D66 en CDA willen dat kabinet afziet van btw-verhoging op sport
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet afzien van de btw-verhoging op onder meer sportabonnementen, zwemlessen en toegangskaartjes voor sportwedstrijden van 9 naar 21 procent, vinden D66 en CDA. De partijen stellen voor om in plaats hiervan tabaksproducten zwaarder te belasten. Ze hopen dat de coalitie in het grote debat na Prinsjesdag niet om hun plan heen kan.
PVV, VVD, NSC en BBB hebben in het hoofdlijnenakkoord aangekondigd om de btw op boeken, sport en cultuur te verhogen. Het zal volgens D66 en CDA 200 miljoen euro kosten om sport daarbij te ontzien. Dat willen ze betalen door sigaretten 40 cent per pakje duurder te maken, een pakje shag 90 cent en door een belasting voor e-sigaretten in te voeren.
De coalitiepartijen hebben steun nodig van andere partijen om hun financiële plannen voor volgend jaar door de Eerste Kamer te krijgen. CDA en D66 vermoeden voldoende partijen achter hun voorstel te krijgen om in de senaat dwars te kunnen liggen als de coalitiepartijen niet meegeven in de Tweede Kamer.
D66-leider Rob Jetten noemt de btw-verhoging "een boete op bewegen". Hij vreest dat het aantal zwemdiploma's omlaag gaat en dat "honderdduizenden mensen" stoppen met sporten. "Voor mensen met een kleine portemonnee moeten we sporten makkelijker maken, niet moeilijker", vindt CDA-leider Henri Bontenbal. Ook belangenclubs NOC*NSF, de KNVB en het Platform Ondernemende Sportaanbieders staan achter het plan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
16 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
1 dag geleden