D66: na ambtenaren moeten ook Kamerleden stoppen met TikTok
DEN HAAG (ANP) - TikTok moet worden geweerd op de werktelefoons van Tweede Kamerleden, bepleit D66. Dat moet voorkomen dat "gevoelige informatie ongecontroleerd weglekt naar China", waar het moederbedrijf van de filmpjesapp is gevestigd. De partij vindt het een "noodzakelijke stap" nadat het kabinet rijksambtenaren heeft opgeroepen om apps als TikTok van hun werktelefoon te verwijderen.
Tweede Kamerlid Hind Dekker-Abdulaziz (D66) vindt het "onbegrijpelijk" dat parlementariërs nog steeds TikTok mogen gebruiken op hun telefoon, "omdat ook leden van de Eerste en Tweede Kamer met gevoelige overheidsinformatie werken". Daarom heeft ze hier schriftelijke vragen over gesteld bij het presidium van de Tweede Kamer.
Staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Digitalisering) riep ambtenaren afgelopen maand op om spionagegevoelige apps als TikTok onmiddellijk van hun werktelefoon te verwijderen. De oproep richtte zich op apps uit landen die volgens de AIVD een "offensief cyberprogramma tegen Nederland" hebben. De mobiele apparaten van ambtenaren worden nu zo ingesteld dat deze apps niet meer kunnen worden geïnstalleerd. Dekker-Abdulaziz wil dat het presidium ervoor zorgt dat hetzelfde gebeurt met de smartphones en tablets van Tweede Kamerleden.
In aanloop naar de Provinciale Statenverkiezingen hebben politieke partijen actief campagne gevoerd op TikTok. Onder meer VVD, GroenLinks, Forum voor Democratie, BVNL en de BoerBurgerBeweging hebben hier regelmatig filmpjes geplaatst.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt nog deze week een nieuwe kandidaat te vinden om staatssecretaris van Financiën te worden in zijn kabinet. Dat heeft de formateur en aanstaande premier gezegd na afloop van een reeks gesprekken met kandidaat-bewindslieden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel heeft per direct haar ontslag ingediend als Tweede Kamerlid namens D66, nadat naar buiten was gekomen dat ze onjuiste informatie in haar cv had gezet. Dat schrijft Van Berkel op X. Maandag zag ze al af van haar beoogde functie als staatssecretaris van Financiën.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders gaan veel meer militaire oefeningen in het straatbeeld zien, verwacht Derk Boswijk. De CDA'er treedt volgende week aan als staatssecretaris van Defensie en kwam dinsdag langs om te praten met beoogd premier Rob Jetten (D66). "Wij gaan in Nederland veel meer merken dat er een krijgsmacht is om ons veilig te houden."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pieter Heerma wil als minister van Binnenlandse Zaken zorgen voor vitale regio's in Nederland. Ook wil de CDA'er zorgen dat de band met medeoverheden zoals gemeenten, provincies en waterschappen beter wordt. Hij noemt het rapport Elke Regio Telt uit 2023 een belangrijk document voor zijn nieuwe baan.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aanstaand minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat gaat "met veel motivatie" aan de slag met de strengere regels voor fatbikes die in het coalitieakkoord zijn afgesproken. De VVD'er maakte zich als wethouder in Rotterdam al "ernstig zorgen" over de gevolgen van de opkomst van de fatbike voor de verkeersveiligheid, zei hij na een gesprek met D66-leider en beoogd premier Rob Jetten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66'er Nathalie van Berkel trekt zich terug als kandidaat-staatssecretaris van Financiën, nadat meerdere media berichtten over onjuistheden in haar cv, meldt beoogd premier Rob Jetten.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De beoogde landbouwminister Jaimi van Essen (D66) wil een "andere film" afspelen op het stikstofdossier. Na zijn gesprek met de aankomende premier Rob Jetten maakte hij niet concreet hoe zijn beleid anders wordt. Hij maakte vooral duidelijk welke toon hij wil aanslaan. "Mijn werkweek begint in de regio, begint met bezoek aan de sector, begint met compassie voor de sector."
23 uur geleden