Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66: na ambtenaren moeten ook Kamerleden stoppen met TikTok

D66: na ambtenaren moeten ook Kamerleden stoppen met TikTok

DEN HAAG (ANP) - TikTok moet worden geweerd op de werktelefoons van Tweede Kamerleden, bepleit D66. Dat moet voorkomen dat "gevoelige informatie ongecontroleerd weglekt naar China", waar het moederbedrijf van de filmpjesapp is gevestigd. De partij vindt het een "noodzakelijke stap" nadat het kabinet rijksambtenaren heeft opgeroepen om apps als TikTok van hun werktelefoon te verwijderen.

Tweede Kamerlid Hind Dekker-Abdulaziz (D66) vindt het "onbegrijpelijk" dat parlementariërs nog steeds TikTok mogen gebruiken op hun telefoon, "omdat ook leden van de Eerste en Tweede Kamer met gevoelige overheidsinformatie werken". Daarom heeft ze hier schriftelijke vragen over gesteld bij het presidium van de Tweede Kamer.

Staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Digitalisering) riep ambtenaren afgelopen maand op om spionagegevoelige apps als TikTok onmiddellijk van hun werktelefoon te verwijderen. De oproep richtte zich op apps uit landen die volgens de AIVD een "offensief cyberprogramma tegen Nederland" hebben. De mobiele apparaten van ambtenaren worden nu zo ingesteld dat deze apps niet meer kunnen worden geïnstalleerd. Dekker-Abdulaziz wil dat het presidium ervoor zorgt dat hetzelfde gebeurt met de smartphones en tablets van Tweede Kamerleden.

In aanloop naar de Provinciale Statenverkiezingen hebben politieke partijen actief campagne gevoerd op TikTok. Onder meer VVD, GroenLinks, Forum voor Democratie, BVNL en de BoerBurgerBeweging hebben hier regelmatig filmpjes geplaatst.

Meer uit Politiek

Coalitieakkoord: voorrang statushouders op woning aan gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf bepalen of statushouders voorrang op een sociale huurwoning krijgen, schrijven D66, VVD en CDA in het coalitieakkoord. Volgens de partijen "knelt het in bepaalde gemeenten steeds meer", omdat andere inwoners van die gemeenten lang moeten wachten op een huis. Maar omdat er geen goed alternatief is voor de statushouders, wil het aanstaande kabinet het aan de gemeenten overlaten.

7 minuten geleden
Lopende infrastructuurprojecten krijgen van coalitie 1,5 miljard

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA trekken eenmalig 1,5 miljard euro uit voor lopende infrastructuurprojecten, of projecten die snel kunnen worden opgestart. De partijen kijken daarbij naar projecten die "aantoonbaar bijdragen aan woningbouw, bereikbaarheid en economische ontwikkeling". Als voorbeeld noemen ze het Zuidasdok in Amsterdam.

8 minuten geleden
Oekraïne krijgt komende jaren 3,4 miljard euro steun

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne kan de komende jaren (2027-2029) blijven rekenen op miljardensteun. Het gaat om 3 miljard euro aan militaire steun en ruim 400 miljoen euro aan andere hulp voor het land dat vier jaar geleden werd aangevallen door Rusland, aldus het regeerakkoord van D66, VVD en CDA.

13 minuten geleden
Coalitie: asielaanvragen buiten Europa, miljoenen voor asielketen

DEN HAAG (ANP) - De drie aanstaande coalitiepartijen D66, VVD en CDA willen dat asielzoekers voortaan een asielaanvraag buiten Europa indienen. Dan hoeven asielzoekers niet of minder lang te wachten in Nederland tot ze een verblijfsvergunning krijgen.

17 minuten geleden
Coalitie wil hogere btw op bloemen en planten

DEN HAAG (ANP) - De btw op bloemen en planten gaat vanaf 2028 omhoog, als het aan de nieuwe coalitie ligt. De sierteelt valt momenteel nog onder het lage btw-tarief van 9 procent, maar D66, VVD en CDA schaffen dit af. Dat betekent dat in de toekomst 21 procent btw moet worden betaald. De nieuwe coalitie verwacht daarmee 328 miljoen euro per jaar op te halen voor de staatskas.

18 minuten geleden
Coalitie zint op versoepelen huurregels

DEN HAAG (ANP) - Het moet gunstiger worden om woningen te verhuren, vindt de coalitie. Op die manier willen D66, VVD en CDA het aanbod van huurwoningen laten toenemen. Daarbij willen ze ook kijken op welke punten ze de Wet betaalbare huur kunnen aanpassen. Zulke aanpassingen leiden waarschijnlijk tot hogere huren.

20 minuten geleden
Korting accijns benzine moet van coalitie blijven tot en met 2027

DEN HAAG (ANP) - De lagere accijns op benzine blijft tot en met 2027 in stand, staat in het akkoord van D66, VVD en CDA. Voor andere brandstoffen lijkt de accijns volgend jaar wel omhoog te gaan. "In 2027 worden specifiek de tarieven voor benzine gelijk gehouden aan de tarieven van 2026", schrijft de coalitie.

22 minuten geleden