D66: geen waterschapsbelasting voor arme Rotterdamse zzp'ers
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse gemeenteraadsfractie van D66 wil een kwijtschelding van de waterschapsbelasting voor zzp'ers met een minimuminkomen. De partij vindt het onrechtvaardig dat werkenden en uitkeringsgerechtigden met een laag inkomen die kwijtschelding wel krijgen, maar de groep zzp'ers niet, schrijft de fractie aan het college van burgemeester en wethouders.
"De Rotterdamse D66-fractie is zeer ontstemd en wil graag weten wat dit betekent voor minima in Rotterdam die werken als zzp'er. Als je het moeilijk hebt, moet de overheid een helpende hand bieden. Het maakt daarbij niet uit of je werkt in loondienst of onderneemt: armoede is armoede," schrijft de partij.
Maandag schreef de NOS dat bij de helft van de waterschappen zzp'ers in armoede gewoon belasting moeten betalen. Bij gemeenten worden lokale belastingen voor inwoners die een inkomen hebben ter hoogte van de bijstand of minder vaak kwijtgescholden. Maar gemeenten en waterschappen kunnen ondernemers uitsluiten van de kwijtschelding, zelfs als ze bijvoorbeeld maar 1000 euro per maand overhouden. Met als gevolg dat ze jaarlijks alsnog honderden euro's kwijt zijn aan lokale belastingen.
De gemiddelde waterschapstarieven in Nederland zijn ten opzichte van vorig jaar gestegen en bedragen voor alleenstaanden 170 euro per jaar. Huishoudens van twee mensen in een huurwoning, betalen zeker 320 euro per jaar. Een gezin met twee kinderen in een koophuis dient afhankelijk van de woningwaarde minimaal 380 euro af te rekenen. Bij een WOZ-waarde van 400.000 euro is dat 429 euro. De belasting dient bijvoorbeeld om het rioolwater te zuiveren.
Meer uit Politiek
BEIJING (ANP) - Het kabinet wil "actief" investeren in de relatie tussen Nederland en China. Dat zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) op de eerste dag van zijn handelsmissie tijdens een ontmoeting met Wang Wentao, de Chinese minister van Handel. Maar de relatie moet ook eerlijker, maakte hij duidelijk.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat samen met Duitsland Stinger-luchtdoelraketten produceren, maakte defensieminister Dilan Yeşilgöz dinsdag bekend vanuit de NAVO-top in Ankara. Ze meldde daarbij niet om welke bedragen en aantallen het gaat. De aankondiging is onderdeel van een pakket defensieovereenkomsten die de VVD-bewindsvrouw ondertekende, waarvan een deel al bekend was.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reza Pahlavi kijkt terug op een "positief gesprek" met Tweede Kamerleden. Dat de zoon van de laatste sjah van Iran hiervoor was uitgenodigd, leidde binnen en buiten de Tweede Kamer tot veel commotie. Hij werpt zich op als een prominente vertegenwoordiger van de oppositie, terwijl een deel van de oppositie en de Iraanse diaspora het daar niet mee eens is.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens een gesprek met Tweede Kamerleden waren verschillende vertegenwoordigers van de Iraanse oppositie en diaspora kritisch op Reza Pahlavi. De zoon van de laatste sjah van het land presenteert zich volgens hen ten onrechte als de vertegenwoordiger van de oppositie tegen het huidige regime in Iran. Zij spraken voordat Pahlavi zelf aan het woord kwam tijdens het besloten deel van het gesprek.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten moeten zich op het ministerie van Asiel en Migratie melden, omdat ze niet voldoen aan hun wettelijke taak om voor voldoende opvangplekken te zorgen. Het gaat om Aalten, Achtkarspelen, Bergen (Limburg), Beverwijk, Gemert-Bakel, Overbetuwe, Sluis, Valkenswaard, Voerendaal en Westland.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) begint dinsdag met zeventien Nederlandse bedrijven een drie dagen durende handelsmissie in China. Hij werd als Kamerlid vijf jaar geleden nog door Beijing op een sanctielijst geplaatst vanwege onder meer zijn kritiek op mensenrechtenschendingen in China.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jaap van Delden voelde een "enorme druk" over hoe het met de vaccinatiegraad ging in Nederland ten opzichte van andere landen. Dat zei de oud-RIVM-vaccinatiedirecteur tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geleden