Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66: kabinet moet meteen aan de bak met stikstofuitspraak

D66: kabinet moet meteen aan de bak met stikstofuitspraak

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet "onmiddellijk aan de bak" met de stikstofuitspraak van de rechtbank in Den Haag, vindt D66. De rechter oordeelde dat de overheid al jaren te weinig doet om kwetsbare natuur te beschermen tegen de neerslag van stikstofverbindingen, en dat dit anders moet. Daar was "geen woord Spaans bij", hoorde Kamerlid Anne-Marijke Podt.

De D66-politica noemt het "echt opvallend" dat de rechter ook inging op de stikstofmaatregelen die het huidige kabinet heeft geschrapt, zoals de provinciale plannen om de uitstoot te verminderen en het transitiefonds waarin miljarden beschikbaar waren om boeren te helpen verduurzamen of stoppen. De landbouw is veruit de grootste veroorzaker van stikstofuitstoot.

Het kabinet zal "op hele korte termijn" met nieuwe plannen moeten komen, vindt Podt. "Want het is heel leuk dat er weer een praatclub is opgestart", zegt zij, doelend op de vorige week ingestelde ministeriële commissie. "Maar daar helpen we helemaal niemand mee, ook niet mensen die op een woning zitten te wachten."

Meer uit Politiek

Jetten: aanpak armoede door nieuw kabinet moet beter

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.

11 uur geleden
Berendsen belt met Amerikaanse minister Rubio

DEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft maandag kort na zijn aantreden gesproken met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio. Dat meldde een woordvoerder van de Amerikaanse bewindsman.

11 uur geleden
Jetten belt meteen na aantreden met Zelensky

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft al enkele uren na zijn aantreden gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Jetten verzekerde Zelensky dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen.

13 uur geleden
Keijzer stapt uit BBB en gaat als zelfstandig Kamerlid verder

DEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".

15 uur geleden
Pas beëdigde kabinet-Jetten houdt eerste ministerraad

DEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.

18 uur geleden
Nieuwe ministers door voorgangers verwelkomd op hun ministeries

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.

18 uur geleden
Jetten krijgt felicitaties van premiers België en Luxemburg

DEN HAAG (ANP) - De premiers van België en Luxemburg hebben Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aantreden als hun ambtsgenoot. "In een tijd van gezamenlijke Europese uitdagingen is een krachtige Benelux-samenwerking essentieel", schrijft de Belgische premier Bart De Wever op X. Hij pleit voor nauwere samenwerking, "in de geest van ons gedeeld verleden".

19 uur geleden