D66 en CU willen soepelere voorwaarden duurzaamheidssubsidie
DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en ChristenUnie willen dat het kabinet de voorwaarden voor een subsidie op verduurzaming van de eigen woning versoepelt. Zij doen dat voorstel tijdens een debat over de gevolgen van onder meer de sterk gestegen energieprijzen voor de koopkracht.
Huizenbezitters moeten nu in een kalenderjaar minimaal twee verduurzamingsmaatregelen nemen om voor subsidie in aanmerking te komen. Zij kunnen dan 30 procent van hun investering in bijvoorbeeld extra isolatie of een warmtepomp vergoed krijgen. Maar door de drukte in de bouw is het lang niet altijd mogelijk om twee aanpassingen te doen.
D66 en ChristenUnie roepen het kabinet daarom op de regels te versoepelen. Mensen zouden ook subsidie moeten kunnen krijgen als zij bijvoorbeeld één verduurzamingsmaatregel nemen, of twee in twee jaar tijd. Op die manier kunnen meer woningeigenaren van de regeling gebruikmaken.
Laatste zetje
"Subsidies werken pas als mensen die echt gebruiken", zegt D66-Kamerlid Steven van Weyenberg. "Daarom moet de subsidieregeling voor huiseigenaren versoepeld worden. Dat is beter voor het klimaat, beter voor je portemonnee en we gaan sneller af van het gas van Poetin."
Zijn collega Pieter Grinwis van de ChristenUnie wijst erop dat de verplichting om twee maatregelen te treffen ook nadelig uitpakt voor mensen met een laag inkomen en weinig spaargeld. "Het is meer dan hoog tijd dat dit verandert." De ChristenUnie deed daar al eerder voorstellen voor en hoopt dat deze oproep "het laatste zetje" geeft.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nu bijna een miljoen mensen op de vlucht zijn geslagen, stijgen de noden in Libanon "razendsnel". Dat zegt Benoit de Gryse, directeur van Stichting Vluchteling, vanuit Beiroet. De Gryse vertrok afgelopen zondag naar de hoofdstad van Libanon om te onderzoeken hoe zijn stichting het beste hulp kan bieden en om aandacht te vragen voor het menselijk lijden.
16 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen neemt maatregelen om het aantal vogels en vleermuizen dat in aanraking komt met kleine windturbines te verminderen. Groningen kijkt onder meer of het mogelijk is de turbines in de maand augustus 's nachts stil te zetten.
36 minuten geledenHARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg heeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een last onder dwangsom opgelegd voor het niet volgens afspraak sluiten van twee asielopvanglocaties binnen de gemeente. Dat heeft het gemeentebestuur dinsdag besloten. Het COA krijgt van de gemeente een week om de overtreding te beëindigen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-topvoetballer Quincy Promes (34) heeft toegegeven dat hij tijdens een feest in Abcoude een ver familielid "eenmaal met een zakmesje heeft gestoken". Dat zei een van de advocaten van Promes dinsdag tijdens een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. Promes heeft volgens raadsvrouw Carry Knoops zijn eerdere stilzwijgen doorbroken en "voor het eerst echt openheid van zaken gegeven".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in de rechtbank in Den Haag een celstraf van zeven maanden geëist tegen rapper Kempi, op verdenking van onder meer bedreiging en poging tot dwang. Ook wil het OM dat er een contactverbod van drie jaar wordt opgelegd aan de artiest, die eigenlijk Jerrely Slijger heet.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft ruim honderd tips binnengekregen over twee explosies in Amsterdam. Veel daarvan gaan over de scooter waarmee de verdachten bij de joodse school aan de Zeelandstraat aankwamen voordat daar een explosie plaatsvond, laat een woordvoerder weten.
4 uur geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in België heeft dertien jaar celstraf geëist tegen de veroordeelde Nederlandse drugshandelaar 'Bolle' Jos Leijdekkers voor zijn betrokkenheid bij de import van zo'n 11 ton cocaïne via de haven van Antwerpen in oktober 2023. In de rechtbank in Dendermonde stonden dinsdag 22 verdachten terecht.
7 uur geleden