Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66: klimaatschuld nu belangrijker dan staatsschuld

D66: klimaatschuld nu belangrijker dan staatsschuld

DEN HAAG (ANP) - D66 vindt "de klimaatschuld op dit moment belangrijker dan de staatsschuld", zegt de nieuwe fractievoorzitter Jan Paternotte. Hij reageert daarmee op kritiek van het Centraal Planbureau (CPB), dat waarschuwt dat het kabinet toekomstige generaties mogelijk opzadelt met een forse overheidsschuld.

Het kabinet wil eenmalig tientallen miljarden steken in een fonds om verduurzamingsplannen mee te financieren. Wat Paternotte betreft is er geen andere keuze. "Als we de klimaatcrisis op zijn beloop laten, dán zouden we pas een rekening doorschuiven naar de toekomst", zegt hij.

Maar het CPB betwijfelt of al die klimaatuitgaven wel echt eenmalig zijn. En als het toch een structurele kostenpost blijkt te worden, kan dat de staatsschuld de komende decennia hoog laten oplopen. Dat zet ook de veerkracht van de economie bij toekomstige schokken op het spel.

Paternotte gelooft niet dat het zo'n vaart zal lopen. Hij spreekt van "investeringen" die nodig zijn om meer duurzame energie op te kunnen wekken. "Als je dat voor elkaar hebt, dan blijf je dat geld niet uitgeven, dan hébben we een duurzame economie."

Meer uit Binnenland

Droogte houdt aan, neerslagtekort loopt verder op

HOUTEN (ANP) - De droogte in Nederland houdt de komende weken aan. Daardoor loopt het landelijk neerslagtekort volgens Weeronline verder op van 282 millimeter naar ruim 300 millimeter.

38 minuten geleden
Demonstrerende boeren rijden over snelweg in Friesland

SEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.

10 uur geleden
Onduidelijk of Nederlanders slachtoffer zijn van beving Colombia

DEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.

12 uur geleden
Boeren voeren actie in noordwesten Friesland

SEXBIERUM (ANP) - Boeren houden maandagavond in het Friese Sexbierum een protestactie tegen de stikstofplannen van het kabinet. De boeren hebben zich met meer dan honderd trekkers verzameld op een weiland langs de A31.

12 uur geleden
Boeren zoeken in Ommen steun bij gemeente om stikstofplannen

OMMEN (ANP) - Met tientallen trekkers zijn boeren maandagavond samengekomen bij het gemeentehuis van Ommen. Ze overhandigden daar een brandbrief aan het college van burgemeester en wethouders waarin ze hun zorgen uiten over de stikstofplannen van het kabinet. Locoburgemeester Alice van den Nieuwboer nam de brief in ontvangst.

13 uur geleden
Nog vier groepen van elk 20 Nederlanders van Sawadee in Colombia

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie Sawadee heeft nog vier groepen Nederlanders van ieder ongeveer twintig reizigers in het door een aardbeving getroffen Colombia, zegt een woordvoerder. Volgens de zegsman is niemand gewond geraakt.

13 uur geleden
Verdachten van doodsteken man Enkhuizen zitten voorlopig vast

ENKHUIZEN (ANP) - De twee mannen die ervan worden verdacht dat ze vorige week iemand hebben doodgestoken in Enkhuizen blijven voorlopig vastzitten. De rechtbank heeft hun voorarrest met veertien dagen verlengd.

15 uur geleden