenten, zegt asielminister Bart van den Brink (CDA). "De opgave geldt voor alle gemeenten in een regio en dus ook voor Maassluis." Dat zegt hij vrijdag voor aanvang van de ministerraad.

3 uur geleden
Jetten: volledig lidmaatschap EU moet het doel blijven

TIVAT (ANP) - Een volledig EU-lidmaatschap moet het doel blijven van kandidaat-lidstaten, stelt premier Rob Jetten voorafgaand aan een top van de EU en Westelijke Balkanlanden in Montenegro. Frankrijk en Duitsland willen dat kandidaat-landen geleidelijk lid kunnen worden van de EU in plaats van te wachten op een volledig EU-lidmaatschap. Hervormingen die een kandidaat-lidstaat doorvoert, zouden bijvoorbeeld beloond moeten worden met gedeeltelijke toegang tot de Europese markt.

3 uur geleden