Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 vindt dat schaatstochten moeten kunnen in lockdown

D66 vindt dat schaatstochten moeten kunnen in lockdown

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Rob Jetten wil ondanks de strenge coronamaatregelen het houden van schaatstoertochten en marathons op natuurijs niet op voorhand uitsluiten. Zelfs een Elfstedentocht zou, onder strenge voorwaarden en zonder publiek, wat hem betreft mogelijk moeten zijn.

Premier Mark Rutte zei vrijdag dat voor schaatswedstrijden geen uitzondering wordt gemaakt op de coronaregels. Maar dat vindt Jetten voorbarig, zeker omdat het besmettingsrisico in de buitenlucht volgens hem klein is.

Het is volgens Jetten belangrijk om juist tijdens deze strenge lockdown, toch ook "een beetje plezier" te hebben. "Even met sneeuwballen gooien of met een slee rijden, lekker het natuurijs op, dat is voor heel veel mensen nu even de uitlaatklep die we nodig hebben", zegt hij.

Elfstedentocht

Voorzitter Wiebe Wieling van de Koninklijke Vereniging De Friesche Elf Steden sloot afgelopen weekeinde uit dat er tijdens de coronapandemie een Elfstedentocht komt. Maar ook daar valt als het aan Jetten ligt over te praten, als er genoeg ijs ligt. "Laten we kijken hoe dat wél kan, en niet bij voorbaat zeggen dat het niet mag."

PVV-leider Geert Wilders is nog stelliger dan Jetten. Hij vindt dat de Elfstedentocht door móet gaan, als het ijs daar dik genoeg voor wordt. "Het is een historisch en uniek evenement en Nederland op zijn best", twittert hij.

"Iedereen wil natuurlijk het liefst dat die 'tocht der tochten' doorgaat, als het zo koud blijft", zegt PvdA-leider Lilianne Ploumen. Maar de politiek gaat daar volgens haar niet over. "Ik hoor heel graag of en hoe het zou kunnen, net als alle andere Nederlanders."

Meer uit Binnenland

Brand bij recyclingbedrijf Rotterdam onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is onder controle, meldt de veiligheidsregio. De brand brak vrijdagavond uit en veroorzaakte tot ver in de omgeving veel rook- en stankoverlast. Ook werden de Maastunnel en delen van wegen afgesloten. De tunnel is zaterdagochtend weer vrijgegeven.

1 uur geleden
Persoon omgekomen bij schietincident in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een persoon is in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven gekomen bij een schietincident in een woning aan de New Yorksingel in Den Haag. Dat meldt de politie op X.

4 uur geleden
Drone ingezet om hotspots te vinden bij brand in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand die vrijdagavond uitbrak bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is nog niet onder controle, aldus de veiligheidsregio. De brandweer zet een drone in om onder andere hotspots van de brand op te sporen. De vele eenheden van de brandweer die blussen worden bijgestaan door een blusboot van het Havenbedrijf.

7 uur geleden
Veel overlast door grote brand bij recyclingbedrijf Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid zorgt voor rookoverlast tot in Heinenoord in de Hoeksche Waard. De Maastunnel is vanwege de rookontwikkeling dicht in beide richtingen. Op de wegen rond de brand staat het verkeer behoorlijk vast, ziet een ANP-verslaggever.

9 uur geleden
Boeren met tractoren demonstreren in Maas en Waal

BENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben vrijdagavond geprotesteerd in de buurt van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal). De politie was aanwezig en faciliteerde de demonstratie, liet een woordvoerder weten.

12 uur geleden
Cel en tbs voor geweld tegen verpleegkundigen Mentrum

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.

14 uur geleden
Waterschap Rijnland pakt twee dijken met scheuren aan

LEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.

15 uur geleden