D66: Hoge aantal besmette nertsenfokkerijen 'wel erg toevallig'
DEN HAAG (ANP) - D66-Kamerlid Tjeerd de Groot vindt het "wel erg toevallig" dat ondanks de coronamaatregelen er nog zo veel besmettingen bij nertsenfokkerijen worden aangetroffen. Hij wil dat landbouwminister Carola Schouten gaat onderzoeken of fokkers opzettelijk de regels overtreden, omdat zij een "ruime schadeloosstelling" krijgen als hun nertsen vanwege corona geruimd worden.
De Groot vindt dit "mogelijk een perverse prikkel". Hij wil dat de regeling voor nertsenfokkerijen wordt gelijkgetrokken met die uit andere sectoren, zoals de horeca. "Gelijke monniken, gelijke kappen", zegt de D66'er.
Directeur Wim Verhagen van de Nederlandse Federatie van Edelpelsdierenhouders (NFE) noemt de opmerkingen van De Groot "insinuerend, suggestief en een stoot onder de gordel van een sector die het toch al zo moeilijk heeft".
Besmettingen bij veertig bedrijven
Inmiddels zijn bij meer dan veertig bedrijven besmette dieren aangetroffen. Vorige maand adviseerden deskundigen preventief alle fokkerijen te ruimen als na half augustus weer nieuwe besmettingen aan het licht zouden komen. Dit wel op voorwaarde dat de verspreiding van het virus onder mensen dan ongeveer hetzelfde zou zijn als half juli.
Schouten heeft een nieuw advies gekregen omdat het aantal besmettingen onder mensen inmiddels fors hoger ligt. Ze moet nog besluiten wat ze met dit nieuwe advies gaat doen. De Groot roept de minister op "nu echt te handelen".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."
6 uur geleden