D66 en CDA willen dat kabinet afziet van btw-verhoging op sport
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet afzien van de btw-verhoging op onder meer sportabonnementen, zwemlessen en toegangskaartjes voor sportwedstrijden van 9 naar 21 procent, vinden D66 en CDA. De partijen stellen voor om in plaats hiervan tabaksproducten zwaarder te belasten. Ze hopen dat de coalitie in het grote debat na Prinsjesdag niet om hun plan heen kan.
PVV, VVD, NSC en BBB hebben in het hoofdlijnenakkoord aangekondigd om de btw op boeken, sport en cultuur te verhogen. Het zal volgens D66 en CDA 200 miljoen euro kosten om sport daarbij te ontzien. Dat willen ze betalen door sigaretten 40 cent per pakje duurder te maken, een pakje shag 90 cent en door een belasting voor e-sigaretten in te voeren.
De coalitiepartijen hebben steun nodig van andere partijen om hun financiële plannen voor volgend jaar door de Eerste Kamer te krijgen. CDA en D66 vermoeden voldoende partijen achter hun voorstel te krijgen om in de senaat dwars te kunnen liggen als de coalitiepartijen niet meegeven in de Tweede Kamer.
D66-leider Rob Jetten noemt de btw-verhoging "een boete op bewegen". Hij vreest dat het aantal zwemdiploma's omlaag gaat en dat "honderdduizenden mensen" stoppen met sporten. "Voor mensen met een kleine portemonnee moeten we sporten makkelijker maken, niet moeilijker", vindt CDA-leider Henri Bontenbal. Ook belangenclubs NOC*NSF, de KNVB en het Platform Ondernemende Sportaanbieders staan achter het plan.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
47 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
5 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
9 uur geleden