D66 en CDA willen dat kabinet afziet van btw-verhoging op sport
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet afzien van de btw-verhoging op onder meer sportabonnementen, zwemlessen en toegangskaartjes voor sportwedstrijden van 9 naar 21 procent, vinden D66 en CDA. De partijen stellen voor om in plaats hiervan tabaksproducten zwaarder te belasten. Ze hopen dat de coalitie in het grote debat na Prinsjesdag niet om hun plan heen kan.
PVV, VVD, NSC en BBB hebben in het hoofdlijnenakkoord aangekondigd om de btw op boeken, sport en cultuur te verhogen. Het zal volgens D66 en CDA 200 miljoen euro kosten om sport daarbij te ontzien. Dat willen ze betalen door sigaretten 40 cent per pakje duurder te maken, een pakje shag 90 cent en door een belasting voor e-sigaretten in te voeren.
De coalitiepartijen hebben steun nodig van andere partijen om hun financiële plannen voor volgend jaar door de Eerste Kamer te krijgen. CDA en D66 vermoeden voldoende partijen achter hun voorstel te krijgen om in de senaat dwars te kunnen liggen als de coalitiepartijen niet meegeven in de Tweede Kamer.
D66-leider Rob Jetten noemt de btw-verhoging "een boete op bewegen". Hij vreest dat het aantal zwemdiploma's omlaag gaat en dat "honderdduizenden mensen" stoppen met sporten. "Voor mensen met een kleine portemonnee moeten we sporten makkelijker maken, niet moeilijker", vindt CDA-leider Henri Bontenbal. Ook belangenclubs NOC*NSF, de KNVB en het Platform Ondernemende Sportaanbieders staan achter het plan.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
32 minuten geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
6 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
11 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
12 uur geleden