D66: snel EU-aanpak schenders mensenrechten
DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 en andere partijen willen dat de Europese Unie vaart maakt met een zogenaamde Magnitsky-wet, waarmee snel sancties mogelijk zijn tegen schenders van mensenrechten. De Verenigde Staten hebben al een Magnitsky-wet, maar in Europa laat invoering op zich wachten, betreurt D66-Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma.
Hij en ruim vijftig andere parlementariërs uit binnen- en buitenland roepen de nieuwe voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, op de wet snel in te voeren. "Het is niet te verkroppen dat brute schenders van mensenrechten nog gewoon door kunnen leven alsof er niets gebeurd is. Of het nu gaat om generaals in Myanmar die de Rohingya lieten uitmoorden of wapenhandelaars die het embargo tegen Zuid-Sudan schonden: zij mogen daar niet ongestraft mee wegkomen", aldus Sjoerdsma.
Volgens hem kun je "notoire schenders van mensenrechten het beste daar pakken waar het pijn doet: in hun portemonnee. Door tegoeden te bevriezen en hun luxeleventje te verpesten, kunnen we de druk op dit soort types opvoeren. Maar dat heeft natuurlijk alleen maar écht effect als we dat Europees doen."
De wet is vernoemd naar de Russische advocaat Sergei Magnitsky, die zijn strijd tegen corruptie en mensenrechtenschendingen met de dood moest bekopen.
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - PRO-partijleider Jesse Klaver heeft premier Rob Jetten uitgenodigd om komende week te onderhandelen over het belastingplan. Op een partijbijeenkomst in Amsterdam hekelt hij dat er nog altijd geen zicht is op een meerderheid voor dat pakket aan belastingen. "Als het kabinet stilvalt, moet het initiatief van ons komen."
4 uur geledenBANGKOK (ANP) - Nederland is net als een aantal andere landen weggelopen bij een bijeenkomst van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) toen de Russische minister van Financiën de groep zou toespreken. Dat meldt het ministerie van Financiën aan het ANP.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Infraprojecten die deze vrijdag zijn uitgesteld, zullen later alsnog worden hervat, zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur) op een persmoment bij de Calandbrug in Rotterdam. Hij weersprak dat van uitstel afstel komt. "De opgave die er lag voor die projecten is niet weg. Die zal op een gegeven moment weer worden opgepakt."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-vicepremier Dilan Yeşilgöz blijft hopen op een akkoord over het belastingplan waar ook rechtse partijen achter staan. Zij gelooft niet dat zo'n deal verder uit zicht is geraakt nu JA21 nieuwe asieleisen op tafel heeft gelegd, en de SGP ruziet met zorgminister Sophie Hermans die eisen van de streng christelijke partij op het gebied van abortus niet wil inwilligen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Om de basis van de infrastructuur weer op orde te krijgen, steekt het kabinet 18 miljard euro extra in onderhoud en vernieuwing van wegen, bruggen, spoor en waterwerken. Behoud en veiligheid staan voorop in de keuzes die zijn gemaakt. Een groot aantal infrastructurele projecten wordt gepauzeerd.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel hoopt dat Albert Heijn alsnog aangifte doet van een vermoedelijke hackpoging begin deze week. Donderdagavond werd bekend dat het supermarktbedrijf, dat nog altijd kampt met de naweeën van het beveiligingsincident, dat nog niet heeft gedaan. Het bedrijf heeft ook nog niet verteld wat er precies is voorgevallen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De kans dat de SGP de begrotingen van het kabinet en het belastingplan gaat steunen, is een stuk kleiner geworden nadat SGP-Kamerlid Diederik van Dijk een motie van afkeuring indiende tegen zorgminister Sophie Hermans. Van Dijk vindt het betreurenswaardig dat de VVD-minister een proef voor late abortussen laat doorgaan.
2 dagen geleden