D66 wil 2 miljard vrijmaken voor middeninkomens in begroting
DEN HAAG (ANP) - D66 wil dat in de begroting van volgend jaar 2 miljard euro wordt vrijgemaakt voor steun aan middeninkomens. Dat is de inzet van de partij bij de Algemene Politieke Beschouwingen deze week waar de Tweede Kamer de plannen bespreekt die het demissionaire kabinet op Prinsjesdag presenteert.
De partij wil een miljard steken in een hogere arbeidskorting voor middeninkomens. Verder wil ze de energierekening verlagen en huishoudens compenseren voor de gestegen kosten voor de kinderopvang. Het moet een gezin met twee werkende ouders met twee kinderen op de kinderopvang volgens D66 jaarlijks 500 tot 800 euro netto extra opleveren.
De plannen wil D66 betalen door fossiele subsidies sneller af te bouwen en de dividendbelasting te verhogen. Verder gaan grote vermogens meer belasting betalen en gaat het toptarief voor inkomen uit aanmerkelijk belang in bedrijven omhoog.
Eind vorige week meldden GroenLinks-PvdA en ChristenUnie de begroting van 2024 ook al voor 2,3 miljard te willen verbouwen. Zij willen onder meer het minimumloon verhogen en geld stoppen in het openbaar vervoer. Deze partijen willen onder meer de bankenbelasting verhogen om hun wensen te betalen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het zou "zeer ongewenst" zijn als de Europese Unie zonder instemming van België gebruik gaat maken van bevroren Russische tegoeden. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in een debat over de EU-top later deze week waar een besluit valt over financiële steun aan Oekraïne voor de komende twee jaar.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Rianne Letschert spreekt woensdag met de leiders van zeven kleinere fracties. Het gaat om de fractievoorzitters van de ChristenUnie, Volt, DENK, Partij voor de Dieren, BBB, SGP en SP. Tussendoor en ook 's avonds overlegt ze met de leiders van D66, CDA en VVD.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft dinsdag meerdere moties aangenomen waarin staat dat Nederland de Amerikaanse militaire acties in het Caribisch gebied niet moet steunen. De Kamer wil niet dat Nederland militaire steun biedt, helpt bij de voorbereidingen of inlichtingen deelt met de Verenigde Staten. Ook heeft de Kamer militaire steun voor het Caribische deel van het koninkrijk uitgesproken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil nog deze week in debat met de ministers Femke Wiersma (Landbouw, BBB), Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) en staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) over mestregels. Vorige week kwam naar buiten dat tussen deze drie demissionaire bewindspersonen een conflict is ontstaan over mestregels die vanaf 1 januari 2026 moeten ingaan. Of het plan nog voor de kerstvakantie in het kabinet wordt besproken, is onzeker.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat er in 2027 één landelijke doorstroomtoets komt voor basisschoolleerlingen. Dinsdagmiddag werd een motie van D66-Kamerlid Ilana Rooderkerk, die hierom vroeg, aangenomen. Tijdens een debat afgelopen donderdag zei demissionair staatssecretaris van Onderwijs Koen Becking (VVD) nog dat het niet mogelijk is om dit voor het schooljaar 2029-2030 voor elkaar te krijgen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er een transparantieverplichting komt over het privébezit van het koninklijk huis. De Kamer wil ook dat uitkeringsgerechtigde leden van het koninklijk huis evenveel belasting gaan betalen als alle andere Nederlanders. Daarvoor moet de grondwet worden aangepast.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor de initiatiefwet van D66 en VVD gestemd die embryokweek voor onderzoek mogelijk maakt. De initiatiefnemers hopen dat dit leidt tot medische doorbraken, waardoor ivf-behandelingen worden verbeterd en erfelijke ziektes vroegtijdig kunnen worden opgespoord. ChristenUnie en SGP pleitten voorafgaand aan de stemming nog vurig tegen het voorstel.
6 uur geleden