Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 verwacht sancties tegen VVD binnen liberale EP-fractie

D66 verwacht sancties tegen VVD binnen liberale EP-fractie

DEN HAAG (ANP) - D66-lijsttrekker Gerben-Jan Gerbrandy voor het Europees Parlement sluit verbanning van de VVD uit de Europese liberale fractie Renew niet uit. Het kan ook zijn dat de VVD "bepaalde invloedrijke posten niet krijgt", zei de D66'er na afloop van het laatste verkiezingsdebat. "Er zijn allerlei mogelijkheden", maar deelname van de VVD aan een kabinet met de radicaal-rechtse PVV "zal ongetwijfeld gevolgen hebben in Brussel".

VVD-lijsttrekker Malik Azmani maakt zich daarentegen helemaal geen zorgen, zei hij eveneens na afloop van het debat. Zowel VVD als D66 maken deel uit van Renew.

De VVD ligt daar al maanden onder vuur om de samenwerking in Nederland met de partij van Geert Wilders. De Franse fractievoorzitter van Renew, Valérie Hayer, en de nummer twee, Sandro Gozi, willen van de VVD af nu deze een regering gaat vormen met de PVV. Hayer heeft eerder aangekondigd de fractie meteen na de verkiezingen bij elkaar te roepen om de kwestie te bespreken.

"We hebben in maart nog met alle liberalen afgesproken dat we nooit en te nimmer samenwerken met extreemrechts", zei Gerbrandy na het debat. "Dat heeft de VVD wel gedaan. Dus dat wordt na de verkiezingen volgende week een moeilijk gesprek."

Meer uit Politiek

Jongerenvereniging Progressief Nederland gaat PROTEST heten

DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.

4 uur geleden
BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

1 dag geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

1 dag geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

1 dag geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

1 dag geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

1 dag geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

1 dag geleden