D66 wil 2 miljard vrijmaken voor middeninkomens in begroting
DEN HAAG (ANP) - D66 wil dat in de begroting van volgend jaar 2 miljard euro wordt vrijgemaakt voor steun aan middeninkomens. Dat is de inzet van de partij bij de Algemene Politieke Beschouwingen deze week waar de Tweede Kamer de plannen bespreekt die het demissionaire kabinet op Prinsjesdag presenteert.
De partij wil een miljard steken in een hogere arbeidskorting voor middeninkomens. Verder wil ze de energierekening verlagen en huishoudens compenseren voor de gestegen kosten voor de kinderopvang. Het moet een gezin met twee werkende ouders met twee kinderen op de kinderopvang volgens D66 jaarlijks 500 tot 800 euro netto extra opleveren.
De plannen wil D66 betalen door fossiele subsidies sneller af te bouwen en de dividendbelasting te verhogen. Verder gaan grote vermogens meer belasting betalen en gaat het toptarief voor inkomen uit aanmerkelijk belang in bedrijven omhoog.
Eind vorige week meldden GroenLinks-PvdA en ChristenUnie de begroting van 2024 ook al voor 2,3 miljard te willen verbouwen. Zij willen onder meer het minimumloon verhogen en geld stoppen in het openbaar vervoer. Deze partijen willen onder meer de bankenbelasting verhogen om hun wensen te betalen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel en Migratie) vertrouwt erop dat Nederlandse diensten geen toegang verlenen aan asielzoekers die hier geen recht op hebben. De VVD'er "hoopt" daarom dat er momenteel geen enkele asielzoeker in Nederland verblijft die met valse papieren is binnengekomen, al kon hij dat niet garanderen. Dat zei hij dinsdag tijdens het vragenuur na vragen van PVV-Kamerlid Marina Vondeling over een Telegraaf-artikel.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Planbureau (CPB) herhaalt aan de formatietafel bij D66 en CDA de oproep dat de overheid niet nog meer geld moet uitgeven. Directeur Pieter Hasekamp zegt na zijn gesprek met de formerende partijen dat die "keuzes moeten maken. Dat zijn politieke keuzes, maar alleen maar meer van alles, dat gaat niet werken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Wat doet het kabinet tegen femicide? Hoe voorkom je dat jongeren gaan vapen of drugs gebruiken? En stelt mijn diploma straks nog wel iets voor nu AI steeds meer banen overneemt? Dit waren enkele vragen die kinderen van vijf basisscholen in de plenaire zaal afvuurden op het demissionaire kabinet. Het heet dan wel het Kindervragenuur, maar de vragen waren allerminst kinderachtig.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid steunt het wetsvoorstel van D66 dat de minister van Justitie de bevoegdheid ontneemt om het Openbaar Ministerie (OM) de opdracht te geven iemand te vervolgen. Het was al langer bekend dat GL-PvdA, CDA, SP en FVD achter dit plan staan. Partij voor de Dieren sluit zich hierbij aan als er dinsdagmiddag wordt gestemd, heeft een woordvoerder laten weten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de formatiegesprekken van D66 en CDA met een lange reeks betrokkenen en deskundigen draait het om uitvoerbaarheid, zei informateur Sybrand Buma na afloop van de gesprekken op maandagavond. "De vertaling van verschillende verkiezingsprogramma's naar een uitvoeringsprogramma, dat moet je echt doen met mensen van buiten."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten heeft maandagavond de Thorbeckeprijs voor politieke welsprekendheid gewonnen. De andere genomineerden waren JA21-Kamerlid Ingrid Coenradie en SP-leider Jimmy Dijk.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Henri Bontenbal (CDA) verwacht niet dat partijen "alles gaan neersabelen" wat CDA en D66 op papier zetten. De lijsttrekker vertelde maandagavond voorafgaand aan een afspraak met D66-leider Rob Jetten dat de twee partijen zich constructief opstellen en verwachten dat andere partijen dit ook doen. "Iedereen wil een mooi Nederland en vooruit met een kabinet."
1 dag geleden