Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 en CU willen soepelere voorwaarden duurzaamheidssubsidie

D66 en CU willen soepelere voorwaarden duurzaamheidssubsidie

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en ChristenUnie willen dat het kabinet de voorwaarden voor een subsidie op verduurzaming van de eigen woning versoepelt. Zij doen dat voorstel tijdens een debat over de gevolgen van onder meer de sterk gestegen energieprijzen voor de koopkracht.

Huizenbezitters moeten nu in een kalenderjaar minimaal twee verduurzamingsmaatregelen nemen om voor subsidie in aanmerking te komen. Zij kunnen dan 30 procent van hun investering in bijvoorbeeld extra isolatie of een warmtepomp vergoed krijgen. Maar door de drukte in de bouw is het lang niet altijd mogelijk om twee aanpassingen te doen.

D66 en ChristenUnie roepen het kabinet daarom op de regels te versoepelen. Mensen zouden ook subsidie moeten kunnen krijgen als zij bijvoorbeeld één verduurzamingsmaatregel nemen, of twee in twee jaar tijd. Op die manier kunnen meer woningeigenaren van de regeling gebruikmaken.

Laatste zetje

"Subsidies werken pas als mensen die echt gebruiken", zegt D66-Kamerlid Steven van Weyenberg. "Daarom moet de subsidieregeling voor huiseigenaren versoepeld worden. Dat is beter voor het klimaat, beter voor je portemonnee en we gaan sneller af van het gas van Poetin."

Zijn collega Pieter Grinwis van de ChristenUnie wijst erop dat de verplichting om twee maatregelen te treffen ook nadelig uitpakt voor mensen met een laag inkomen en weinig spaargeld. "Het is meer dan hoog tijd dat dit verandert." De ChristenUnie deed daar al eerder voorstellen voor en hoopt dat deze oproep "het laatste zetje" geeft.

Meer uit Binnenland

Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

1 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

1 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

2 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

4 uur geleden
Pro-Iraanse beweging zet video over ontploffing Nijkerk online

NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.

14 uur geleden
Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

1 dag geleden
Politie onderzoekt explosie Nijkerk en zoekt in zwart geklede man

NIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.

1 dag geleden