D66: geen waterschapsbelasting voor arme Rotterdamse zzp'ers
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse gemeenteraadsfractie van D66 wil een kwijtschelding van de waterschapsbelasting voor zzp'ers met een minimuminkomen. De partij vindt het onrechtvaardig dat werkenden en uitkeringsgerechtigden met een laag inkomen die kwijtschelding wel krijgen, maar de groep zzp'ers niet, schrijft de fractie aan het college van burgemeester en wethouders.
"De Rotterdamse D66-fractie is zeer ontstemd en wil graag weten wat dit betekent voor minima in Rotterdam die werken als zzp'er. Als je het moeilijk hebt, moet de overheid een helpende hand bieden. Het maakt daarbij niet uit of je werkt in loondienst of onderneemt: armoede is armoede," schrijft de partij.
Maandag schreef de NOS dat bij de helft van de waterschappen zzp'ers in armoede gewoon belasting moeten betalen. Bij gemeenten worden lokale belastingen voor inwoners die een inkomen hebben ter hoogte van de bijstand of minder vaak kwijtgescholden. Maar gemeenten en waterschappen kunnen ondernemers uitsluiten van de kwijtschelding, zelfs als ze bijvoorbeeld maar 1000 euro per maand overhouden. Met als gevolg dat ze jaarlijks alsnog honderden euro's kwijt zijn aan lokale belastingen.
De gemiddelde waterschapstarieven in Nederland zijn ten opzichte van vorig jaar gestegen en bedragen voor alleenstaanden 170 euro per jaar. Huishoudens van twee mensen in een huurwoning, betalen zeker 320 euro per jaar. Een gezin met twee kinderen in een koophuis dient afhankelijk van de woningwaarde minimaal 380 euro af te rekenen. Bij een WOZ-waarde van 400.000 euro is dat 429 euro. De belasting dient bijvoorbeeld om het rioolwater te zuiveren.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet begint maandagavond aan de begrotingsraad, het overleg over de financiële stukken die later op de dag naar de Raad van State moeten. De eerste bewindspersonen zijn voor het overleg aangekomen op het ministerie van Algemene Zaken, ziet een ANP-verslaggever. Op het ministerie van Financiën zijn de coalitieleiders vooralsnog niet gezien.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De maandag overleden CDA'er Elco Brinkman nam als partijleider, minister en volksvertegenwoordiger "verantwoordelijkheid wanneer daar een beroep op hem werd gedaan", aldus CDA-leider Henri Bontenbal over zijn voorganger op X. "Vol toewijding, loyaal en veerkrachtig zette hij zich in voor Nederland."
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland wil samen met gelijkgestemde landen de strategische positie op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) versterken. Samen met hen zou ons land volgens staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie) voorop kunnen lopen in betrouwbare en veilige AI en toegang tot de nieuwste AI-modellen. Dat zei ze maandag bij de opening van het academisch jaar van de Universiteit Leiden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Elco Brinkman was "een man van duidelijke standpunten die moeilijke en principiële keuzes niet uit de weg ging". Dat schrijft minister-president Rob Jetten in een reactie op het overlijden van de voormalig CDA-leider. "Nederland is hem dank verschuldigd."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer gaf het kabinet in het begin van de coronapandemie veel ruimte om besluiten te nemen, volgens oud-SGP-fractievoorzitter Kees van der Staaij. Toen de coronacrisis aanhield, werden Kamerleden weer kritischer op wat het kabinet deed, zei Van der Staaij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wettelijke onderbouwing van de coronamaatregelen was volgens toenmalig SGP-leider Kees van der Staaij niet altijd logisch. Hij zei tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona dat hij liever niet had gezien dat de eerste maatregelen op basis van noodverordeningen werden ingevoerd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Elco Brinkman is maandag na een kort en intensief ziekbed in Leiden overleden. Dat laat zijn familie aan het ANP weten. Brinkman was onder meer minister voor het CDA en in 1994 kortstondig partijleider.
3 uur geleden