D66: Hoge aantal besmette nertsenfokkerijen 'wel erg toevallig'
DEN HAAG (ANP) - D66-Kamerlid Tjeerd de Groot vindt het "wel erg toevallig" dat ondanks de coronamaatregelen er nog zo veel besmettingen bij nertsenfokkerijen worden aangetroffen. Hij wil dat landbouwminister Carola Schouten gaat onderzoeken of fokkers opzettelijk de regels overtreden, omdat zij een "ruime schadeloosstelling" krijgen als hun nertsen vanwege corona geruimd worden.
De Groot vindt dit "mogelijk een perverse prikkel". Hij wil dat de regeling voor nertsenfokkerijen wordt gelijkgetrokken met die uit andere sectoren, zoals de horeca. "Gelijke monniken, gelijke kappen", zegt de D66'er.
Directeur Wim Verhagen van de Nederlandse Federatie van Edelpelsdierenhouders (NFE) noemt de opmerkingen van De Groot "insinuerend, suggestief en een stoot onder de gordel van een sector die het toch al zo moeilijk heeft".
Besmettingen bij veertig bedrijven
Inmiddels zijn bij meer dan veertig bedrijven besmette dieren aangetroffen. Vorige maand adviseerden deskundigen preventief alle fokkerijen te ruimen als na half augustus weer nieuwe besmettingen aan het licht zouden komen. Dit wel op voorwaarde dat de verspreiding van het virus onder mensen dan ongeveer hetzelfde zou zijn als half juli.
Schouten heeft een nieuw advies gekregen omdat het aantal besmettingen onder mensen inmiddels fors hoger ligt. Ze moet nog besluiten wat ze met dit nieuwe advies gaat doen. De Groot roept de minister op "nu echt te handelen".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten noemt het een "heel mooi symbool" dat hij de eerste premier van Nederland kan worden die openlijk homo is. De D66-leider zegt "heel veel zin" te hebben om aan de slag te gaan. "En dat ik toevallig met een man samen ben, dat betekent ook iets voor de lhbti-gemeenschap, in Nederland en wereldwijd." Jetten wordt ook de eerste premier namens zijn partij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Techbedrijf Kyndryl heeft de zorgen die leven bij Tweede Kamerleden over de overname van het bedrijf achter DigiD niet kunnen wegnemen. In een gesprek in de Tweede Kamer legden leidinggevenden van de Nederlandse tak van Kyndryl uit dat er veel maatregelen zijn genomen om te voorkomen dat de Amerikaanse regering DigiD kan platleggen na de overname.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een huisverbod voor plegers van huiselijk geweld moet maximaal een jaar kunnen duren in plaats van de vier weken die nu in de wet staan. Dat vraagt de Tweede Kamer aan het kabinet. Een motie die GroenLinks-PvdA-Kamerlid Songül Mutluer woensdag aankondigt, kan rekenen op steun van VVD, D66 en JA21.
5 uur geledenRHEDEN (ANP) - Natuurmonumenten roept de formerende partijen D66, CDA en VVD op te investeren in natuur. De natuurorganisatie wil dat het Rijk 500 miljoen euro extra uittrekt om het Natuurnetwerk Nederland voor eind 2027 af te maken. Daarna moeten er afspraken worden gemaakt waardoor er tot 2050 elk jaar 5000 hectare nieuwe natuur bijkomt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De formerende partijen D66, VVD en CDA zijn het op hoofdlijnen eens over hun coalitieakkoord, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS en het AD. Partijleiders Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) hebben daarvoor dagenlang onderhandeld tot in de avond en soms nacht. De Kamerfracties moeten nog instemmen met het akkoord.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet het plan voor de verbreding van de A27 bij Amelisweerd intrekt. Een motie van GroenLinks-PvdA met dat verzoek kreeg dinsdag steun van SP, 50PLUS, D66, Volt, Partij voor de Dieren, CDA, ChristenUnie en BBB.
22 uur geleden