
D66 rectificeert MeToo-publicaties, schadevergoeding slachtoffer
DEN BOSCH (ANP) - D66 heeft vorig jaar na een onderzoek van bureau BING onterecht de indruk gewekt dat er geen sprake zou zijn geweest van grensoverschrijdend gedrag in een zaak uit 2015 en 2016. "Dat is onjuist", zegt de partij. Het bestuur zet dit in een persbericht recht, en zegt met het slachtoffer, een oud-medewerkster, overeenstemming te hebben bereikt over "financiële compensatie".
De zaak draait om voormalig partijprominent en lobbyist Frans van Drimmelen. Een openbaar rapport van BING naar de kwestie leek hem vrij te pleiten van grensoverschrijdend gedrag tegenover de D66-medewerkster, maar in een geheimgehouden bijlage staat dat Van Drimmelen zich wel degelijk schuldig had gemaakt aan stalking, bedreiging en chantage.
D66 zegt zondag in een verklaring dat het slachtoffer er geen bezwaar tegen maakte dat het openbare rapport ook zou vermelden dat Van Drimmelen de fout was ingegaan. Toch is dit niet gebeurd en gaf de partij ook geen gehoor aan meerdere verzoeken van de oud-medewerkster om de conclusie uit het openbare rapport dat er geen sprake was van grensoverschrijdend gedrag te rectificeren.
Beschermen
De partij geeft in de verklaring aan dat er geen volledige openheid werd gegeven om de oud-medewerkster te beschermen. "Het bureau zei: dan geven we iets weg van haar privacy, en zij zei van niet", zegt bestuurslid Wietske Veltman op de ledenbijeenkomst die over de kwestie is georganiseerd. "Primair ging het natuurlijk om haar privacy, dus daar zat frictie."
D66 zegt nu dat de partij meer open had moeten zijn. "Met de kennis van nu vindt het huidige bestuur dat toch expliciet opgenomen had moeten worden dat er sprake was van grensoverschrijdend gedrag en had de openheid moeten prevaleren."
D66 zegt het te betreuren dat de partij "onzorgvuldig" is omgegaan met de oorspronkelijke melding van het ongewenste gedrag van Van Drimmelen en met het BING-rapport van vorig jaar. "Wij menen dat nu alsnog een passende regeling is getroffen die tegemoet komt aan de belangen van de oud-medewerkster." Juridische uitgaven die ze heeft moeten doen worden gecompenseerd en ze krijgt een tegemoetkoming voor immateriële schade die ze heeft geleden. De vrouw zal een aanzienlijk deel daarvan doneren aan een stichting die zich inzet voor vrouwenrechten. Ook de huidige werkgever van de oud-D66-medewerkster krijgt deels compensatie voor kosten die daar zijn gemaakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij een explosie en een brand in een flatgebouw aan de Hengelolaan in Den Haag is vrijdagmiddag een dode gevallen, meldt de politie. Ook raakten twaalf personen gewond, drie van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht. De anderen zijn ter plekke behandeld.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Concertpodia Paradiso en Melkweg in Amsterdam schrappen de concerten van de Amerikaanse zanger D4vd die op 9 en 10 oktober gepland stonden. De 20-jarige zanger kwam de afgelopen week in opspraak omdat de politie van Los Angeles in een Tesla die op zijn naam stond een dood tienermeisje had aangetroffen. Vanwege de vondst en het onderzoek werden eerder op de dag ook concerten in de VS al afgelast.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flatgebouw aan de Hengelolaan in Den Haag is vrijdagmiddag een explosie geweest. Dat gebeurde kort nadat de brandweer rond 17.00 uur een melding had gekregen over een gaslucht, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Meerdere mensen raakten gewond, twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn nog veel minder weerbaar dan bijvoorbeeld Noren en Zweden, stelt NAVO-chef Mark Rutte. Als oorlog uitbreekt moeten burgers op z'n minst weten wat ze moeten doen, waarschuwt hij.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij het Airborne-monument in Arnhem zijn vrijdagmiddag opnieuw gedenktekens voor John Frost onthuld. Burgemeester Ahmed Marcouch, wethouder Bob Roelofs en Caroline Frost - de dochter van de oorlogsheld - presenteerden op de John Frostbrug twee nieuwe plaquettes, een in het Nederlands en een in het Engels.
11 uur geledenHAARLEM (ANP) - Twee verdachten die eerder zijn opgepakt voor de onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem, worden verdacht van poging tot doodslag en beroving. Het gaat om mannen van 23 en 24 jaar. Een 20-jarige Heemskerker wordt verdacht van bedreiging en bezit van een explosief. Zij zitten alle drie nog vast, bevestigt het Openbaar Ministerie Noord-Holland vrijdagmiddag berichtgeving van RTL Boulevard.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het stadion van FC Utrecht verrijzen vier hoge woontorens. Die moeten in de hoeken tussen de vier tribunes worden gebouwd. Dat gebeurt in fases, zodat wedstrijden van de Eredivisionist gewoon door kunnen gaan. De Galgenwaard wordt het eerste stadion in Nederland met woningen erin.
12 uur geleden