D66: eerst betalingsherinnering van overheid, niet meteen 'boete'
DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd een rekening van de overheid betalen, zouden daarbovenop niet meteen aanmaningskosten of een boete moeten betalen maar eerst een kosteloze herinnering toegestuurd moeten krijgen. Daarvoor zal D66-Tweede Kamerlid Hind Dekker-Abdulaziz woensdag pleiten tijdens de begrotingsbehandeling van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Het gaat haar bijvoorbeeld om aanslagen die de overheid stuurt zoals voor de gemeentelijke belasting en de motorrijtuigenbelasting, maar ook om verkeersboetes.
Bedrijven zijn al wel wettelijk verplicht om aan hun klanten altijd eerst een herinnering te sturen als die niet op tijd de rekening betalen. Als mensen dan nog niet betalen, mogen bedrijven pas een opgehoogde factuur sturen. Maar voor overheden geldt dat nu niet. Zij mogen meteen hogere kosten in rekening brengen. Dat kan variëren van enkele euro's tot een substantieel bedrag. Dekker bereidt een motie voor om dit te wijzigen.
De D66'er komt juist nu met haar voorstel, omdat mensen het in deze tijden financieel moeilijker hebben dan voorheen. "In deze tijd van torenhoge inflatie en forse energiekosten telt voor veel mensen elke euro. Iedereen kan wel eens een rekening vergeten of net iets meer tijd nodig hebben om te betalen. Dit mag de overheid niet gelijk bestraffen met extra kosten. Een herinnering biedt alsnog kans aan de betalingsverplichting te voldoen, zonder direct extra geld kwijt te zijn", aldus Dekker.
Meer uit Politiek
BRUSSEL (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof noemt het "belangrijk" dat de handelsdeal die de EU met Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) wil sluiten, rondkomt. Dat zei hij voorafgaand aan de EU-top. De Mercosur-deal staat niet op de agenda voor de top, maar speelt mede vanwege de boerenprotesten in Brussel wel een rol en zal tijdens een diner aan bod komen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een akkoord over het gebruiken van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne zonder België is "zeer ongewenst", herhaalt demissionair premier Dick Schoof voor het begin van de EU-top. Tijdens de top moet een beslissing vallen over het gebruiken van die bevroren tegoeden, die in België staan. België is fel tegen en eist harde toezeggingen van alle EU-landen over het eventueel terugbetalen van het geld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD voelt er nog altijd weinig voor om investeringen in het toekomstige verdienvermogen van de economie te financieren door de staatsschuld te laten oplopen. Dat heeft Wendy van Eijk, de financiële specialist van de VVD-fractie in de Tweede Kamer, gezegd tijdens het debat over de najaarsnota.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State geeft demissionair asielminister David van Weel (VVD) gelijk in een rechtszaak die is aangespannen door een Ethiopische asielzoeker. De vrouw vroeg in 2022 asiel aan in Nederland, omdat ze bang was voor geweld in de Ethiopische regio Tigray. Maar volgens Van Weel was in de stad in die regio waar zij vandaan kwam, namelijk Mek'ele, geen sprake van willekeurig geweld en gewapend conflict. Dat heeft hij volgens de hoge bestuursrechter voldoende onderbouwd.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie blijft bereid constructief samen te werken met het toekomstige kabinet, maar dat moet dan wel "zelfbeheersing" betrachten bij kwesties die voor die partij belangrijk zijn. Dat heeft partijleider Mirjam Bikker gezegd na afloop van een gesprek met informateur Rianne Letschert. Zij doelde met name op medisch-ethische wetgeving en de vrijheid van christelijke scholen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenteambtenaren die paspoorten en identiteitskaarten uitgeven, moeten een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) hebben, vindt het kabinet. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (Binnenlandse Zaken, BBB) wil daarom de regels aanpassen. De aanscherping is bedoeld om fraude te voorkomen en moet ook voor uitzendkrachten gaan gelden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou "zeer ongewenst" zijn als de Europese Unie zonder instemming van België gebruik gaat maken van bevroren Russische tegoeden. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in een debat over de EU-top later deze week waar een besluit valt over financiële steun aan Oekraïne voor de komende twee jaar.
1 dag geleden