Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66: na ambtenaren moeten ook Kamerleden stoppen met TikTok

D66: na ambtenaren moeten ook Kamerleden stoppen met TikTok

DEN HAAG (ANP) - TikTok moet worden geweerd op de werktelefoons van Tweede Kamerleden, bepleit D66. Dat moet voorkomen dat "gevoelige informatie ongecontroleerd weglekt naar China", waar het moederbedrijf van de filmpjesapp is gevestigd. De partij vindt het een "noodzakelijke stap" nadat het kabinet rijksambtenaren heeft opgeroepen om apps als TikTok van hun werktelefoon te verwijderen.

Tweede Kamerlid Hind Dekker-Abdulaziz (D66) vindt het "onbegrijpelijk" dat parlementariërs nog steeds TikTok mogen gebruiken op hun telefoon, "omdat ook leden van de Eerste en Tweede Kamer met gevoelige overheidsinformatie werken". Daarom heeft ze hier schriftelijke vragen over gesteld bij het presidium van de Tweede Kamer.

Staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Digitalisering) riep ambtenaren afgelopen maand op om spionagegevoelige apps als TikTok onmiddellijk van hun werktelefoon te verwijderen. De oproep richtte zich op apps uit landen die volgens de AIVD een "offensief cyberprogramma tegen Nederland" hebben. De mobiele apparaten van ambtenaren worden nu zo ingesteld dat deze apps niet meer kunnen worden geïnstalleerd. Dekker-Abdulaziz wil dat het presidium ervoor zorgt dat hetzelfde gebeurt met de smartphones en tablets van Tweede Kamerleden.

In aanloop naar de Provinciale Statenverkiezingen hebben politieke partijen actief campagne gevoerd op TikTok. Onder meer VVD, GroenLinks, Forum voor Democratie, BVNL en de BoerBurgerBeweging hebben hier regelmatig filmpjes geplaatst.

Meer uit Politiek

Karremans heeft geen begrip voor actie XR op A12

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.

11 uur geleden
Jetten: Spanje is en blijft volwaardig lid van NAVO

NICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.

1 dag geleden
Kabinet ziet geen opties voor exportstop vechthonden naar Israël

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.

1 dag geleden
Karremans onderzoekt onderscheid fatbikes, uitkomst in najaar

DEN HAAG (ANP) - Onderzoekers kijken de komende maanden hoe de wet onderscheid kan maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen. De resultaten zijn er na de zomer, belooft minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer. Verder somt hij vooral plannen op die al bekend waren.

1 dag geleden
Jetten zag verhitte discussie leiders over EU-meerjarenbegroting

NICOSIA (ANP) - De standpunten van de EU-leiders over de nieuwe EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen volgens premier Rob Jetten nog ver uiteen. "We hebben vandaag een hele uitvoerige en soms ook verhitte discussie gehad over de meerjarenbegroting", zei Jetten voor vertrek uit Cyprus, waar de EU-leiders donderdag en vrijdag bijeen waren voor een informele top.

1 dag geleden
Aartsen draait voorgenomen bezuiniging bijstand terug

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet draait een voorgenomen bezuiniging op de bijstand terug. Het gaat om het actief benaderen van mensen die recht hebben op een uitkering, maar daar nog geen gebruik van maken. Die regeling zou versoberd worden, dat zou zo'n 30 miljoen euro per jaar besparen.

1 dag geleden
Jetten blij met steunpakket Oekraïne en nieuwe sancties Rusland

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".

2 dagen geleden