D66 en CDA: snel plan van kabinet tegen tekorten arbeidsmarkt
DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen CDA en D66 willen dat het kabinet "op korte termijn" komt met een aanpak om arbeidsmarkttekorten aan te pakken. Deze aanpak moet zich specifiek richten op wonen, zorg, onderwijs en klimaat. Nog voor de zomerstop van het parlement moeten de plannen er zijn, eisen de partijen.
Het tekort aan arbeidskrachten is een van de grote problemen waar het kabinet op zal stuiten. Het coalitieakkoord staat vol ambities op het gebied van klimaat, stikstof en het onderwijs, maar het Centraal Planbureau waarschuwde al dat Rutte IV de geplande miljarden waarschijnlijk niet uitgegeven krijgt, omdat er niet genoeg handen zijn om de plannen uit te voeren.
Rutte zei in het debat al "alle bestaande instrumenten" in te zetten om het tekort op de arbeidsmarkt tegen te gaan.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - Er komt geen verder strafrechtelijk onderzoek naar de Gazaanse student van de Universiteit Maastricht die in een video suggereerde betrokken te zijn geweest bij de aanval op Israël op 7 oktober. Het Openbaar Ministerie en de politie zien geen aanleiding daartoe. Na beoordeling is de conclusie dat er geen sprake is van strafbare feiten, zoals betrokkenheid bij een aanslag, verheerlijking van terrorisme of opruiing.
35 minuten geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft bij de ontruiming van een gekraakt pand in Arnhem donderdagavond zeventien aanhoudingen verricht. Allen zitten nog vast op verdenking van huisvredebreuk en worden vrijdag gehoord, zegt een politiewoordvoerder.
41 minuten geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel en Utrecht hangt vrijdagochtend vroeg dichte mist. Het verkeer kan last hebben van slecht zicht. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt van 06.00 uur tot 09.00 uur.
3 uur geledenALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.
8 uur geledenKATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.
8 uur geledenVENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.
14 uur geleden