Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 maakt kandidaten voor lijsttrekkerschap bekend

D66 maakt kandidaten voor lijsttrekkerschap bekend

DEN HAAG (ANP) - D66 maakt dinsdag bekend wie de officiële kandidaten voor het lijsttrekkerschap tijdens de Tweede Kamerverkiezingen zijn. Sigrid Kaag, minister voor Buitenlandse Handel, heeft voor haar kandidatuur al voldoende steunverklaringen van D66-leden binnen en is daarmee de eerste kandidaat-lijsttrekker.

D66-lid Ton Visser, die in 2002 en 2016 ook al een gooi deed naar het lijsttrekkerschap, maakt dit jaar meer kans om zich officieel kandidaat te kunnen stellen. Hij zei vrijdag nog slechts twee steunverklaringen verwijderd te zijn van de benodigde 228. Hij verwachtte zelf deze resterende verklaringen op tijd binnen te halen. Mario van den Eijnden, die "radicale democratie wil terugbrengen in de partij" als hij lijsttrekker zou worden, schat zijn eigen kansen minder hoog in.

Als er meer kandidaat-lijsttrekkers zijn dan Kaag, volgt er een digitale verkiezing onder de leden. Deze verkiezing sluit op 2 september. Na een stemmingsronde zal bekend zijn wie de lijsttrekker wordt. Kaag is de gedoodverfde kandidaat voor het politieke leiderschap van haar partij. Ze heeft weinig te vrezen van eventueel andere kandidaten.

Mocht Kaag de enige kandidaat zijn, dan heeft zij alsnog de goedkeuring nodig van 50 procent van de leden tijdens een ledenvergadering. Dit zal naar verwachting geen probleem voor haar worden.

Eind juni maakte de huidige D66-fractievoorzitter Rob Jetten bekend zich niet kandidaat te stellen als lijsttrekker. In plaats daarvan sprak hij zijn steun uit voor de kandidatuur van Kaag. Uit peilingen van Maurice de Hond bleek toen al dat Kaag meer steun onder D66-kiezers dan Jetten kreeg, en ook populairder was onder kiezers van GroenLinks en de PvdA.

Meer uit Politiek

Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

4 uur geleden
Van Meenen (D66): als AOW-plan van tafel moet, dan liefst vandaag

DEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedag­svoorziening.

5 uur geleden
GL-PvdA en JA21 willen zwaardere straffen bij femicide

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.

7 uur geleden
Na verkenning gaat Aboutaleb ook formatie in Den Haag leiden

DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.

2 dagen geleden
Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

4 dagen geleden
Inwoners Gorinchem op woensdag 29 april opnieuw naar stembus

GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.

5 dagen geleden
Nederland had contact met VS na dreigen met vertrek uit NAVO

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.

5 dagen geleden