D66 en CU willen soepelere voorwaarden duurzaamheidssubsidie
DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en ChristenUnie willen dat het kabinet de voorwaarden voor een subsidie op verduurzaming van de eigen woning versoepelt. Zij doen dat voorstel tijdens een debat over de gevolgen van onder meer de sterk gestegen energieprijzen voor de koopkracht.
Huizenbezitters moeten nu in een kalenderjaar minimaal twee verduurzamingsmaatregelen nemen om voor subsidie in aanmerking te komen. Zij kunnen dan 30 procent van hun investering in bijvoorbeeld extra isolatie of een warmtepomp vergoed krijgen. Maar door de drukte in de bouw is het lang niet altijd mogelijk om twee aanpassingen te doen.
D66 en ChristenUnie roepen het kabinet daarom op de regels te versoepelen. Mensen zouden ook subsidie moeten kunnen krijgen als zij bijvoorbeeld één verduurzamingsmaatregel nemen, of twee in twee jaar tijd. Op die manier kunnen meer woningeigenaren van de regeling gebruikmaken.
Laatste zetje
"Subsidies werken pas als mensen die echt gebruiken", zegt D66-Kamerlid Steven van Weyenberg. "Daarom moet de subsidieregeling voor huiseigenaren versoepeld worden. Dat is beter voor het klimaat, beter voor je portemonnee en we gaan sneller af van het gas van Poetin."
Zijn collega Pieter Grinwis van de ChristenUnie wijst erop dat de verplichting om twee maatregelen te treffen ook nadelig uitpakt voor mensen met een laag inkomen en weinig spaargeld. "Het is meer dan hoog tijd dat dit verandert." De ChristenUnie deed daar al eerder voorstellen voor en hoopt dat deze oproep "het laatste zetje" geeft.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie, het OM en de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma gaan in gesprek met voetbalclub FC Utrecht om ongeregeldheden tijdens Europese wedstrijden in stadion Galgenwaard. Dat schrijft Dijksma in een brief aan de gemeenteraad.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere experts hebben het kabinet en de Tweede Kamer opgeroepen de regie te pakken om DigiD uit Amerikaanse handen te houden. Bij een gesprek in de Tweede Kamer zeiden alle aanwezige experts dat er grote risico's kleven aan de overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vergelijken van de omstreden Amerikaanse immigratieacties met gebeurtenissen tijdens de Holocaust doet geen recht aan het verleden, en ook niet aan het heden. Dat zegt directeur Ronald Leopold van de Anne Frank Stichting in reactie op opmerkingen van de Amerikaanse gouverneur Tim Walz van Minnesota.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zes op de tien jongeren tussen de 12 en 18 jaar zijn van plan een helm te gaan dragen op de elektrische fiets of fatbike, als dit volgend jaar voor minderjarigen verplicht wordt. Zin hebben zij er niet in, slechts ongeveer de helft is het eens met de maatregel. Bij ouders is het draagvlak groter: acht op de tien vinden de helmplicht een goed idee.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen heeft voor het eerst geld vrijgemaakt voor schapen- en geitenhouders die wolfwerende rasters willen plaatsen. In totaal is voor dit jaar 250.000 euro beschikbaar. Voor elke aanvrager geldt een minimumbedrag van 570 euro en een maximumbedrag van 30.000 euro.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuur & Milieu is "ongelofelijk blij" dat de meerderheid van de Tweede Kamer zich schaart achter het alternatieve plan voor de A27 bij Amelisweerd, waardoor geen bos hoeft te worden gekapt. De milieuorganisatie noemt het een "wijs besluit" en ziet daarin ook een mooi voorbeeld voor andere grote infrastructurele projecten.
11 uur geleden