Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 en SP: hogere btw op bloemen om pechgeneratie te helpen

D66 en SP: hogere btw op bloemen om pechgeneratie te helpen

DEN HAAG (ANP) - D66 en SP willen de btw op bloemen verhogen om zo studenten van de 'pechgeneratie' te helpen die geld moesten lenen om te studeren toen er geen basisbeurs was. Hierdoor kan de rente op de studieleningen van deze studenten op 0 procent blijven.

"Studenten onder het leenstelsel werden slachtoffer van een peperduur politiek experiment. En nu dreigen ze duizenden euro's aan rente extra te moeten terugbetalen", aldus Peter Kwint (SP). "Het lost niet alle uitdagingen in één klap op, maar zo krijgt deze generatie wel meer lucht en zekerheid", zegt Jan Paternotte (D66).

Het plan gaat een half miljard euro kosten. Dat willen beide partijen betalen door de btw op sierteelt van 9 naar 21 procent te verhogen. Dat moet 400 miljoen opbrengen. Verder moeten grootgebruikers van leidingwater belasting gaan betalen. Dat levert 100 miljoen op, volgens de indieners.

Rente verlagen

Pieter Omtzigt, GroenLinks-PvdA en Volt willen de rente voor de pechgeneratie flink verlagen. Zij willen dat betalen door een voordeel voor buitenlandse werknemers die tijdelijk in Nederland werken, te versoberen. Zij hoeven de eerste vijf jaar geen belasting te betalen over de eerste 30 procent van wat zij verdienen. Dat voordeel willen de partijen afbouwen.

De basisbeurs werd in 2015 vervangen door het leenstelsel. Dat is dit jaar teruggedraaid. Door de lage rente op staatsleningen konden deze leenstelselstudenten lang gratis lenen. Maar door de stijgende rente betalen zij sinds dit jaar circa een half procent. Volgend jaar gaat dat omhoog naar meer dan 2,5 procent.

Meer uit Politiek

BBB-fractievoorzitter verlaat Flevolandse politiek na taakstraf

LELYSTAD (ANP) - De fractievoorzitter van de BBB in de provincie Flevoland, Anja Keuter, heeft haar zetel ingeleverd. Ze verlaat de provinciale politiek omdat ze van de rechter een taakstraf heeft gekregen voor illegale praktijken bij haar visserijbedrijf. "Ik wil voorkomen dat de fractie, zowel provinciaal als landelijk, wordt belast met de (negatieve) aandacht die deze uitspraak en een eventueel vervolgtraject met zich kunnen meebrengen", aldus Keuter in een schriftelijke reactie.

14 uur geleden
Koolmees: blokkades maken de coalitiepuzzel 'ingewikkeld'

DEN HAAG (ANP) - Wouter Koolmees vindt zijn taak als verkenner "een interessante puzzel" die "ingewikkeld" is, omdat verschillende partijen blokkades opwerpen. Daarmee doelt hij op de VVD, die een coalitie met GroenLinks-PvdA uitsluit, maar ook op de partijen die samenwerking met Forum voor Democratie of de PVV uitsluiten. Dinsdagavond brengt hij verslag uit aan Kamervoorzitter Martin Bosma. Daarover debatteert de Tweede Kamer donderdag.

16 uur geleden
Senaatsvoorzitter Vos vindt bezoek aan Koolmees een formaliteit

DEN HAAG (ANP) - Senaatsvoorzitter Mei Li Vos (GroenLinks-PvdA) is op gesprek geweest bij verkenner Wouter Koolmees en gaf toe dat het vooral om een formaliteit ging. "Kan, maar formaliteiten zijn ook goed", antwoordde ze toen een journalist dit vermoeden uitsprak. "Het is ook niet mijn rol om een voorkeur te geven, dat is echt aan de partijen in de Tweede Kamer", zei ze voor het gesprek. De politica heeft alleen de positie van de Eerste Kamer toegelicht.

17 uur geleden
Kabinet verdeelt miljarden voor infrastructuur bij nieuwe huizen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft 2,5 miljard euro klaargezet voor wegen, fietspaden en tramlijnen van en naar nieuwe woonwijken. Het geld was al afgesproken in het regeerakkoord door de toenmalige coalitiepartijen PVV, VVD, NSC en BBB en wordt nu door de drie betrokken bewindslieden verdeeld.

20 uur geleden
Yeşilgöz: formatie beginnen met D66, CDA en VVD is een optie

DEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz ziet een formatie met in eerste instantie alleen D66, CDA en VVD als een mogelijke optie. "Dat zou kunnen", liet de VVD-leider desgevraagd weten na afloop van een gesprek met verkenner Wouter Koolmees. Al voegde ze eraan toe dat een formatie van vier of vijf partijen haar voorkeur heeft.

23 uur geleden
Van Weel verlengt grenscontroles met een half jaar

DEN HAAG (ANP) - De grenscontroles die de Koninklijke Marechaussee (KMar) uitvoert om migranten zonder geldige papieren tegen te houden, worden met een half jaar verlengd, schrijft asielminister David van Weel (VVD) in een Kamerbrief. Volgens de demissionaire bewindsman is dat nodig "gezien de voortdurende dreiging voor de openbare orde", zonder toe te lichten wat die dreiging precies inhoudt.

23 uur geleden
Utrechtse oud-wethouder voorgedragen als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Klaas Verschuure, die in het verleden wethouder was in Utrecht, is maandag voorgedragen om wethouder in Den Haag te worden. De Haagse afdeling van D66 wil dat hij de plek overneemt van Robert van Asten, die lid van de Tweede Kamer wordt.

1 dag geleden