D66: na ambtenaren moeten ook Kamerleden stoppen met TikTok
DEN HAAG (ANP) - TikTok moet worden geweerd op de werktelefoons van Tweede Kamerleden, bepleit D66. Dat moet voorkomen dat "gevoelige informatie ongecontroleerd weglekt naar China", waar het moederbedrijf van de filmpjesapp is gevestigd. De partij vindt het een "noodzakelijke stap" nadat het kabinet rijksambtenaren heeft opgeroepen om apps als TikTok van hun werktelefoon te verwijderen.
Tweede Kamerlid Hind Dekker-Abdulaziz (D66) vindt het "onbegrijpelijk" dat parlementariërs nog steeds TikTok mogen gebruiken op hun telefoon, "omdat ook leden van de Eerste en Tweede Kamer met gevoelige overheidsinformatie werken". Daarom heeft ze hier schriftelijke vragen over gesteld bij het presidium van de Tweede Kamer.
Staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Digitalisering) riep ambtenaren afgelopen maand op om spionagegevoelige apps als TikTok onmiddellijk van hun werktelefoon te verwijderen. De oproep richtte zich op apps uit landen die volgens de AIVD een "offensief cyberprogramma tegen Nederland" hebben. De mobiele apparaten van ambtenaren worden nu zo ingesteld dat deze apps niet meer kunnen worden geïnstalleerd. Dekker-Abdulaziz wil dat het presidium ervoor zorgt dat hetzelfde gebeurt met de smartphones en tablets van Tweede Kamerleden.
In aanloop naar de Provinciale Statenverkiezingen hebben politieke partijen actief campagne gevoerd op TikTok. Onder meer VVD, GroenLinks, Forum voor Democratie, BVNL en de BoerBurgerBeweging hebben hier regelmatig filmpjes geplaatst.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma verwacht een "positieve grondhouding" van de Europese Commissie als het gaat om een nieuwe uitzondering die Nederlandse boeren ruimte geeft meer mest uit te rijden. Dat zei de demissionaire BBB-minister vrijdag voor het begin van de ministerraad. Ze legt een verband tussen de mestregels en een internationaal handelsverdrag.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hoge verkeersboetes blijven nodig om "de politie, de brandweer en andere veiligheidsvraagstukken" te betalen. Dat zei demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. "Het zijn hoge boetes, dat erken ik. Dat heeft enerzijds te maken met het naleven van de verkeersregels, en anderzijds met een financieringsvraagstuk dat we hieruit betalen."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten vindt de gesprekken die hij de afgelopen week voerde met zijn CDA-collega Henri Bontenbal "hoopgevend". Dat heeft hij gezegd voor aanvang van een nieuwe ronde gesprekken onder begeleiding van informateur Sybrand Buma. De twee partijen proberen samen overeenstemming te vinden over een aantal belangrijke onderwerpen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans gaat in december naar China om de ontwikkelingen rond chipfabrikant Nexperia te bespreken. Dat heeft hij gezegd in Goedemorgen Nederland. Dat een team van ambtenaren eerst is gegaan, noemde hij "heel gebruikelijk".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.
3 dagen geleden