D66: maak haast met welvaartsfonds om coronarecessie op te vangen (2)
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet moet haast maken met het aangekondigde investeringsfonds, vindt D66. Dat is "urgenter dan ooit" nu het nieuwe coronavirus om zich heen grijpt en de economie dreigt te ontwrichten, zegt Rob Jetten, de leider van D66 in de Tweede Kamer.
Het kabinet kondigde met Prinsjesdag aan dat het werkt aan een miljardenfonds dat het 'verdienvermogen' van Nederland moet versterken. Het geld zou gebruikt kunnen worden voor bijvoorbeeld innovatie en infrastructuur en andere zaken die ervoor kunnen zorgen dat de Nederlandse economie blijft bloeien. Maar een uitgewerkt plan ontbreekt nog altijd.
Nu de uitbraak van het coronavirus de wereldeconomie dreigt te schaden, moeten "we ons echt voorbereiden ook op een economische impact in Nederland", zegt Jetten in de politieke talkshow Buitenhof. Het kabinet moet dringend aan de slag met het investeringsfonds, zodat "we die miljarden klaar hebben staan om te investeren in het versterken van onze economie" als die stilvalt en gaat krimpen.
Jetten reageerde op waarschuwende woorden van voormalig centrale bankier Nout Wellink. Die vergeleek de coronacrisis met de diepe financiële crisis van 2008 en de daaropvolgende jaren.
Minister Eric Wiebes van Economische Zaken ziet niets in het rechtstreeks inzetten van het fonds tegen de gevolgen van de coronacrisis, zoals verlammend ziekteverzuim of vraaguitval, liet hij vrijdag al weten. Het fonds is bedoeld voor "de komende dertig jaar. En als bijvoorbeeld mensen uitvallen, helpt geld daar niet tegen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk wil een meerderheidskabinet, zei hij voordat hij met informateur Sybrand Buma in gesprek ging. "Zodat er ook wat stabiliteit is, de komende tijd. En niet nog meer ruzie en gedoe." Zelf wil Dijk oppositie voeren, herhaalde hij woensdag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen staat open voor het gedogen van een minderheidsregering, mits de plannen van dat kabinet voldoen aan de wensen van Volt. Hij noemde een kabinet met JA21 "erg moeilijk" voorafgaand aan zijn gesprek met informateur Sybrand Buma.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Buitenlandminister David van Weel is teleurgesteld over de afhoudende reactie van Rusland op de Amerikaanse vredesvoorstellen. "Dat is niet geheel onverwacht. Wel teleurstellend", zei Van Weel bij aankomst voor overleg met NAVO-collega's in Brussel.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse overheidsorganisaties maken steeds meer gebruik van AI, zo blijkt uit onderzoek door onderzoeksinstituut TNO. Waar bij ministeries, gemeenten, provincies en agentschappen vorig jaar nog slechts 8 AI-toepassingen werden geteld, zijn dat er dit jaar 81.
18 uur geleden