Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66: laat deelnemers pensioenfondsen meepraten over beleggingen

D66: laat deelnemers pensioenfondsen meepraten over beleggingen

DEN HAAG (ANP) - Deelnemers van pensioenfondsen moeten adviesrecht krijgen over de beleggingen van hun pensioenfonds. D66-Kamerlid Marijke van Beukering heeft een initiatiefwet bij de Kamer ingediend om dit mogelijk te maken.

Het geld dat pensioenfondsen beheren en beleggen, is van de deelnemers. Zij hebben echter nauwelijks invloed op de beleggingen van hun pensioenfonds. D66 wil dat pensioenfondsen, die samen vele miljarden beheren, democratischer worden. Deelnemers moeten kunnen meepraten over het beleggingsbeleid van hun pensioenfonds, zodat zij bijvoorbeeld hun fonds kunnen aansporen meer duurzaam te beleggen.

"De roep om meer zeggenschap over het beleggingsbeleid van pensioenfondsen klinkt al langer", stelt Van Beukering. Met de initiatiefwet wordt hier nu een belangrijke stap in gezet, vindt het Kamerlid.

Adviesrecht

De Raad van State heeft in januari 2019 advies uitgebracht over het initiatiefwetsvoorstel van D66. Zijn kritiekpunten heeft D66 in het nu gepresenteerde voorstel ter harte genomen. D66 wilde aanvankelijk een goedkeuringsrecht introduceren, maar dat vond de Raad van State te ver gaan. D66 heeft het goedkeuringsrecht geschrapt en gewijzigd in een adviesrecht voor deelnemers van pensioenfondsen.

Een pensioenfonds kan een advies naast zich neer te leggen, maar moet dat besluit wel motiveren, zo staat nu in de initiatiefwet. "Dit adviesrecht kan de dialoog tussen het pensioenfonds en het verantwoordingsorgaan versterken", schrijft Van Beukering.

Meer uit Binnenland

Weeronline: Eerste lokale vorst van het najaar gemeten

HOUTEN (ANP) - In het zuiden van Nederland daalde de temperatuur in de nacht van donderdag op vrijdag tot onder nul, en daarmee is het de eerste lokale vorstdag van het najaar. Dat gebeurde volgens Weeronline op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland. De eerste vorst is later dan gebruikelijk: tussen 1996 en 2025 vond de eerste lokale vorstdag plaats rond 25 oktober.

15 minuten geleden
Staking Curaçaose huisartsen beëindigd, ook apotheken weer open

WILLEMSTAD (ANP) - Na vier dagen staking gaan de Curaçaose huisartsen vrijdag weer aan de slag. Daartoe heeft de Curaçaose Huisartsen Vereniging (CNHV) haar leden donderdag opgeroepen, nadat de overheid een kort geding had aangespannen. Apothekers die zich solidair hadden verklaard en de deuren hadden gesloten, gaan vrijdag onder druk ook weer aan de slag.

3 uur geleden
KL461 niet uit Boekarest vertrokken wegens technisch mankement

AMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.

4 uur geleden
A32 dicht in beide richtingen ter hoogte van aquaduct Mid-Fryslân

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.

6 uur geleden
Ook KLM-vlucht kreeg bommelding

BOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.

8 uur geleden
Wetenschappers zien 'magere jaren' voor klimaatbeleid

DEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.

12 uur geleden
Samenvattingen Eredivisie blijven bij NOS

HILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.

14 uur geleden