Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 en GroenLinks willen van thuiswerken wettelijk recht maken

D66 en GroenLinks willen van thuiswerken wettelijk recht maken

DEN HAAG (ANP) - D66 en GroenLinks slaan de handen ineen om van thuiswerken een wettelijk recht te maken. Ze gaan daartoe een initiatiefwet voorbereiden in de Tweede Kamer, maakten ze zaterdag bekend. De coalitie- en oppositiepartij vinden dat het veel normaler moet worden om een deel van de tijd thuis te werken. Een werkgever zou een verzoek om dit te doen alleen mogen weigeren als het werken vanuit huis echt niet mogelijk is.

Ook moeten mensen thuis goede werkplekken kunnen inrichten, waarvoor eenzelfde belastingvoordeel moet gelden als voor de inrichting op kantoor. Ook stellen D66 en GroenLinks dat in cao's en in werkafspraken tussen werkgever en personeel standaard aandacht moet zijn voor de optie om thuis te kunnen werken. Daarbij moet worden gekeken welke voorzieningen daarvoor nodig zijn en hoe dat kan worden gerealiseerd.

De twee partijen wijzen erop dat door de coronacrisis is gebleken dat thuiswerken goed is te regelen en dat de digitale voorzieningen het aankunnen. Werken, overleggen en vergaderen kan voor een groot deel van de beroepsbevolking vanuit huis plaatsvinden. Ook zijn er veel voordelen, voor betrokkenen en voor het milieu. Zo is het woon-werkverkeer drastisch afgenomen. Tegelijk stellen ze dat meer thuiswerken niet in alle sectoren kan en ook niet voor vijf werkdagen in de week hoeft.

Koudwatervrees overwonnen

"Het blijkt dat we thuis vaak net zo veel, of zelfs meer gedaan krijgen als op kantoor. Niemand zat op de coronacrisis te wachten (...) maar laten we van thuiswerken een blijvertje maken. We hebben de koudwatervrees overwonnen", aldus D66-Kamerlid Steven van Weyenberg.

GroenLinks-Kamerlid Paul Smeulders: "We missen het praatje bij de koffie-automaat en inmiddels zelfs onze 'vaste' flexplek. Maar voor sommigen is het thuis werken ook een verademing. Even ongestoord kunnen werken, niet elke dag in de file of in een overvolle spitstrein, en de ruimte hebben om je werktijden flexibel in te delen. Voor een meer ontspannen samenleving is het fijn als je zelf je werktijden en werkplek kan kiezen. We willen dus graag de mogelijkheden hiervoor verruimen".

Meer uit Politiek

Provincies grijpen 'liever niet in' bij huisvesting statushouders

DEN HAAG (ANP) - Hoewel een groot aantal gemeenten al jarenlang te weinig huizen regelt voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning, willen provincies "liever niet" ingrijpen. Ze proberen gemeenten zo goed mogelijk te helpen om oplossingen te vinden, zeggen ze in een rondgang door het ANP. Provincies zijn wettelijk verplicht om erop toe te zien dat gemeenten aan hun taken voldoen. Het Rijk bepaalt ieder halfjaar hoeveel statushouders een gemeente moet huisvesten.

1 uur geleden
Aartsen wil komende jaren 75.000 extra asielzoekers aan het werk

DEN HAAG (ANP) - Mensen met een verblijfsvergunning en kansrijke asielzoekers moeten na drie maanden al aan het werk kunnen, vindt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie). In de komende vier jaar moeten 75.000 extra nieuwkomers een betaalde baan hebben, stelt hij zichzelf ten doel.

1 uur geleden
Van Dissel soms 'kriegelig' over hoe specifiek de adviesvraag was

DEN HAAG (ANP) - Als het Outbreak Management Team (OMT) adviesvragen kreeg rondom coronamaatregelen, bijvoorbeeld vanuit het ministerie van Volksgezondheid, waren die soms zo specifiek dat "je je daar kriegelig bij voelde", zei Jaap van Dissel vrijdag. Volgens de toenmalige OMT-voorman was het niet altijd mogelijk dat het team adviesvragen kon beantwoorden.

1 uur geleden
Maatregelen tegen corona kwamen niet te laat, vindt Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - Landelijke maatregelen om de gevolgen van corona te beteugelen kwamen in 2020 niet te laat, vindt Jaap van Dissel. Volgens de toenmalige RIVM-directeur en voorman van het Outbreak Management Team (OMT) volgden die logischerwijs nadat duidelijk werd dat ook mensen zonder klachten besmettelijk waren.

2 uur geleden
Van den Brink: asielweigergemeente moet in gesprek met buren

DEN HAAG (ANP) - Als een gemeente geen asielopvang wil regelen, moet die daarover in gesprek met buurgemeenten, zegt asielminister Bart van den Brink (CDA). "De opgave geldt voor alle gemeenten in een regio en dus ook voor Maassluis." Dat zegt hij vrijdag voor aanvang van de ministerraad.

2 uur geleden
Jetten: volledig lidmaatschap EU moet het doel blijven

TIVAT (ANP) - Een volledig EU-lidmaatschap moet het doel blijven van kandidaat-lidstaten, stelt premier Rob Jetten voorafgaand aan een top van de EU en Westelijke Balkanlanden in Montenegro. Frankrijk en Duitsland willen dat kandidaat-landen geleidelijk lid kunnen worden van de EU in plaats van te wachten op een volledig EU-lidmaatschap. Hervormingen die een kandidaat-lidstaat doorvoert, zouden bijvoorbeeld beloond moeten worden met gedeeltelijke toegang tot de Europese markt.

2 uur geleden
Van Dissel: hadden minder afhankelijk van WHO moeten zijn

DEN HAAG (ANP) - Het OMT had zich minder afhankelijk moeten maken van Wereldgezondheidsorganisatie WHO. Dat stelde oud-OMT-voorzitter Jaap van Dissel tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. "Daarvoor trek ik het boetekleed aan."

3 uur geleden