Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 wil arbeidsmigrant tijdelijk naar Nederland halen

D66 wil arbeidsmigrant tijdelijk naar Nederland halen

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet de komst van arbeidsmigranten uit bijvoorbeeld Marokko gemakkelijker maken, vindt D66. Nederland zit te springen om ICT'ers en andere vakmensen en daarin kan zo worden voorzien, hoopt de regeringspartij. Als arbeidsmigranten legaal naar Nederland kunnen komen, riskeren ze bovendien niet langer de levensgevaarlijke oversteek van de Middellandse Zee in de 'drijvende doodskisten' van mensensmokkelaars.

Het is niet de bedoeling dat een arbeidsmigrant in Nederland blijft, onderstreept Tweede Kamerlid Maarten Groothuizen. Dat is ook niet in het belang van zijn of haar vaderland, dat de kennis en kunde van terugkerende vakmensen goed kan gebruiken. Na uiterlijk vier jaar zouden arbeidsmigranten daarom terug moeten.

Om de terugkeer aantrekkelijker te maken, wil D66 het pensioen en andere rechten die migranten hebben opgebouwd na die vier jaar ineens uitkeren. Dat zou misschien in het land van herkomst kunnen, om hen nog meer aan te moedigen. Dat land van herkomst moet wel meewerken aan de terugkeer, anders zou Nederland minder arbeidsmigranten uit dat land moeten toelaten.

Meer uit Politiek

GL-PvdA bevestigt aangifte tegen PVV'ers om AI-beelden Timmermans

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft dinsdag aangifte gedaan tegen twee PVV'ers om AI-afbeeldingen die zij maakten van Frans Timmermans. Dat bevestigen de partij en het Openbaar Ministerie (OM) woensdag na berichtgeving van RTL Nieuws. De partij liet eerder al weten van plan te zijn de aangifte te doen.

29 minuten geleden
D66 en CDA laten zich donderdag bijpraten over defensie

DEN HAAG (ANP) - Formerende partijen D66 en CDA spreken donderdag verder met elkaar over defensie en veiligheid. Ze hebben gesprekken gepland met een vertegenwoordiger van de NAVO, medewerkers van de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken en van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

2 uur geleden
Yeşilgöz heeft het uitgepraat met scheldende oud-informateur

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz heeft woensdagochtend "een goed gesprek" gehad met Hans Wijers, die vorige week opstapte als informateur nadat bekend was geworden dat hij zich bij verschillende gelegenheden beledigend over haar had uitgelaten. Dat meldt Yeşilgöz in een bericht op X.

5 uur geleden
Landelijke 'bouwbaas' is geen goed idee, vinden deskundigen

DEN HAAG (ANP) - De nationale 'bouwbaas' die D66 wil introduceren, is volgens vier deskundigen geen goed idee. Zo'n nieuwe functie zou een "extra laag in het toch al topzware bureaucratische woonbeleid" betekenen, staat in een advies voor de formatiegesprekken tussen D66 en CDA. Peter Boelhouwer, hoogleraar Huisvestingssystemen aan de TU Delft, heeft het dinsdag overhandigd aan de leiders van de twee partijen en woensdag gedeeld met het ANP.

7 uur geleden
Jetten over stikstof: D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn als het om stikstof gaat, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij woensdag over dit onderwerp in gesprek ging als onderdeel van het formatieproces. CDA'er Bontenbal: "We gaan er gewoon zakelijk, inhoudelijk naar kijken vandaag."

8 uur geleden
Nieuwe Kamervoorzitter Van Campen: ongelooflijk mooie eer

Den Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.

22 uur geleden
Jetten wilde 'een van de twee Tommen' als Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij dat VVD'er Thom van Campen de nieuwe Kamervoorzitter is. In een korte reactie zei de premierskandidaat dat zijn partij vooral hoopte dat "een van de twee Tommen zou winnen". Daarmee doelt hij op Van Campen en Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA).

23 uur geleden