Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66: kans op extra zetel heel klein bij mogelijke hertelling

D66: kans op extra zetel heel klein bij mogelijke hertelling

DEN HAAG (ANP) - D66 acht de kans "heel klein" dat een mogelijke hertelling bij vier stembureaus in Tilburg nog tot een extra zetel in de Tweede Kamer kan leiden. "Die kans is heel klein. Want dan moeten in vier stembureaus nog 160 stemmen naar ons gaan en moet er bij de SP niks veranderen", laat een woordvoerder van de partij weten.

De oude samenstelling van de Tweede Kamer komt zaterdag opnieuw bijeen om te besluiten over een mogelijke hertelling van een deel van de stemmen die zijn uitgebracht tijdens de Tweede Kamerverkiezingen. Bij de stembureaus in Tilburg zijn namelijk "onverklaarbare telverschillen" geconstateerd.

D66 eindigde bij de verkiezingen onlangs op negen zetels. De laatste restzetel, en daarmee de 150e zetel in de Kamer, gaat naar de SP, werd vrijdag nog bekend. D66 liep een mogelijke tiende zetel mis op 160 stemmen. De SP krijgt daardoor vijf zetels in de nieuwe Kamer, die volgende week wordt geïnstalleerd.

Geldige stemming

Ook een woordvoerder van de SP denkt niet dat de stemverdeling nog gaat veranderen. "We maken ons geen zorgen", zo klinkt bij het bij de socialisten. Michiel van Nispen, die als nummer vijf op de lijst staat bij de SP, vindt het vervelend dat de vijfde zetel voor de partij, die hij moet gaan bekleden, door deze ontwikkeling nog steeds niet helemaal zeker is.

Pieter Omtzigt van NSC verwacht ook geen veranderingen. "Het zal de uitslag niet veranderen. Maar dit soort verschillen moet echt opgehelderd en onderzocht worden", zei hij op X over de telverschillen.

Voor een geldige stemming in de Kamer moeten er zaterdag ten minste 76 Kamerleden aanwezig zijn, het zogeheten quorum. D66 verwacht volgens de woordvoerder in ieder geval met 17 van haar 24 Kamerleden uit de oude samenstelling voor de dag te komen. Bij de SP wordt meer dan de helft van de negenkoppige fractie verwacht.

Meer uit Politiek

Kabinet wil voorzichtig de knip trekken voor gevolgen Iran-oorlog

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet lijkt bereid honderden miljoenen euro's uit te trekken voor maatregelen om de gevolgen van de oorlog in Iran voor burgers en bedrijven te verzachten. Hoeveel precies, is volgens ingewijden nog niet te zeggen omdat het pakket nog "volop in beweging" is.

38 minuten geleden
PVV dreigt in Eerste Kamer tegen Fabers asielwetten te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Alexander van Hattem dreigt dat de PVV in de Eerste Kamer tegen de wetten stemt die zijn ingediend door zijn partijgenoot Marjolein Faber, toen zij in het vorige kabinet minister was. Het debat in de senaat over deze wetten en de toevoeging om een illegaal verblijf strafbaar te maken "stemt mij niet vrolijk". Van Hattem heeft vier strenge moties ingediend en vindt de steun hiervoor "dusdanig belangrijk dat ze bepalend kunnen zijn" voor de vraag of de PVV voorstemt.

43 minuten geleden
Minister: ongedocumenteerden alleen strafbaar bij niet meewerken

DEN HAAG (ANP) - Iemand zonder geldige verblijfspapieren moet alleen vrezen voor vervolging als die niet meewerkt aan zijn of haar vertrek. Dat verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) bij het debat in de Eerste Kamer over twee strenge asielwetten, waarvan de strafbaarstelling van illegaliteit een onderdeel is.

4 uur geleden
Jetten wil niet te bescheiden zijn tijdens het diner met Trump

WASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.

21 uur geleden
Jetten vindt Amerikaanse blokkade van Iran onwenselijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.

22 uur geleden
D66 tegen asielwetten, CDA lijkt nodig voor meerderheid

DEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.

22 uur geleden
GL-PvdA mag van Kiesraad Progressief Nederland heten

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd. Lokale partijen die verwarring vrezen, zijn echter niet van plan hun verzet tegen de nieuwe partijnaam te staken, laat ProVeenendaal desgevraagd weten.

1 dag geleden