D66 en CDA laten veel open om later in formatie te bespreken
DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA laten in deze fase van de formatie nog veel punten open. Die moeten in een later stadium worden beantwoord als met andere partijen wordt gesproken. Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) schrijven de komende dagen nog aan het eindverslag onder leiding van informateur Sybrand Buma.
"Er wordt wel heel veel niet ingezet met de zin: dit moeten wij nu niet met z'n tweeën bespreken. Dus heel veel zit er niet in", zei Buma woensdag. Bovendien kunnen D66 en CDA het nu wel eens zijn over "pijnlijke keuzes", maar die kunnen weer van tafel gaan in een volgende fase als andere partijen aanschuiven.
De partijen werken aan een basisdocument over vijf onderwerpen. Het gaat om wonen, stikstof, economie, migratie en veiligheid. Op die onderwerpen proberen ze een "doorbraak" te bereiken. De informateur is daarover positief. "Nou, ik durf wel te zeggen, dat moet echt wel kunnen, een doorbraak presenteren."
Onderwijs ontbreekt
Hele onderwerpen komen dus niet aan bod. "Het woord onderwijs staat niet in deze vijf thema's", aldus Buma. Maar ook bij de onderwerpen die D66 en CDA wel bespreken, proberen ze niet te veel in details te treden. "Zo gedetailleerd als nodig is, maar tegelijk zo algemeen als kan."
Ook Bontenbal is tevreden over het verloop. Ze proberen een "uitnodigend stuk" te maken, zei de partijleider na afloop van de gesprekken op woensdag. "Dat gaat in hartstikke goede harmonie. Er lijken allemaal volwassen mensen hier in het kamertje te zitten."
Verder schrijven
Donderdag schrijven Jetten en Bontenbal verder aan het verslag. Ze ontvangen dan ook nog de vicevoorzitter van de Raad van State en de Nationale ombudsman.
Donderdag schrijven Jetten en Bontenbal verder aan het verslag. Ze spreken dan met de vicevoorzitter van de Raad van State en de Nationale ombudsman. Ook vertegenwoordigers van het UWV, de rijksinspecties en een netwerk van uitvoeringsorganisaties komen langs.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans (JA21) en Chris Stoffer (SGP) vragen zich af of zij tevreden kunnen zijn met het nieuwe begrotingsvoorstel van het kabinet, nadat PRO, Volt en ChristenUnie lieten blijken positief te zijn. "Als ze alleen links bedienen en rechts niet, heb je een heel ander schaakbord", zei Eerdmans voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten en financiënminister Eelco Heinen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zag "voor het eerst bereidheid" bij het kabinet om de geplande bezuinigingen op de sociale zekerheid te schrappen. De verschillen op vermogensbelasting en het belastingplan zijn volgens Klaver "nog groot".
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver (PRO) en Laurens Dassen (Volt) denken dat ze samen een brede en stabiele meerderheid kunnen leveren om de begroting aan een meerderheid te helpen. "Wij willen graag een akkoord met het kabinet sluiten", zei Klaver voor een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft goed geluisterd naar de oppositie, zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker na een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën. Jetten zei vrijdag dat er een nieuw begrotingsvoorstel ligt, maar volgens Bikker staat er nog niets op papier.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en minister van Financiën Eelco Heinen spreken zaterdagochtend met ChristenUnie-leider Mirjam Bikker en Kamerlid Pieter Grinwis. Ze laten de partij de nieuwe begrotingsplannen zien waar Jetten vrijdag over sprak tijdens zijn persconferentie.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) en Volt trekken de komende tijd samen op in de onderhandelingen met het kabinet over de begroting voor 2027. Dat laten beide partijen vrijdagavond weten. Als het minderheidskabinet kan rekenen op de steun van deze twee partijen, is er een meerderheid in zowel de Tweede als Eerste Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.
1 dag geleden