D66 wil 2 miljard vrijmaken voor middeninkomens in begroting
DEN HAAG (ANP) - D66 wil dat in de begroting van volgend jaar 2 miljard euro wordt vrijgemaakt voor steun aan middeninkomens. Dat is de inzet van de partij bij de Algemene Politieke Beschouwingen deze week waar de Tweede Kamer de plannen bespreekt die het demissionaire kabinet op Prinsjesdag presenteert.
De partij wil een miljard steken in een hogere arbeidskorting voor middeninkomens. Verder wil ze de energierekening verlagen en huishoudens compenseren voor de gestegen kosten voor de kinderopvang. Het moet een gezin met twee werkende ouders met twee kinderen op de kinderopvang volgens D66 jaarlijks 500 tot 800 euro netto extra opleveren.
De plannen wil D66 betalen door fossiele subsidies sneller af te bouwen en de dividendbelasting te verhogen. Verder gaan grote vermogens meer belasting betalen en gaat het toptarief voor inkomen uit aanmerkelijk belang in bedrijven omhoog.
Eind vorige week meldden GroenLinks-PvdA en ChristenUnie de begroting van 2024 ook al voor 2,3 miljard te willen verbouwen. Zij willen onder meer het minimumloon verhogen en geld stoppen in het openbaar vervoer. Deze partijen willen onder meer de bankenbelasting verhogen om hun wensen te betalen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De premiers van België en Luxemburg hebben Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aantreden als hun ambtsgenoot. "In een tijd van gezamenlijke Europese uitdagingen is een krachtige Benelux-samenwerking essentieel", schrijft de Belgische premier Bart De Wever op X. Hij pleit voor nauwere samenwerking, "in de geest van ons gedeeld verleden".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk willen eerst met de zorgsector praten, voordat ze besluiten nemen over bezuinigingen. VVD-minister Hermans hoopt daar de oplossingen te horen om de bezuinigingen samen te laten gaan met een kwaliteitsverbetering.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Dick Schoof heeft de voorzittershamer van de ministerraad symbolisch overgedragen aan de nieuwe minister-president Rob Jetten van D66. Bij binnenkomst op het ministerie vroeg de partijloze oud-premier aan Jetten of alles goed was gegaan met de beëdiging van het kabinet, Jetten kon dat bevestigen. "Dat is dan een goede start," vond Schoof.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de bordesscène van het pas beëdigde kabinet-Jetten waren maandagochtend protestgeluiden te horen van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Zij voerden actie bij het hek van Huis ten Bosch in Den Haag omdat zij teleurgesteld zijn in de klimaatambities van het nieuwe kabinet. Terwijl de staatssecretarissen en ministers poseerden voor de foto, waren daardoor onder andere fluitjes en alarmgeluiden te horen.
8 uur geleden