Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 stelt twee kandidaat-lijsttrekkers voor aan haar leden

D66 stelt twee kandidaat-lijsttrekkers voor aan haar leden

DEN HAAG (ANP) - D66 begint zaterdagavond aan een kennismakingscampagne voor de twee kandidaten voor het lijsttrekkerschap bij de komende Tweede Kamerverkiezingen in maart. In het Bredase theater Podium Bloos kunnen leden vragen stellen aan topfavoriet minister Sigrid Kaag. Haar tegenstrever Ton Visser is er alleen online bij, omdat hij in China woont en werkt.

Op 22 en 29 augustus volgen vergelijkbare sessies in Nijmegen en Groningen, waar de partijleden de twee kandidaten beter kunnen leren kennen. Omdat het aantal beschikbare plekken in verband met de coronamaatregelen beperkt is, kunnen de bijeenkomsten ook online rechtstreeks worden gevolgd.

De leden van D66 mogen tussen 20 augustus en 2 september hun stem uitbrengen. Uiterlijk 5 september wordt de uitslag bekend.

De huidige minister voor Buitenlandse Handel is populair binnen haar partij. Fractievoorzitter Rob Jetten heeft zich al achter haar geschaard. Kaag wil als lijsttrekker "iedereen goed door de crisis leiden, in een schone en eerlijke economie met nieuwe kansen en nieuwe banen".

Ton Visser, uit het Noord-Brabantse Oisterwijk, probeerde in 2002 en 2016 ook al lijsttrekker van de partij te worden. Hij kreeg toen niet genoeg ondersteuningsverklaringen voor een kandidatuur. Visser zegt meer begrip te willen voor "mensen die niet zoals wij in het leven staan. Mensen die niet, zoals wij, optimistisch en positief gestemd zijn, en daar ook reden voor hebben."

Meer uit Binnenland

Advocatenkantoor Knoops moet bijna ton terugbetalen aan ex-cliënt

AMSTERDAM (ANP) - Het advocatenechtpaar Geert-Jan en Carry Knoops moet een deel van de advocatenkosten terugbetalen aan een ex-cliënt. Dat heeft de rechtbank Amsterdam woensdag bepaald. Het gaat om iets meer dan 95.000 euro.

11 minuten geleden
Iraanse academici in Nederland hoopvol over staakt-het-vuren

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland, Shahin Sultany Taied, zegt namens die groep dat hij blij is met het tijdelijke staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. "Wij zijn voor vrijheid en vrede. Shahs en mullahs in Iran willen doorgaan met de oorlog, wij niet."

17 minuten geleden
Joodse koepel wil dat minister en GelreDome concert Ye schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg vraagt justitieminister David van Weel en het GelreDome twee concerten van rapper Ye op 6 en 8 juni te annuleren. Het verzoek volgt op stappen in het Verenigd Koninkrijk, waar drie concerten werden geannuleerd nadat de Britse regering hem de toegang tot het land had ontzegd. Ye, ook bekend onder de naam Kanye West, staat ter discussie door antisemitische uitingen die hij jarenlang deed.

26 minuten geleden
Ex-advocaat Weski ontkent uitspraken tijdens arrestatie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski ontkent dat zij een reeks verdachte uitspraken heeft gedaan tijdens haar arrestatie op 21 april 2023. Dat liet zij woensdag haar advocaat Geert-Jan Knoops voordragen uit een door haar geschreven verklaring, aan het begin van het pleidooi dat Knoops en zijn collega's deze week houden. Het Openbaar Ministerie verdenkt Weski van deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi. Vorige week eiste het OM 4,5 jaar cel tegen haar.

1 uur geleden
Trump: ik ga akkoord met geen aanvallen op Iran voor 2 weken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.

9 uur geleden
Ziekenhuizen: patiëntgegevens veilig na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.

9 uur geleden
Israël akkoord met wapenstilstand van twee weken met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.

9 uur geleden