D66 verwacht sancties tegen VVD binnen liberale EP-fractie
DEN HAAG (ANP) - D66-lijsttrekker Gerben-Jan Gerbrandy voor het Europees Parlement sluit verbanning van de VVD uit de Europese liberale fractie Renew niet uit. Het kan ook zijn dat de VVD "bepaalde invloedrijke posten niet krijgt", zei de D66'er na afloop van het laatste verkiezingsdebat. "Er zijn allerlei mogelijkheden", maar deelname van de VVD aan een kabinet met de radicaal-rechtse PVV "zal ongetwijfeld gevolgen hebben in Brussel".
VVD-lijsttrekker Malik Azmani maakt zich daarentegen helemaal geen zorgen, zei hij eveneens na afloop van het debat. Zowel VVD als D66 maken deel uit van Renew.
De VVD ligt daar al maanden onder vuur om de samenwerking in Nederland met de partij van Geert Wilders. De Franse fractievoorzitter van Renew, Valérie Hayer, en de nummer twee, Sandro Gozi, willen van de VVD af nu deze een regering gaat vormen met de PVV. Hayer heeft eerder aangekondigd de fractie meteen na de verkiezingen bij elkaar te roepen om de kwestie te bespreken.
"We hebben in maart nog met alle liberalen afgesproken dat we nooit en te nimmer samenwerken met extreemrechts", zei Gerbrandy na het debat. "Dat heeft de VVD wel gedaan. Dus dat wordt na de verkiezingen volgende week een moeilijk gesprek."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland moet zich in de Europese Unie aansluiten bij de sociaaldemocratische politieke familie, vindt partijleider Jesse Klaver. Daarmee onderschrijft hij het advies dat een commissie vrijdag uitbracht. "Het doet recht aan zowel de inhoud als onze ambitie om zoveel mogelijk invloed te hebben in Europa", motiveert de linkse politicus op het sociale medium Bluesky.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een adviescommissie van Progressief Nederland (PRO) heeft de nieuwe partij aangeraden om zich binnen de Europese Unie aan te sluiten bij de sociaaldemocratische politieke familie. De Partij van de Arbeid behoorde al tot de sociaaldemocratische fractie in het Europees Parlement, maar GroenLinks zat bij de Groenen. Sinds de fusie is onduidelijk bij welke groep PRO gaat horen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is de bedoeling dat de totale miljoenennota brede steun krijgt in de Tweede Kamer, zei Rob Jetten vrijdag in zijn wekelijkse persconferentie. Hij wil dus geen "cherrypicking", waarbij partijen de ene begroting wel steunen en de andere niet. "Veel dingen hangen met elkaar samen, en dan kom je elkaar ook snel in de weg te zitten."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel wil dat er één landelijke lijn komt hoe lokaal gezag moet omgaan met trekkers op de snelweg. Dat zei hij voorafgaand aan de ministerraad. Nu mogen de burgemeester, politie en het Openbaar Ministerie lokaal bepalen of en hoe zij hiertegen optreden, maar Van Weel erkent dat dit niet altijd werkt als het gaat om boeren die met trekkers op de snelweg rijden.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën verwacht dat oppositiepartijen wel bij elkaar te brengen zijn om een brede deal voor het budget van 2027 te maken. Dat zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Ik word wel ongeduldig", zei Luc Stultiens van PRO donderdagmiddag na weer een gesprek met minister Eelco Heinen (Financiën) over de begroting met Prinsjesdag. De financieel woordvoerder van de linkse fusiepartij hoort "vooral heel weinig" tijdens de gesprekken met de VVD-bewindsman. "Op een gegeven moment moet je ook als kabinet zelf beslissen: wij gaan met links of rechts en we gaan bereid zijn om te schuiven. Dat is nog niet gebleken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
2 dagen geleden