Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 vindt dat schaatstochten moeten kunnen in lockdown

D66 vindt dat schaatstochten moeten kunnen in lockdown

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Rob Jetten wil ondanks de strenge coronamaatregelen het houden van schaatstoertochten en marathons op natuurijs niet op voorhand uitsluiten. Zelfs een Elfstedentocht zou, onder strenge voorwaarden en zonder publiek, wat hem betreft mogelijk moeten zijn.

Premier Mark Rutte zei vrijdag dat voor schaatswedstrijden geen uitzondering wordt gemaakt op de coronaregels. Maar dat vindt Jetten voorbarig, zeker omdat het besmettingsrisico in de buitenlucht volgens hem klein is.

Het is volgens Jetten belangrijk om juist tijdens deze strenge lockdown, toch ook "een beetje plezier" te hebben. "Even met sneeuwballen gooien of met een slee rijden, lekker het natuurijs op, dat is voor heel veel mensen nu even de uitlaatklep die we nodig hebben", zegt hij.

Elfstedentocht

Voorzitter Wiebe Wieling van de Koninklijke Vereniging De Friesche Elf Steden sloot afgelopen weekeinde uit dat er tijdens de coronapandemie een Elfstedentocht komt. Maar ook daar valt als het aan Jetten ligt over te praten, als er genoeg ijs ligt. "Laten we kijken hoe dat wél kan, en niet bij voorbaat zeggen dat het niet mag."

PVV-leider Geert Wilders is nog stelliger dan Jetten. Hij vindt dat de Elfstedentocht door móet gaan, als het ijs daar dik genoeg voor wordt. "Het is een historisch en uniek evenement en Nederland op zijn best", twittert hij.

"Iedereen wil natuurlijk het liefst dat die 'tocht der tochten' doorgaat, als het zo koud blijft", zegt PvdA-leider Lilianne Ploumen. Maar de politiek gaat daar volgens haar niet over. "Ik hoor heel graag of en hoe het zou kunnen, net als alle andere Nederlanders."

Meer uit Binnenland

Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

38 minuten geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

2 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

11 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

11 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

13 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

18 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

21 uur geleden