D66: kabinet moet meteen aan de bak met stikstofuitspraak
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet "onmiddellijk aan de bak" met de stikstofuitspraak van de rechtbank in Den Haag, vindt D66. De rechter oordeelde dat de overheid al jaren te weinig doet om kwetsbare natuur te beschermen tegen de neerslag van stikstofverbindingen, en dat dit anders moet. Daar was "geen woord Spaans bij", hoorde Kamerlid Anne-Marijke Podt.
De D66-politica noemt het "echt opvallend" dat de rechter ook inging op de stikstofmaatregelen die het huidige kabinet heeft geschrapt, zoals de provinciale plannen om de uitstoot te verminderen en het transitiefonds waarin miljarden beschikbaar waren om boeren te helpen verduurzamen of stoppen. De landbouw is veruit de grootste veroorzaker van stikstofuitstoot.
Het kabinet zal "op hele korte termijn" met nieuwe plannen moeten komen, vindt Podt. "Want het is heel leuk dat er weer een praatclub is opgestart", zegt zij, doelend op de vorige week ingestelde ministeriële commissie. "Maar daar helpen we helemaal niemand mee, ook niet mensen die op een woning zitten te wachten."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat er geen aanvullende steun meer naar Oekraïne, zoals eerder door de Kamer was gevraagd. Dat maakte minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) duidelijk tijdens de behandeling van haar begroting donderdag in de Tweede Kamer. "Nederland kan in z'n eentje niet alle gewenste steun leveren."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zestig politiek actieve BBB'ers willen dat hun partijbestuur probeert Mona Keijzer terug in de Tweede Kamerfractie te krijgen. In een brief vragen ze om "onafhankelijke mediation" om de vierkoppige fractie weer bij elkaar te krijgen. Het AD berichtte over de brief, die ook in handen is van het ANP.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk hebben vragen van alle oppositiepartijen over de gevolgen van de bezuinigingen op de zorg niet beantwoord. De ministers schetsten tijdens het debat over de zorgbegroting steeds weer vergezichten over de noodzaak van de bezuinigingen, die tot 10 miljard euro moeten opleveren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren beschouwt het als "een belangrijke overwinning" dat het gerechtshof in Den Haag hem in hoger beroep heeft vrijgesproken van opruiing. "Niet alleen voor mij, maar voor de vrijheid van meningsuiting van ons allemaal", zegt hij in een video op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israëlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.
6 uur geleden